Dinsdagsochtends na de ramp loopt een schip van de Rijkspolitie te Water de haven van Bruinisse binnen. Aan boord bevindt zich een detachement van vijfentwintig RP'ers uit het district Groningen die door moeten naar Brouwershaven. Hoekman zal hen er heen brengen. Op de rede van Brou wershaven hoort hij voor het eerst nieuws van zijn familie. Daar treft hij zijn broer uit Goirle aan boord van een schip. Hij is gekomen om hulp te verle nen. De familie blijkt ongedeerd en verblijft in Brouwershaven. Na enige weken komt er een telexbe richt met een bezorgde melding: wachtmeester Hoekman uit Holten vermist. Heeft op 1 februari zijn deta chement in Steenbergen verlaten en is sindsdien spoorloos. Via de districts commandant in Middelburg wordt als nog geregeld, dat Hoekman in Brou wershaven kan blijven. Maar op 13 juli lijkt het er voor hem in Zeeland op te zitten. Hij wordt terug gedirigeerd naar zijn standplaats en krijgt in Almelo de jas uitgeborsteld omdat hij verzocht had in Zeeland te mogen blijven. Twee dagen later krijgt hij bericht dat hij als nog naar zijn geboorteprovincie wordt overgeplaatst. In de daarop volgende maanden werkt hij in Tholen. Stavenis- se, Kruiningen en Bruinisse. In het voorjaar van 1954 volgt een definitieve plaatsing in Oosterland. Zo bracht de ramp hem definitief terug op Schou- wen-Duiveland. De wederopbouw in volle gang. (Fotoreproductie: TR Middelburg) Jaap Hoekman wordt bij de zwaar zie ke groepscommandant van Brou wershaven in huis genomen en aan het werk gezet. Het detachement wordt ondergebracht in de kelder van het gebouw van het loodswezen. Men moet zelf voor eten zorgen en dat ook zelf betalen. Dat zou later wel verre kend worden. Om beurten koken de Groningers voor vijfentwintig man. Het werk van de Rijkspolitie spitst zich, na dat de slachtoffers geborgen zijn, toe op het evacueren van de bevolking, het bergen van goederen, vee en ka davers, het toezicht met boten in de ondergelopen polders (hier en daar zijn plunderaars gesignaleerd) en het verdelen van hulpgoederen. Personenvervoer in de dorpsstraat van Kruiningen.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1986 | | pagina 4