betekent niet alleen dat de tijd vliegt maar ook en in ons geval vooral) dat de eerste zangdienst van dit jaar is gepland. We hopen weer veel gasten te ontmoeten inde avonddienst. Het Hervormde Kerkkoor uit Bruinisse zal voor ons zingen en ook een aantal liederen samen met ons. We herin neren ons dat het de vorige keer zo goed ging. We rekenen erop dat het nu ook weer fijn zal zijn. De gastpredikant was vorige maand ook bij ons en het was toen goed om samen met hem te luisteren naar wat de Here ons te zeggen heeft. We mogen uit zien naar de komende zondag. Gemeenteleven. Vorige week is mijn vrouw aan haar hand geopereerd. Het moest nogal diep gaan en dat heeft ze ge weten. Mevrouw Hekman moet deze week voor een beenoperatie naar het zie kenhuis en dhr Reinhoudt wacht op een oproep vooreen hartoperatie. Dhr De Regt weet inmiddels wat de situatie is. We leven biddend en dankend) met elkaar mee. Daarbij vergeten we niet dat dhr Seijbel in Cornelia verpleegd wordten datzijn vrouw het ook niet eenvoudig heeft. Inmiddels worden de laatste voorberei dingen getroffen voor de actie vrijwillige bijdragen in onze gemeente. We hopen dat u snel (en positief alstublieft) reageert wanneer u de brief ontvangen heeft, zodat we snel daarna de balans kunnen opma ken. Meeleven, bidden en geven-dat zijn drie belangrijke dingen voor een goed ker kelijk leven. We wachten met spanning af. De bijbelkring komt volgende week bij een op donderdagavond 8 februari aange zien op woensdag de classicale vergadering gehouden zal worden. Voor de meesten was deze aanpassing voor een keer geen beletsel. Ik hoop ook voorde anderen niet. Meteen vriendelijke groet, G. Bos BURGH Hervormde gemeente Burgh www.kerkinburgh.nl Zondag 4 februari 10.00 uur: ds. M.M.M. Leydens Cantor-organist: Willie den Hollander Collecten: 1e Werelddiaconaat, Vrouwen en ontwikkeling in Congo 2e Coll. v. Kerkrentmeesters Crèche: Annelies Spaans (tel.654436) Autodienst: Piet Kuzee (tel.652221 Terugblik: Een serie over Job begon af gelopen zondag met Jobs reactie op de wijsheid van een vriend. God zorgt ervoor dat het rechtvaardigen goed gaat en slech te mensen brengt Hij ten val? Nee, zegt Job, zo werkt het in de praktijk niet. De voorlopige stand in het debat: we kunnen het goede niet omarmen, zonder het kwaad/het onrecht in de ogen te kijken. Bloemen: waren met felicitatie wegens hun 40 jarig huwelijk voor dhr. en mevr. de Meij-van den Houten, Kerkstraat7. Collecten: (28 janVoor het onderhoud was de opbrengst 110,90 en voor het CvK€80,12. Giften: Ontvangen is 10,- (diaconie) via mevr. M. v. Reenen (Bezoekgroep). Hartelijk dank. Kerkbalans: Ma. 29 jan. zijn in REVASA de enveloppen van Aktie Kerkbalans 2007 geopend. Het totaal aan ontvangen toe zeggingen is 37.250,-. Dat is een heel mooi voorlopig resultaat. Dank daarvoor aan alle gemeenteleden die bijgedragen hebben. De kerkrentmeesters hopen dat het gebudgetteerde bedrag van €43.000,- binnenkort gehaald zal worden. Laten de gemeenteleden, die hun bijdrage voor 2007 nog niet kenbaar gemaakt hebben, ditals herinnering beschouwen. U wordt op de hoogte gehouden van het eindresultaat! Pastoraal: In de sfeer van de wijsheidsde batten een uitspraak van Rabbi Chanoch: "De eigenlijke ballingschap van Israël in Egypte was dat ze geleerd hadden die te verdragen" (uit: Chassidische vertellingen, M. Buber). Kan opstandigheid bij ziekte