De dijken 20 PLUS MAGAZINE 02-2003 Veel geëvacueerden vonden bij terugkomst amper iets van hun bezittingen terug. Engeland en België. En 150 brand weerlieden uit Italië werken mee aan het herstel van de grote dijk langs het Hollandsch Diep. Natuurlijk komen ook uit Nederland zelf van alle kanten helpers naar Zee land toe. Zo neemt de Nederlandse Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening het schoonmaakwerk op zich. Andere groepen vrouwen steunen de werkers als kookploeg. Wat later komen er ook padvinders en leerlingen van huishoudscholen meehelpen met opruimen. Direct na de ramp wordt met de her stelwerkzaamheden aan de dijken be gonnen. Medewerkers van aanne mersbedrijf Hillen Roosen uit Am sterdam worden ingezet in het wes ten van Noord-Brabant bij de pol ders van Nieuw-Vossemeer. "Onze mensen moesten lang en hard aan de ravage werken", meldt het herden kingsblad van het bedrijf dit jaar. "De eerste weken werkten ze 12 uur per dag: van 6 uur 's ochtends tot 's avonds en vaak nog wel tot 9 uur 's avonds. Alles water om hen heen met wrak- en drijfhout, bergen riet van daken en regelmatig dode dieren. De bedden bestonden uit kribben met zelf gevulde strozakken en vijf paar dendekens: twee voor in de matras en drie om je in te rollen." Met vereende krachten lukt het nog dat jaar de 67 grote stroomgaten met behulp van caissons en ander zwaar materieel te sluiten. In de nacht van 6 op 7 november wordt bij Ouwerkerk in aanwezigheid van Koningin Julia na het laatste stroomgat gedicht.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2003 | | pagina 11