Foto's va D. Mets woonde in 1953 onder aan de dijk in Papendrecht (Noordhoek). Deze dijk brak op zondagmorgen I februari om 3.30 uur door; 80 meter sloeg weg. Het gezin bleef behouden, maar was zes weken elders geëvacueerd. Twee foto's tonen welk dijkdeel het begaf. Op een andere, later gemaakte foto's is te zien dat er nog steeds water in de straat staat. Militair J. Brouw kreeg op zondagmor gen I februari 1953 in de kerk te horen dat hij direct naar de kazerne moest gaan. Hij hoorde bij het onder deel zoeklichten van de lichte lucht doelartillerie en moest eerst naar Steenbergen en Halsteren, later naar Sint Philipsland en Bruinisse. Met zoek lichten die een bereik hadden van IO tot 12 kilometer, werd het rampgebied bij nacht verkend en de werden de red dingswerkzaamheden bijgelicht. De vader van mw. A.F. Thijssen uit Opheusden was tijdens de ramp groeps commandant bij de Rijkspolitie in Mid- delharnis. Op de foto, gemaakt voor het tijdelijk bureau Centraal Commando, staat hij vooraan, tweede van rechts. Samen met een collega werd hij, op weg om een boerengezin te waarschuwen, overvallen door het water, Gelukkig konden ze de boerderij bereiken. Een dag later werden ze opgepikt door een reddingboot. De boerderij stortte later in; de boer en twee zoons, die waren ach tergebleven, verdronken. Dirk van der Pijl uit Werkendam werd in 1953 als dienstplichtig soldaat uitge zonden naar onder meer Oosterland en j IJzendijke (Schouwen-Duiveland). TERDEGE 29 JANUARI 2003

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2003 | | pagina 6