CD CD oo CO CD O ol KERKBODE (p Pr~fJ] 1 T" Redactie Werkgemeenschap PKN Eindredaktie ds. J.F. Kievit Zilvermeeuwstraat 1 4301 WS Zierikzee Telefoon 0111-416025 e-mail: predikant.gw@hervormdzierikzee.nl Scriba Werkgemeenschap voor predikanten en pastores WEEKBLAD VOOR GEMEENTEN VAN DE PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND OP SCHOUWEN-DUIVELAND Ds. P.A. Broere, Oranjerie 47, 4691 LK, Tholen Telefoon 0166-604588 Uitgave LnO drukkerij/uitgeverij Zierikzee Abonnementen, adreswijzigingen enz. alleen rechtstreeks bij de administrateur van de betreffende gemeente. Alleen voor abonnementen los van de gemeenten, LnO drukkerij/uitgeverij, Jannewekken 11, Zierikzee, Tel. 0111-453535 85e jaargang nummer 3156 - 2 februari 2007 ZIERIKZEE Hervormde gewone wijkgemeente Gasthuiskerk Havenplein 17. www.hervormdzierikzee.nl Zondag 4 februari 2007 9.30 uur Ds. J.F. Kievit - Bevestiging ambtsdragers (Let op de gewijzigde aan vangstijd; na de dienst koffiedrinken) Crèche en kindernevendienst collecten: 1. Kerk in actie werelddiaco- naat2. Onderhoud Gasthuiskerk 18.30 uur Ds. T. Verduijn, Middelharnis collecten: 1. Kerk in actie werelddiaco- naat 2. Avonderedienst Zondag. In een feestelijke morgendienst hopen wij drie nieuwe ambtsdragers te be vestigen in het ambt. Dhr. A. S Flikweert, Touwbaan 5 als ouderling. Mw. A. P. van Kooten van Wijngaarden Steiltjesstraat 20 als ouderling voor verpleeghuis Cornelia en mw. J. Bouwman-Schot, Juliananstraat 64 als diaken. Ook nemen wij in deze dienstaf- scheid van Dhr. P de Leeuw, als diaken, mw. M de Bel-Hagesteijn als diaken, mw.P.Alof- sen-Hillebrand als ouderling en dhr. R. van den Dikkenbergalsjeugdouderling. Wij wil len hen als gemeente bedanken voor hun tijd en trouwe inzet waarmee zij hun ambt hebben ingevuld. Wij wensen de nieuwe ambtsdragers wijsheid en zegen toe in de bediening van hun ambt. De morgendienst begint om 9.30 uur. U zult begrijpen dat deze dienst langer duurt dan normaal. Wij willen voor deze belangrijke stap in het leven van bovengenoemde ambtsdr agers EN van de gemeente de rust en de tijd nemen. Er zal een liturgie aanwezig zijn Na afloop willen wij samen koffiedrinken in hetkerkcentrum. Denken wij aan elkaar in onze gebeden. Zieken: Dhr. P. Rentier, 't Vrije 17, 4301JX, verblijft in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Ook verblijft daar dhr. W. Kraaijeveld, Gruttostraat 28,4302 WE Uit dit ziekenhuis mocht naar huis mw. R. van Mourik-de Haan; de Cranestraat 17; 4301 MH. UitziekenhuisWalcheren mochtnaar huis, llona Bazen, Vlakestraat 22.4301 XX Annemarie van Maanen (Weststraat 44, 4301BX) heefteen rugblessure opgelopen na een val van het paard. Voorlopig ver blijft ze in het ziekenhuis te Dirksland, 2e etage kamer 64, reacties per post of e-mail (wvanmaanen@orange.nl) Wij denken aan hen allen en de zieken thuis en wensen de troost en kracht van God toeWilt u hen een kaartje sturen? Dat zullen ze zeker op prijs stellen. Hierzijn de adressen: koster- schelde Ziekenhuis, Postbus 106,4460 BB Goes. Ziekenhuis Dirksland, Stationsweg 22,3247 BW Dirksland. Overleden. Wij leven mee met mw. L. Wandel-van Klinken,'s Heer Lauwendorp 23 nu