teken in op o.a. het boek De Ramp. Ga zo maar door. 6 februari Hoog bezoek op UK 141 Minister Beck en Z.K.H. Prins Bern- hard hebben een bezoek gebracht aan boord van de UK 141. Ontroerd had de Prins, schipper Snoek de hand gedrukt en namens H.M. de Koningin hem dank gebracht voor het vele werk door de Urkers in het rampgebied verricht. De koningin wilde hem zelf ook spreken maar deze zou daartoe enkele dagen later ko men. Op 7 februari ke ren vele vissers naar huis terug, om weer na de zondag ter vis vangst te gaan. Op 8 februari wordt er een col lecte gehouden voor de getroffen zusterkerken in Een schiP de Geref. Kerk. Deze collecte bracht meer dan 1.600,00 op. Men verwacht dat dit bedrag met nakomende giften wel zal oplopen tot een paar duizend gulden. Urkers. Hij wilde op Urk biddag hou den en was zo zei hij ons met een snelle mijnenveger "De Vlieter", naar Dordrecht gebracht en vandaar per auto naar Urk, met hem waren mee gekomen K. Kramer van de UK 31 en L. Hoefnagel. Koningin bezoekt Urker visscherschip Woensdag 11 februari is de koningin aan boord gekomen van de UK 141 en aan de oudste zoon, Jacob Snoek, die op die dag de plaats van zijn vader in nam, voor gesteld. Ook de koningin had lof over wat er door de Urkers was gedaan. Snoek vroeg ons dit door te geven en zonder iemand naar voren te brengen, ook voor zichzelf wei gerde hij dit, er op te wijzen, dat de Urkers in deze grote ramp, hun plicht hadden ge kend en prachtig werk hadden ver richt. op het droge. Biddag op Urk Dinsdagavond werd met een militai re wagen op Urk gebracht schipper H. Snoek van de Jacob UK 141, die bij Zierikzee de hoofdcommandopost had van het reddingswerk van de Toch nog behouden Naar we thans vernemen heeft niet alleen de motorbotter van J. de Boer, die te Breskens op de kade werd ge worpen tijdens de storm, maar ook de motorbotter van Kobus Post in 12

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1993 | | pagina 6