Bronvermelding: Rectificatie februarinummer 2003: Soest deed veel voor de watersnood-slachtoffers cederen. Die steekt hij in zijn eigen zak en dat is in strijd met de voorschriften. Uiteindelijk bedraagt zijn schuld aan de gemeente Soest de somma van f 608,30, voorwaar een niet gering bedrag in die dagen. De ondersteu ning wordt - lik op stuk! - stopgezet. Maar D. zit niet stil. Kerstmis 1953 stuurt hij een klaagbrief naar Prins Bernhard, die evenwel keurig door de particulier secretaris van de prins wordt doorgestuurd naar burge meester Baron Bentinck. Begin januari 1954 is voor de gemeente Soest de maat vol, want dan we citeren uit de nogal onbeholpen rap portage van april 1954 - "is de man aangezegd, dat bij verdere weigerin gen, hij met zijn gezin op straat zou worden gezet. Op de dag van de uitzetting (8 januari 1954) is in opdracht van de burgemeester een politieman ter plaatse aanwezig geweest en heeft ook de reis medegemaakt naar Zierikzee. Nota f 40,31. Toen D. zag, dat het ernst was is zijn inboedel door Gebr. Roest vervoerd - nota 6; er bleef aan handbagage en dergelijke nog zoveel over, dat een autobus moest worden genomen om al de gezinsleden te vervoeren - nota 9. Aan gezien over de laatste 4 weken geen ondersteu ning meer aan D. was uitbetaald is hem voor verte ringen onderweg f 10,uitbetaald". Einde citaat. Maar niet het einde van het probleem. Op 13 september 1954 stuurt de gemeente Soest op verzoek - de stamrekenkaart van D. aangetekend op naar het Ministerie van Maat schappelijk Werk, bureau Zeeland, in Middel burg. Dit bewijsstuk is onontbeerlijk bij de onderhandelingen die het ministerie met D. voert over terugbetaling van de zijn schuld ad f 608,30 aan de gemeente Soest. Of het bedrag ooit binnen gekomen is? "Ik weet het óók niet hoor!" zal ambtenaar D. Oostelaar, zijn schouders ophalend, geroepen hebben. (Slot volgt) Joop Piekema Op 9 maart 1953 vieren de echtparen Quisten Bil in "tZwaantje" te Soesterberg hun respectievelijk 50 jarig en 25 jarig huwelijksfeest. Vijfde van rechts burgemeester S.P.Baron Bentinck. Aan zijn rechterhand Pieter Johannes (Juist en Willemina Quist-de Roo. Vierde en vijfde in de linkerrij zijn Willem Bil en Leenderina J. Bil-van de Velde. Dossiers watersnoodramp, voorlopige inventa risatienummers 543 t/m 546, gemeentearchief; Soester Couranten 1953, krantenverzameling, gemeentearchief. Pagina 12, linker kolom 12e regel van onder: De KatEmaille was gevestigd aan de Beaufortlaan en niet, zoals vermeld, aan de Van Lyndenlaan maart 2003 17

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2003 | | pagina 3