Op schouw: Jan de Boer en P. de Boer, tussen schip en vrachtwagen H. Post Romkes, J. van Slooten en Klaas de Boer aan boord. Later zijn wij naar Stad aan "t Ha ringvliet gevaren en daar zijn wij bij ds. Loosman geweest. Zijn kerk was ondergelopen, maar zijn huis niet en dat was een toevluchtsoord gewor den. Na dit bezoek zijn wij naar Hel- levoetsluis gevaren en vrijdag was het meeste werk voor ons gedaan en zijn wij samen met de UK 112, 16 en 262 weer naar huis vertrokken, nu wel varend. 's Avonds in Krimpen aan de IJssel gelegen waar wij de wal opgingen om wat brood te halen. Het was echter reeds na sluitingstijd. Wij hebben toen bij een kapper aangebeld en om hulp gevraagd. Bij de kapper hebben we brood gegeten en zijn we allemaal geschoren door hem. Dit alles kregen 28 we gratis. We spraken met hem af, als we terug waren en weer paling visten, wij hem zouden trakteren. Al leen H. Post heeft zich aan die belofte gehouden, de rest was het allemaal vergeten. De nacht in Krimpen aan de IJssel doorgebracht. Wij zijn zaterdags vroeg vertrokken naar Urk waar we 's avonds de haven binnen voeren. Wij waren veilig thuis en wat dat betekent wisten we nu absoluut na Zeeland. Ook onze plaatsgenoot Albert Visser, voer met zijn vader en hun boot de Lemmer 26 naar Zeeland. Zij brach ten proviand vanuit Rotterdam (soms door sleepboot getrokken als ze tegen de stroom in moesten varen) naar Willemstad heen en terug. Verteller H. Post (Oom Jaap Visser).

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1993 | | pagina 14