bedankte drs. H. R. Boswijk de overheid voor de opdracht aan de Nederlandse industrie. Hierdoor kan deze zijn concur rentiepositie in het buitenland verbete ren. Vernieuwingsbeleid Staatssecretaris Scherpenhuizen ging in zijn speech nader in op dat vernieuwingsbeleid van de over heid. Juist op dit gebied is het goed kennis en ervaring van overheid en in dustrie samen te brengen. Waarneming van de dampkring en van de aarde zijn immers nauw verwant. Deze gezamen lijke opzet was daarom niet alleen een voordeel voor het bedrijfsleven en de werkgelegenheid. Ook op het gebied van de ontwikkelingssamenwerking zijn toe passingen van dergelijke apparaten mo gelijk: bij de bewaking van grondwater standen, bij waarnemingen over uitbrei dingen van woestijnen en van ontwikke ling van de oogst. Weerman terug Als nieuwtje-ter-zijde deelde staats secretaris Scherpenhuizen mee dat vanaf 7 januari de weerman op de televisie terugkeert. Eén keer per week, in het NOS-journaal van half elf op vrijdagavond zal de weekendverwach ting door een KNMI-meteoroloog wor den gepresenteerd. De NOS heeft hier voor de collega's Han Meilink en Harry Often uitgekozen. In gebruik Aan het slot van zijn toespraak zette de heer Scherpenhuisen een knop om, waardoor het ontvangststation symbolisch in gebruik gesteld werd. Symbolisch, want er kwam niet op dat moment 'op bestelling' een satelliet over. Maar het oplichten van een maquette van het ontvangstation en de projektie van een recente satellietopname, gaven duidelijk aan dat er wel degelijk iets ge beurde. En vooral welke nieuwe moge lijkheden de Weerdienst van het KNMI met het station heeft gekregen. Tjalling Landmeter, KNMI-De Bilt Satellietfoto van 2 november 1982. De contouren van Euro pa en Noord-Afrika zijn met lijnen aange geven. Yi

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 9