haar tweelingzusje het afgelopen weekend kwam te overlijden en haar uit vaart inmiddels heeft plaatsgevonden. Wij wensen haar kracht en troost toe van de Levende Heer. Verpleeghuis Cornelia Zondag 4 februari 10.15 uur Ds. E. M. Lingen - van Veen. m.m.v koor Happy Voices. Agenda: Maandag 5 februari: 14.15 uur gesprekskring, Manhuisstraat 10, 19.30 uur: Centraal college van kerkrentmees- ters - consistorie Woensdag 7 febr. 10.00 uur bijbelkring (Oesterstraat 7). Woens dag 7 februari: Repetitie Hervormd kerk koor- kerkcentrum. Donderdag8 februari 19.30 uur: Hervormde vrouwenvereni ging "Wees en Zegen" Vrijdag 9 febr. 20.00 uur bijbelgesprekskringC bij Anjaen Gerard Kouwer, Oesterstraat 50. Elke woensdagavond 18.45-19.15 uur avond gebed (Oesterstraat 7). Open maaltijd: 17 Febr is het weer zo ver, dan komen wij bij elkaar voor een ge zellig samenzijn. Nog nooit geweest, kom gerust een keertje en u zult zien wat gezel lig het allemaal is. Na de maaltijd is er altijd tijd vooreen leuke ontspanning. Wij begin nen om half vijf en het duurt tot ongeveer achtuur. U kunt zich opgeven bij Mevr. Eva Lokker, tel. 421185. Groeten namens de commissie "Open Maaltijd". Verantwoording giften: Mw A.Stoutjes- dijk ontvangen 10,- voor het bloemen- fonds,Mwvan Gilst ontvangen €4,-voor het bloemenfonds, Mw M. Schiettekatte- Oosterling ontvangen €20,-voor de kerk- rentmeesters, M. Kristalijn ontvangen 20,- voor de kerkrentmeesters (avond eredienst), Mw T. Wessels ontvangen 20,- voor de kerkrentmeesters. Totaal 74,- Alle gevers hartelijk dank. Kerkbalans De kerkbalansaktie heeft een voorlopig resultaat van€62.027,- Een bedrag wat circa 1000 euro hoger is als het voorlopig resultaat van vorig jaar. Omdat er nog een aantal toezeggingen nog bin nen komen hopen we u volgende week het definitieve resultaat te kunnen melden. Namens de kerkrentmeesters iedereen hartelijk dank voor uw bijdrage en in het bijzonder aan de gemeente leden die heb ben meegewerkt om de enveloppen te be zorgen en de toezeggingen op te halen. Tenslotte: Wij hebben een bijzondere week achter de rug. Voor velen is de nacht van 31 januari op 1 februari een nacht die voor altijd verbonden zal blijven met de watersnoodramp. Nu al weer 54 jaar gele den Voor velen toch als de dag van giste ren; die onuitwisbare indrukken heeft ach tergelaten. Telkens weer kom ik onder de indruk van al het verschrikkelijke leed en levenslange verdriet in alle verhalen die met name de ouderen mij vertellen. Laten wij juist in deze dagen elkaar nabij zijn en voorelkaar bidden. Iksluitaf met een groet uit de pastorie. J.F. Kievit. Vrijzinnige gemeente Zierikzee, Gasthuiskerk zondag 4 februari 2007 09.30 uur Geen dienst. Terugblik: Tsjahoe vaak zeggen we niet bij onszelf, wanneer we een moeilijke keuze moeten maken "Wat is wijsheid?" Wijsheid dichten wij in onze tijd vooral toe aan mensen die veel "letters gegeten heb ben dus geleerd zijn. Kijk maar als er wat opdoet op regeringsniveau dat opheldering behoeft, dan komt er een commissie van wijze mannenMaar in de Bijbel is wijsheid iets dat je in de loop van je leven vergaart, en is daarmee altijd voorbehouden aan oudere mensen. De overdenking, of