g£TfffiZ2Z3 FLINKE BEZUINIGING PROFIEL RUIMT OP In Profiel 136 van 19 november 1982 stond een artikel over flinke bezuiniging op energieverbruik, onder andere in het gebouw van Rijkswaterstaat aan de Konings kade. Vol trots wordt in dit artikel medegedeeld dat: - Het verbruik van aardgas (hoofdzakelijk ten dienste van de klimaatregeling) is teruggelopen van 703.360 m3 in 1972 tot 336.870 m3 in 1981 (ten opzichte van 1972 met ca. 48%). Dit alles werd bereikt ondanks een niet goed functionerende klimaat- regelinstallatie. - Het aanvaardbare klimaat werd gehandhaafd (aanvaardbaar is volgens hetpublikatieverslag van de Dienstcommissie d.d. 14 december 1979, 20°C a 21 °C). - Het voor de bewoners en technici een stimulans was om hiermee door te gaan. Deze mededelingen verwonderen mij wel zeer. omdat mij van interne bezuiniging op aardgas nooit iets is medegedeeld en omdat bezuiniging in het publika tieverslag van de DC d.d. 14 december 1979, zelfs is ontkend. Ik citeer de letterlijke tekst: 'De dienstleiding stelt er prijs op met klem te laten weten dat er geen intern opgesteld en uitgevoerd bezuinigingsplan op energie bestaat'. Bij de regelmatig terugkerende klachten omtrent de klimaatrege ling (zie de publikatieverslagen van de DC) wordt steeds slechts verwezen naar de niet goed functionerende klimaatregelinstal- latie. Derhalve ben ik (en met mij natuurlijk ook anderen) nooit gestimuleerd om blij te zijn met - het bezuinigen op aardgas voor wat betreft de klimaatregeling. Samenvattend zou ik willen stellen dat gepaste energiebespa ring natuurlijk noodzakelijk is. Voor wat betreft de klimaatrege ling in het RWS-gebouw merk ik op dat, gezien het aantal klachten, de klimaatregeling onaangename temperatuurverschillen vertoont. Het lijkt mij dan ook een slechte zaak - voor het welzijn van de bewoners - naast de slecht werkende installatie ook nog extreem (43%) te bezuinigen op terzake te gebruiken energie. Het aanvaardbare gehandhaafde klimaat van ca. 21 °C is waarschijn lijk het resultaat van de volgende berekenings wijze koude kant 16°C, warme kant 26"C, 16 26 42, 422 21 "C J. J. van der Bol iiüniiiiimiiiiimWiiiini11! iiwii'iiHMnwwr in nws» Dankbetuiging Langs deze weg wil ik, mede na mens mijn vrouw, een ieder die - op welke wijze dan ook - heeft bijgedragen tot het welslagen van mijn afscheidsdag op 7 december jongstleden, hartelijk danken. Bij zonder dankbaar ben ik voor het mooie cadeau en bloemen etcete ra, die ik op deze dag mocht ont vangen. Deze dag zal dan ook nog vele jaren mijn herinnering aan col lega's, vrienden levend houden. H. Boers, Zoetermeer Afscheid Nu mijn afkeuring per 1-1-1983 een feit is en ik door de leiding van de Hoofdafdeling Algemene Za ken (Z) van de Hoofddirectie niet in de gelegenheid ben gesteld af scheid van u te nemen wil ik dit graag langs deze weg doen. Ik zou allen met wie ik prettig heb samengewerkt willen bedanken voor de collegialiteit en soms vriendschap die ik mocht ondervin den. De wereld is klein, misschien ont moeten we elkaar nog wel eens el ders. Het ga u allen goed! A. Paalman, Den Haag Hoofd Algemene Zaken ing. P. Vreugdenhil gaf als reactie dat het aan de heer Paalman is gevraagd of hij afscheid wilde nemen maar dat deze na zijn afkeuring liever niet meer in het gebouw Konings kade wilde terugkeren. Hij heeft slechts van enkele goede beken den de hand geschud. Na een telefoontje handhaafde de heer Paalman echter onverkort zijn standpunt. Te koop aangeboden In Purmerend goed onderhouden eengezinswoning, gelegen aan rustige (doodlopende) straat, voor zien van isol. beglazing en dak-iso latie. Diepe tuin o.h. zuiden. Indeling: hal met kelderkast, woon kamer met open haard, open keu ken met bar. 1e Verdieping: 3 slaapkamers en luxe douche. Bevloerde zolder met mog. voor 4e sl.kamer. Berging met elektra. Vraagprijs: f 130.000,- k.k. Event, koopruil met omgev. vliegv. Beek (L.). Inl.: L. Mostert, tel.: 02990- 25244 (privé); 020-51621 77 (kantoor). Te Huur 4 pers. app. in La Granda Motte, Zd. Frankrijk. Ideaal gelegen aan breed zand strand. Uitzicht op zee. Voorzien van alle comfort. Inl. G. C. A. Rijsdijk tel 070- 689819 Van wie is het boekje? Bij de directie Algemene Zaken en Kabinet is een boekje binnengeko men, waarin agendastukken zijn geregistreerd en voorzien van pa rafen voor ontvangst. Op het etiket staat: Agendastukken voor bureau Verkeer en Waterstaat. Daaronder heeft gestaan: 'Retour aan mw. v. Leeuwen'. De naam is echter door gehaald en veranderd in 'de Jong'. Alle naspeuringen naar de eige naar waren tot op heden vruchte loos. Wie weet waar het boekje thuishoort? Bericht graag aan me vrouw A. A. Evertse, telefoon 070-7470 56. vmmmmmmÊKmmmmKmm In februari wordt het salaris op de 22ste overgemaakt naar de giro. In maart gebeurt dit op de 24ste. Wie zijn geld via de giro krijgt kan na deze data over het tegoed beschik ken. Wie zijn loon op een bank laat storten moet er rekening mee hou den dat het verwerken van de ge gevens enkele dagen kan duren. Binnenkort ruimt Profiel weer tijd schriften en personeelsbladen op, die in de loop van 1982 werden ont vangen. Wie geïnteresseerd is kan een pakketje aanvragen. Zet u er wel even bij naar welk terrein uw belangstelling uitgaat: scheep vaart, luchtvaart, verenigingsbla den enzovoort. Zolang de voorraad strekt krijgen aanvragers de bladen toegestuurd. Vooral voor scheep vaart en luchtvaart bestaat door gaans veel belangstelling, zodat de kans op een zending niet zo groot is. Mocht u na het sturen van een briefje binnen twee weken geen reactie ontvangen, dan moet u ervan uitgaan dat de voorraad was uitgeput. Het aanvraagadres is: Redactie Profiel, postbus 20901, 2500 EX Den Haag. ■tots&jtgRMNMHaBggssmmmME

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 15