Soest deed veel voor de watersnood-slachtoffers Bij het bezoek van koningin Juliana aan Sirjansland, herfst 1953, krijgen de kinderen konijnen. Rechts van de koningin staat Commissaris der Koningin in ZeelandJhr. Mr. A.F.C. de Casembroot opbergen van de centjes is een brandkast gebracht, in bruikleen wel te verstaan. In bruik leen voorts afgestaan een baby-brandspuit voor het leegpompen van kelders. Idem een gxote watertank voor de opslag van huishoudelijk water. Door het Soester Natuurbad in bruikleen verstrekt honderden kleerhaken voor het ophangen van kleding. Wij moeten bewijzen, nu de bevolking is terug gekeerd, dat de adoptie een zaak is die in de eer ste plaats de burgerij aangaat, maant de Soester Courant, verwijzend naar "een gunstige uitzon dering", te weten de actie van de Winkeliersver eniging Soest. Er is bij de Soester middenstand f4.800,— opgehaald en dat bedrag wordt aange wend voor de aankoop van winkelinventaris stukken ten behoeve van de Oosterlandse win keliers. Dinsdag 23 februari 1954 is de heuglijke dag aangebroken. Een gezelschap van maar liefst 22 Soesters, bestaand uit Burgemeester Baron Ben- tinck, wethouder K. de Haan, chef afdeling sociale zaken H.J. van Hal, het bestuur van de winkeliersvereniging Soest onder voorzitter schap van C.Schaddelee (banketbakker aan de Torenstraat), vergezeld van hun echtgenoten, met daarbij gevoegd een verslaggever en de foto graaf van de Soester Courant "vertrekken in alle vroegte in auto's naar Oosterland om de geschenken van de Soester middenstand, gela den in bestelauto's van de firma's B.v.d.Linden alhier en Rea te Baarn aan de getroffen Ooster- 18 SIGNALEN nr. 105

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2003 | | pagina 3