eigenlijk meer de verduidelijking van een gelijkenis, die Klaas afgelopen zondag hield, ging over dit thema. We zongen psalm 90: "Leer Gij ons zo te leven, dagvoordag, datin ons hart de wijsheid wonen mag." Na de dienst dronken we koffie en thee in het kerkcen trum. Jammer dat maar een kleine groep kerkgangers hieraan altijd deelneemt, want erzijn fijne contacten onderelkaar. Hetlate tijdstip is hier uiteraard voor velen debet aan, maar ja, dat kan nu eenmaal nietanders met 2 diensten achter elkaar in hetzelfde kerkgebouw. U bentin iedergeval van harte welkom om een volgende keer ook gezellig even "nate blijven." Vooruitblik: U hebt nog 2 weken de tijd, tot 16 februari, om uw copij in te leveren voor ons gemeenteblad GastVrij. Graag, in enveloppe, afgeven bij Riet van der Valk in de Paternosterstraat 2. Ouderen, die graag naar de kerk willen komen maar geen vervoer hebben, of die een bezoekje van iemand van de bezoek- commissieop prijs stellen, kunnen dat ken baar maken bij een van de kerkenraadsle den. Zij zorgen er dan voor dat u op zondagmorgen keurig opgehaald en weer thuisgebracht wordt of dat iemand u komt bezoeken. Een telefoontje naar bijv. Co van derValk is genoeg: tel.nr.41 4713 Komende zondag is er geen dienst, wij ontmoeten elkaar weer in de kerk op zon dag 11 februari om 11.00 uur, en dan gaat mevr. Da. Lunenburg - Moret uit Rotter dam voor. Gespreksgroep "Geloven in een God, die niet bestaat"De eerstvolgende avond is niet op dinsdag 15 maart, zoals abusieve lijk vermeld in de kerkbode d.d. 19/01 -07 maardonderdag 15 maart. Tot slot: Het leven is een lied - zing het Het leven is een spel - speel het Het leven is een uitdaging - neem het aan Het leven iseen droom - maak hem waar Het leven is een offer- breng het Het leven is liefde - geniet er van. Sai Baba Een hartelijke groet aan alle lezers. EllaGroenendijk Gereformeerde kerk www.gereformeerdzierikzee.nl zondag 4 februari 10.00 uur: ds. J. van Voorst Zondag Werelddiakonaat 18.30 uur: ds. S.N.D. Francke, Middelburg bij de diensten Aanstaande zondag staat in het teken van het Werelddiakonaat. Vergeet u niet de spaardoosjes mee te nemen naar de kerk? In de krant lezen we de ontwikkelingen rond de voormalig Congolese militieleider Lubanga. In de kerk collecteren we voor slachtoffers van zijn rondtrekkende leger. Vrouwen die in die gemene strijd verkracht zijn en mishandeld vinden een opvang in zgn. 'luisterhuizen'. Huizen waarin ze veilig zijn en een luisterend oor vinden. Om zo weer nieuwe kracht op te kunnen doen en leven te hervinden. De dienst is mee voor bereid doorde commissie ZWO en we lezen uit het boek Esther (hst. 7) en uit Lucas 5:1 - 11Heeft het zin je in te zetten, op te komen voor de verre naaste die in nood is, of levert dat allemaal te weinig op? We hopen op een gezegende dienst met elkaar. Labyrint Vorige week verbleef Labyrint, een project van YFC en het NBG, in Ou- werkerk. Op de mat met een uitgezet La- byrintspoor werden we flink aan het den ken gezet. De stem uit de discman stelde vragen en muziek gaf je de tijd stil te wor den. Daarnaast mocht je ook het nodige doen: bv. een zaadje planten, als teken dat ook meetelt