Van de Redaktie De watersnoodramp van 1 februari 1953 Militair doet verslag Het tweede nummer van dit Jaar met het laatste stuk over de ramp in Zeeland met daarin o.a. het verhaal van Dominee L. Loosman. Dan een artikel van onze secretaris van de Verg. Vrienden van Urk over een ontmoeting waar een verhaal aan vast bleek te zitten over een vroe gere dokter op Urk en wel Janus v.d. Wielen. Afhankelijk van de ruimte zijn er nog wat andere verhalen. Enheeft U zelf eens iets te vertellen uit het verleden van Urk of uit Uw eigen leven, schrijf het eens op en stuur het ons. We horen graag van U. Eigenlijk begon de ramp van 1 februari 1953 al op zaterdag avond 31 januari 1953. Want toen wa ren er al verschillende mensen getuige ge weest van het drama tische afscheidsgesprek via Radio Scheveningen (en dat iedereen die een visserijgolf op zijn radio had vol gen kon) van een kapitein van een custer die in dat noodweer in zinken de toestand was. Jaren later is hier nog een hoorspel of een toneelstuk van gemaakt dat door de radio werd uitgezonden. Zondagmorgen 1 februari gingen wij gewoon naar de kerk. Het had die nacht wel verschrikkelijk gestormd (en het stormde nog), maar de mees te mensen in het land en op ons ei land wisten 's morgens voor de kerk nog niet wat er in Zuidwest-Neder land was gebeurd. Maar toen wij om 11.30 uur weer thuis waren, kwamen de berichten via de radio binnenstromen. Er was een vreselijke watersnoodramp ge beurd in Zeeland, gedeelten van West-Brabant en Zuidholland. Om ongeveer 12.30 uur kwam er bericht van het Ministerie van Defensie dat al het dienstplichtig personeel zich onmiddellijk naar hun legerplaats moest begeven. De burgemeester liet toen Jacob de Vries, de omroeper, door het dorp gaan zodat iedereen het aan de weet kwam. Dit was de eerste keer dat Jacob de Vries op zondag een roep moest doen, wat ook verhaald is in het kerstnummer van het Urker Volksleven. Wij dat waren Jurie Korf (van Jan van Lucas), Klaas van Urk (van Hes- Door: Pau van Slooten 1

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1993 | | pagina 2