Wij willen even iets rechtzetten slachtoffers die geborgen waren, ge kist werden. Er werd geprobeerd te weten te komen wie het waren. Zo niet dan onbekend slachtoffer. De doden werden ontkleed en naakt ln de kist gelegd en dan ter aarde be steld. Gezinnen of familieleden wer den bij elkaar gelegd, wel in aparte kisten echter. Wij hebben verschillende begrafenis sen bijgewoond één daarvan zal ik nooit vergeten. Een man had zijn hele gezin verloren. Hij was met zijn gezin tijdens de ramp-storm, de dijk opgelopen en ging steeds een stukje vooruit om te zien of het veilig was. Zijn gezin bleef dan achter hem en Doden worden gekist toen sloeg het noodlot toe. Er werd een gat in de dijk geslagen op de plek waar zijn vrouw en kinderen wacht ten. Zij verdronken allenTijdens de begrafenis wilde de man wat zeg gen maar kon nietWij huilden meeZo werkten wij daar, totdat de dijken weer hersteld waren en dat was in het najaar. Wij gingen weer terug naar het werk op het IJssel- meer. Bij de wederopbouw hebben niet alleen mannen, jongens etc. ge werkt maar zover wij weten ook en kele Urker meisjes die geholpen heb ben met het schoonmaken van huizen en kerken etc. Door een dijkwerker verteld. Afgelopen zomer 1992 ontmoetten wij in het museum een heer die ons zeer verwonderd aansprak met de vraag: "Waarom zie ik hier niets van mijn grootvader?" Het werd een zeer goed onderhoud. Wat was het geval. Deze heer was Jan van der Wielen, klein zoon van Janus van der Wielen, wo nende in Milnerton, Zuid-Afrika. Wie was deze Janus van der Wielen. Deze was dokter op Urk van 8 februari 1903 (van Stolwijk) tot 23 juli 1906 en over leed op Urk aan de thyfus. Hij werd tot het laatst verpleegd door zijn vrouw Jonkvrouwe Susanna Hedwig den Beer-Poortugael, en dan gaat bij ons een lichtje branden: deze naam komt 24

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1993 | | pagina 14