hoe jij in deze wereld leeft. Of voor een spiegel staan om jezelf eens met andere ogen (ook met de ogen van God) te bekijken. Hoe zie je er dan uit? Zo'n 170 jongeren (10 -17jr) van ons eiland en Tho len hebben gebruik gemaakt van de moge lijkheid om dit Labyrint te bezoeken. Zo is dit waardevolle project, dat positieve din gen teweegbracht bij jonge mensen, goed benut. Alle vrijwilligers hartelijk bedankt! Zierikzingt We zien terug op een spran kelende editie van het interkerkelijke pro ject Zierikzingt. De solist, Deborah Warta, bleek een stem te hebben als uit een Iers sprookje. Ook geef ik graag een groot com pliment voorde beelden van interviews en kerken op ons eiland. Wim de Valk en Jan Ingrid Oosterloo vormen inmiddels een sterk team voor beeld en geluid. Jammer was wel dat de opkomst tegenviel. "Zo is mijn zingen een begin" klinkt het dapper in het openingslied van Zierikzingt. U bent toch nog niet aan uw eind? Piep zei de kerkmuis De gouden kerkmuis voor de beste kerkelijke website is niet naar Zierikzee gekomen. De waardering voor de vondsten van webbeheerder Wim Bom kwam gelukkig wel naar hem toe. Zijn colle ga-webbeheerders kwamen bij de uitreiking enthousiastop hem af en vertelden in vragen en reacties dat hij (laten we zeggen) de Gou den Kerkuil als de zijne mag beschouwen. Wateten gouden kerkuilen eigenlijk? Meteen hartelijke groet, ds.Michiel de Zeeuw Evangelisch-lutherse gemeente Zondag 4 februari 2007 Weleerwaarde heerM Postema, Middelburg. KERKWERVE Protestantse gemeente Website: www.pkn-kerkwerve.nl Protestantse gemeente Zondag 4 februari 2007 10.00 uur: G. Sinke, Burgh-Haamstede orgel: Marianne van Dijke, Nieuwerkerk uitgang: KIA werelddiaconaat kinderen van gr7/8 blijven in de kerk Van zondag: in deze zangdienst nam ds. L. Wüllschlegerons mee naar Handelingen 2 vers 41 -47: de eerste Christen gemeente. Wat zijn de aspecten om samen gemeente te zijn: volharding, leer, gemeenschap, broodbreking, de gebeden en toewijding. Laten we deze dingen opvolgen en als ge meente uitdragen. Ze zijn het fundament om gemeente te zijn. Medeleven: mevr. Tichem, Vroonstraat 7, wordt deze week opgenomen in hetzie- kenhuis voor een operatie. We wensen haar sterkte en Gods nabijheid toe. Extra gemeente-avond: als het goed is heeft u deze week allemaal een uitnodiging ontvangen voorde extra gemeente-avond. Deze avond is in het bijzonder bedoeld om kennis te maken met onze toekomstig ker kelijk werker dhr. P. Riemens en zijn gezin. U bent allemaal van harte welkom! Totzondag: mogen we u allen weeront- moeten alsds.G. Sinke hoopt voorte gaan. Tenslotte: Namens de kerkenraad een hartelijke groet van Annemarie van der Have. SEROOSKERKE Hervormde gemeente website: www.hervormdserooskerke.nl Kerkdiensten zondag4 februari 2007 10.00 uurDs H.J. Catsburg, (Stad a/h Haringvliet) 19.00 uur: DsG. Bos Zangdienst m.m.v. hervormd kerkkoor te Bruinisse Bij de diensten. We gaan alweer de tweede maand van het nieuwe jaar inDat Radio Schouwen-Duiveland (Zierikzee: 107.1 FM, Westhoek: 107.8 FM, Kabel: 107.6) 10.00 uur dienst vanuit Hervormde Gemeente Burgh

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2007 | | pagina 1