of tegenslag dus op een bepaalde manier heilzaam zijn? WinterontmoetingsmaaltijdVoor het eerst in de 30 jarige traditie van een maal tijd voor alleenstaande ouderen in de Chr. Geref. kerkH'stede,deGeref. kerkH'stede en de Herv. gemeente H'stede zijn dit jaar ook alleenstaande ouderen in de Herv. ge meente Burgh uitgenodigd. Mocht u geen uitnodiging via onze diaconie ontvangen hebben en toch graag deelnemen (za. 10 febr. 15.00-18.00 uur in de Herv. kerk H'stede), geeft u zich dan op bij Willy Ver- straeten (tel.65 27 29) of Wilma Vreden- bregt (tel. 6523 26). Kringwerk: Ontwikkelingen in weten schap en cultuur hebben hun weerslag op de wijze van geloven in Jezus. Hoe? Dat be kijken we bij vier moderne theologen op 6 en 20 febr., 6 en 20 mrt. om 20.00 uur in REVASA. Graag opgave bij mij voor een gratis reader. Agenda: Ma.5-2 Burghse Cantorij 18.50 uur in REVASA, di.6-2 Kring 'Christus en cultuur' 20.00 uur in REVASA, wo.7-2 Classisverg. 19.00 uur in Bruinisse, do.8-2 Koffieochtend ouderen 9.30-11.00 uur in Geref. kerk H'stede, Windkracht 8-verg. 19.30 uur in Scharendijke, za.10-2 Winter ontmoetingsmaaltijd 15.00 uur in Herv. kerkH'stede. Vooruitblik: In deel 2 van de serie over Job (uitgezonden door radio Schouwen- Duiveland) blijkt Jobs verweer tegen zijn vrienden uit te lopen op een uitdaging aan het adres van God. Als negatief van Jobs foto horen we een karakterschets van de Godspedant, geschreven door Elias Canet- ti. Hoe zal ons geloof uit deze confrontatie tevoorschijn komen? Metvriendelijke groet, ds. Myrthe Leydens HAAMSTEDE Hervormde gemeente Haamstede Zondag 4 febr.: 09.50 uur: ds. F.W. van IJsseldijk, viering H.A. Organist: Aart Kot. Autodienst: dhr. H. Kort (653989). Crèche op verzoek (671907) Bij de dienst. Aan het begin van de dienst ishetzgn. 10-minuten zingen. Wilt u hier mee rekening houden? Op deze zondag voor het Werelddiaconaat hopen wij het Heilig Avondmaal te vieren. De avond- maalscollecte wordt bestemd voor het werk van "Artsen zonder grenzen", be langrijk en vaak gevaarlijk werk! Van harte een goede diensttoegewenst. Agenda. Din.6febr.,19.30uur,cateche se voor 16 en 17 jarigen in de consistorie. Woe. 7 febr., 19.00 uur, vergadering Clas sis te Bruinisse. Don. 8 febr., 19.30 uur, ver gadering Windkracht 8 in Scharendijke. Alleengaanden ontmoetingsmiddag. Zat. 10 febr., vanaf 15.00 uur (tot uiterlijk 18.00 uur) vindt in de Kerkzaal de traditio nele middag voor alleengaanden plaats. Voor deze middag zijn uitnodigingen ver spreid. Hebt u desondanks geen uitnodi ging ontvangen en wilt u toch graag aan wezig zijn, neemt u dan contact op met mw. M. Kramer(652340) of met mw. A. de Glopper (671907), ook voor nadere info. Ambtsdragers. In de dienst van zon. 11 febr. hopen wij mw. M. Kramer-Nap te be vestigen in het ambtvan Ouderlingen zul len wij afscheid nemen van dhr. J. Verwaard die het ambt van Ouderling-Kerkrent- meester om gezondheidsredenen moest neerleggenWilt u Marjan en Johan geden ken in uw gebeden? Zieken. In hetziekenhuis te Goes verblij ven mw. V.d. Heuvel en dhr. Landegent. Hiernaast ontvangen meerdere gemeen teleden thuis, in Duinoord, in Cornelia, maar ook elders zorg en verpleging. Van harte wensen wij al onze zieken en herstel lenden, alsook hun familieleden en zij die verzorgend of verplegend werkzaam zijn, Gods onmisbare Zegen toe. Medeleven. Mevr. N. Bakker-Krijger in