ondenkbaar is. Door de steeds stijgende waterspiegel en de aanslagen van gewetenloze terroristen zal men steeds zeer attent moeten blijven in Nederland, grenzend aan de Noordzee. Dat de jongeren onder ons dit gebeuren moge bewust maken dat ook ons landje kwetsbaar kan zijn voor natuurgeweld en dat ook zij blijven strijden om deze gevaren te voorkomen. Velen van de huidige genera ties zullen zich tot op heden nooit gerealiseerd hebben wat er toen is gebeurd, hoe het is kunnen gebeuren en welke diepe lidtekens dit heeft nagelaten. Er zuilen vele herdenkingen in de watersnoodgebieden en elders plaats vinden en daar zal naast de herdenking van de vele slachtoffers hopelijk ook even worden gedacht aan de grote risico's die vele reddingswerkers onbewust hebben gelopen. Ik hoop dat vele parochies in hun kerken tijdens de weekendviering van 1 februari enige aandacht willen schenken aan de vreselijke watersnoo dramp van 50 jaar geleden om samen met talrijke parochianen in hun gebeden de vele overledenen te gedenken als gevolg van deze ramp. Dat men voor de toekomst gespaard mag blijven van dergelijk rampen of ander natuurgeweld. Namens de reddingswerkers graag gebeden uit dankbaarheid omdat zij gespaard zijn gebleven van verdere ongelukken tijdens de gevaren waar aan zij waren blootgesteld. Pierre Verpalen, Nispen. Ik vind het bijzonder dat koorgroep "Cadans" na het lezen van dit ver haal spontaan heeft gemeend in haar avondviering van zaterdag 1 februari in onze kerk aan deze ramp en de gevolgen in woord en gebed aandacht te schenken. p.s.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2003 | | pagina 6