van de J.V. als de M.V. bij de waters noodramp verloren ging. Het vergaderseizoen besloten Na opening door de voorzitter van de Geref. Jeugdcentrale, Tr. de Vries sprak jongstleden zaterdagavond voor een vergadering In de Geref. Kerk Ds. L. Loosman over zijn bele venissen in de nacht van 31 januari op 1 februari In het rampgebied. Voor dit relaas was uiteraard bij het vrij talrijk gehoor grote aandacht omdat hier iemand sprak, die van zeer nabij zelf meemaakte wat een watersnood Is. Het slotwoord werd uitgesproken door ouderling K. Romkes, die op wekte tot offervaardigheid. Deze ver gadering was tevens besluit van de wintercampagne van de Jeugdver enigingen. De collecte voor de Jeugdverenigin gen, die ook alles verloren van wat ze hadden aan boeken etc.bracht ruim 250,00 op welk bedrag Ds. Loos man werd ter hand gesteld. Erkenning voor prestaties De Urker bakschippers en dijkwer kers die momenteel voor het grootste deel in Zeeland werken bij het dich ten van de dijken aldaar ontvingen vorige week evenals anderen toen het grootste gat bij Zierikzee werd ge dicht een verrassing. Die bestond uit een doos goede sigaren en een olie- jas, werd als vanzelve zeer gewaar deerd. Het blijkt dat er hard wordt gewerkt en de prestatie's zeer wor den gewaardeerd. Door steen getroffen Bij werkzaamheden in Zeeland kreeg de Urker arbeider T. Romkes een ba saltsteen op zich die uit een stortbak los schoot. Deze schaafde langs het hoofd, ontzette het sleutelbeen en bracht letsel aan de rug. Romkes raakte bewusteloos, maar kon voor lopig in zijn kosthuis worden ver pleegd. Gepoogd zal worden hem deze week naar Urk te vervoeren. Naar het watersnoodgebied Het college van B en W van Urk, met de eerste ambtenaar ter Secretarie, de heer A. van Urk, brachten een bezoek aan Stad aan' t Haringvliet. Het gezelschap werd ontvangen op het stadhuis daar door de loco-bur gemeester (de burgemeester was ziek). Het bedrag door de Gemeente raad te Urk uitgetrokken voor de ver loren gegane kleding van de stads- brandweer werd overhandigd. De burgemeester betuigde namens de gemeente zijn dank voor deze hulp verlening. Daarna werd het Urker gezelschap rondgeleid en verschil lende punten van dijkdoorbraak en herstel in ogenschouw genomen. Uit het Watersnoodgebied Een gezelschap vrouwen uit Schou wen vertoefde op Urk en logeerde bij verschillende gezinnen uit de Vrijge maakt Geref. Kerk. Zij hadden de schooldag te Kampen bezocht en wa ren op Urk gekomen. Op een avond ter begroeting, gehouden in de Reho- both-kerk werden door enkelen ook belevenissen tijdens de ramp van 1 18

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1993 | | pagina 9