Duinoord moest in de afgelopen dagen de moeilijke gang gaan naar het crematorium te Middelburg om daar afscheid te nemen van haar zoon. Van harte wensen wij haar Gods Zegen toe in deze dagen en voor de komende tijd. Giften. Via dhr. H.C. Braam ontvingen wij 40,- en 20,- voor de Kerk en 12,50 voor cassettebandjes. Voor de Kerk ontving ik €10,- Hartelijk dank. Actie Kerkbalans. Het voorlopige resul taat van de actie kerkbalans 2007 heeft het mooie resultaat opgeleverd van ruim 34.000 euro. Dit is ten opzichte van 2006 een stijging van meerdan 10%. De ervaring heeft bovendien geleerd dat er later nog aanzienlijke giften binnen komen, zodat voorzichtig kan worden geconcludeerd dat de actie dit jaar als zeer geslaagd mag wor den beschouwd. Het Col. van K. dankt dan ook iedereen voor hun bijdrage en tevens de medewerkers die weer of voor het eerst bereid waren hieraan mee te werken. Mede namens de Kerkenraad, een har telijke groetaan u en jullie allen. Ds. F.W. van IJsseldijk. Gereformeerde kerk Haamstede www.gkhaamstede.nl Kerkdienst: zondag 4 februari 10 uur gaat voor ds. J. de Vries uit Eemnes, in de jaren '80 predikant in onze gemeente. Kerkdiensten: zondag 28 januari ging om 10.00 uur onze eigen predikant ds. Je roen Hartel voor. Centraal in de preek stond Lucas 4 vers 1 -13 de verzoeking in de woestijn, 's Avonds om 19.30 uur was er een Taizé zang- en gebedsdienst. Deze meditatieve dienst had als thema: Troost. Hij zal al Ie tranen uit hun ogen wissen. Er zal geen dood meer zijn, geen rouw, geen jammerklacht, geen pijn, want wat er eerst was is voorbij. (Openbaring 21 vers 3 -4). Medewerking werd verleend door het Taizézangkoor. De bloemengroet: deze is afgelopen zondag gegaan naar Louis en Betty. Goed- bloed. Zij vierden zaterdag jl. het heuglijke feit dat zij 40 jaar getrouwd waren. Vorige week ging ook een bos bloemen naar het echtpaarVan Diest, zij mochten hun 50-ja rige huwlijk vieren. Vanuit onze kerk nog maals een hartelijke gelukwens. Fijn om deze week de positieve dingen uit het leven te kunnen melden. Op onze website www.gkhaamstede.nl treft u onder andere de activiteitenagenda en vele andere wetenswaardigheden met betrekking tot onze kerk aan. Vanuit onze kerk in Haamstede een har telijke groetaan alle lezers. Rob van Leeuwen, scriba RENESSE-NOORDWELLE Website: www.vantkerkplein.nl zondag-werelddiakonaat, 4 februari Renesse 9.30 uur: ds. B. Trouwborst, Scharendijke organist: KeesGroenleer collecten: kerkinactie/werelddiakonaat en pl. kerkenwerk zondagsschool: dorpshuis crèche: op verzoek: tel. 468101 autodienst: F. Dudok,tel.461380 Noordwelle 11.00 uur: ds. B.Trouwborst organist: Ton Kranendonk Woensdag 7 februari, 19.30 uur: Avondgebed in het koor, Renesse Kerkdiensten: jl. zondag beleefden we met jong en vooral ook oud een geslaagde jeugddienst, waarin de jongeren het beste van zichzelf lieten zien via de ogen van God Dit smaakt naar meer, bleek uit de positieve reacties na de dienst. Komende zondag vie ren we in verbondenheid met de slachtoffers van de watersnoodramp uit 1953 en met de slachtoffers van vandaagzondagwerelddia- konaat via de collecte van Kerkinactie en de gebeden. Ook het watersnoodlied van Mi- chiel de Zeeuw en Mar van der Veer zal ge zongen worden. Collega Bart, met zijn trou we inborst, zal ons voorgaan met Schriftle zingen uit Jesaja 42,1 en uit Mattheus 3,13-17, over de dienaar