Soest deed veel voor de watersnood-slachtoffers wmmm f ijïT HET SOESTER Aflevering 1 Als de Soestenaren de ochtend van zondag 1 februari 1953 de gordijnen opentrekken blijkt de stormschade in 't dorp erg meegevallen. Er zijn enkele bomen ontworteld, maar die liggen zó netjes op hun rug dat ze nauwelijks schade hebben aangericht. De natuurelementen zijn slechts op één plek flink "buiten hun boekje" gegaan: het SEC terrein aan de Bosstraat. Daar heeft de voetbaltribune de geest gegeven. De stukken en brokken zijn over het veld gewaaid. De radio-berichten van die zondagmorgen maken het - ook aan de Soester inwoners - dui delijk dat zuidwest-Nederland door een ver schrikkelijke ramp is getroffen. Op zondagmiddag staan er al Soesters in de startblokken om geld in te zamelen. Maar ze komen er al snel achter dat zo'n ongestructu reerde actie niet tot succes zal leiden. Er moeten "notabelen" aan te pas komen om de inzameling in goede banen te leiden. En zie. "Zondagavond we citeren de Soester Courant - had reeds een vergadering plaats ten huize van de Burgemeester, waarbij tegenwoor dig waren de wethouders Van Zadelhoff en De Haan; de chef van afdeling sociale zaken, de heer H. van Hal; de heer J.Luijf van (de hulpsecreta rie) Soesterberg, mevrouw v.d.Swaan-de Kiewit en de heer H. de Graaf, beiden namens het Rode Kruis, afdeling Soest-Soesterberg en de heer G.Kruijff, lid van de gemeenteraad". Al tijdens de bespreking rijdt er een geluidswa gen door Soest, die opwekt tot deelname als col- februari 2003 11

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2003 | | pagina 2