van Gods wereld wijde gerechtigheid en de dubbele betekenis van het water: einde en nieuw begin! Vooren nadedienstkuntu uw handteke ning plaatsen onder een protest(antse) brief uit onze gemeente aan Kerkinactie en de Sy node, waarin we onze teleurstelling en on begrip uitspreken, dat Kerkinactie zich niet langer verbindt met "United Civilians for Peace"(UCP). Via onze gemeenteleden Date en (voorheen) Elly weten wij van dicht bij hoe zij ons via UCP geholpen hebben om met andere ogen te leren kijken naar de kansloze Palestijnse slachtoffers, ook in kriti sche verbondenheid met het Israëlische volk. Juist het werk van UCP zou een doorbraak kunnen betekenen naareen vreedzamerop- lossing van een conflict dat gevoed wordt door angst en wantrouwen en (on)macht. De bloemengroet ging jl. zondag met onze gelukwensen naar onze trouwe kerk gangers Lijntje Boot, Kromme Reke 15, vanwege haar 86e verjaardag en naar Henny Priemis, vanwege haar 87e verjaar dag. Wij voelen ons met hen gezegend. Ook gingen bloemen met onze gelukwen sen naarmw. en dhr. Bal-PadmosJvRenes- seweg 10, die kort naelkaar75 jaar werden. De actie Kerkbalans 2007 bracht het prachtige bedrag op van 34.650,19 (incl.Noordwelle: 8.021,69).Dat is nu al ruim 3000,- meer dan het eindbedrag van vorig jaar. Met dank aan alle mede werkers olv.John en alle gulle gevers,die geloof en kerk nogmetelkaarverbinden. Giften: 10,-voor de bloemenpot en 10,- voor (Jeugd) Projectgroep Schouwen Agenda: 5 febr. 13.15u: moderamen: JvRweg 15; 19u: rep. musical David: kerk R.; 6 febr. 19.45u: contactavond Noord welle: bij Marlies, Dorpsring 11; 7 febr. 16u: diakonie:Wweg 10; 19.30u: contact avond Renesse: koor; 8 febr. 19.30u: WK- 8: Scharendijke; 9 10 febr. 17.30u: Hol landse pot (€10,- p.p.) voor projectgroep Schouwen: Borrendamme ,Z'zee; 10 febr. 11.15u: rituele voetwassing vd. Strao bij overgang JvRenesseweg. Hartelijke groeten van ds. Piter Goodijk. SCHARENDIJKE Protestantse gemeente Zondag4februari, 10.00u, da. H. de Jong, R'dam Crèche en kindernevendienst 1e coll. eigen gem. 2e coll. kerkinaktie Werelddiakonaat Bij de diensten. Tijdens de dienst, waar in Mieke, Liekeen Fleur gedooptzijn, hoor den we Jezus' eerste woorden uit het Mat- theus-evangelie. Wij mogen Hem de ruimte geven, opdat zijn overvloedige ge rechtigheid zal doorwerken in ons en door ons heen naar anderen. Dedoopoudersen allen die beloofd hebben hun best te doen in de geloofsopvoeding wensen wij Gods wijsheid toe. Zondag gaat u voor da. H. de Jong, een gezegende dienst gewenst. Bloemen. Deze gingen als groet van de gemeente naar de doopouders Anita en Arien Buth, en Birgiten Pieter Stigter. Uit de gemeente. Joke Geleedst werd za terdag opgeschrikt door een brand in haar woning, waardoor zij enige tijd elders zal te verblijven. Wij leven met haar mee in deze situatie, die toch al moeilijk voor haar was. Gods nabijheid gewenst. Wij feliciteren Jan Gaanderse met de koninklijke onderschei ding die hij afgelopen vrijdag ontving. Dat hij met vreugde en dankbaarheid mag te rugzien op alle werkzaamheden die tot deze onderscheiding geleid hebben. Kerkbalans. Inmiddels is de actie Kerkba lans weer van start, met als motto: 'Een kerk is van blijvende waarde'. Van welke waarde? Dat bepaalt u! Daarom van harte bij u aanbevolen. Iedere bijdrage is hard

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2007 | | pagina 2