ENORME WAND SCHILDERING VOOR DVK bergen' dichtklapte en daardoor een ander bord 'Vrachtverkeer via E 10' zichtbaar maakte. Via bin nenweggetjes reed men vervol gens naar Meer (België) waar het nieuwe Belgische douanecomplex met expeditiecentrum is gebouwd. Het is al in gebruik, maar voor de officiële opening gooiden de Bel gen het nog even dicht. In een grote tent zouden sprekers het woord voeren. Onder hen mi nister L. Olivier van Openbare Wer ken en minister W. de Clercq van Financiën van België. Hoewel niet aangekondigd in het programma zou ook onze minister Neelie Smit- Kroes spreken. De Belgische be windslieden verschenen echter niet tot groeiende ongerustheid van de organisatoren. De ministerraad in België - doorgaans op vrijdag, zodat met het feest in Meer op donderdag stelde - werd nu tóch op donderdag gehouden. Me vrouw Smits collega's werden er door opgehouden. Om de tijd vol te praten zorgde onze minister voor een conference die veel gelach veroorzaakte. Over Belgische mi nisters die zoveel tijd nodig hadden en zo. De ceremoniemeester leek het allemaal niet zo leuk te vinden. Ze koppelde haar act aan de offi ciële speech, waarin ze onder an dere beloofde dat de Nederlandse regering zal proberen het douane emplacement aan onze kant van de grens voor mei 1984 klaar te hebben. Tot slot zei ze: 'En nu zal er wel een soort Toon Hermans moeten ko men om de rest van de tijd vol te pratenEr kwam echter een ander: 'Ik ben niet Toon Hermans, ik ben slechts Willie de Clerq De Bel gische minister van Financiën was toch nog gekomen. Er was een dui delijk verschil tussen deze Belgi sche en Nederlandse festiviteiten. Bij ons vrijwel uitsluitend ernstige mannen in gedekt grijs, daar ook feestelijk aangeklede dames. Col lega ing. J. A. Everaers van de di rectie Noord Brabant - ook geïntri geerd door dit verschil - deed na vraag. De dames bleken niet bij Belgische ambtenaren te horen, maar bij andere genodigden. Tot slot van de bijeenkomst reden vier zware vrachtwagens op het parkeerterrein een lint door. Me vrouw Smit-Kroes zat naast een van de chauffeurs, maar - zei ze tegen Profiel - 'een traject als dit had ik zelf ook wel kunnen rijden.' Niet onlogisch voor iemand uit een gezin waar ze een zwaar-trans- portbedriif hebben. Het nieuwe onderkomen van de onderafdeling 'Instrumentatie' van de dienst Verkeerskunde is 'af'. Twee jaar geleden nam 'Instru mentatie' de ruimte - een paarge- lr. Dixhoorn onthult de 50 meter brede wandschildering bij DVK. N. Wegenaar bij zijn wandschilde ring: 'In de eerste plaats ben ik kunstenaar'. renoveerde fabriekshallen aan de Rijswijkse Industrieweg - in ge bruik. Op 17 december onthulde di recteur-generaal ir. J. van Dix hoorn er een 50 meter brede wand schildering. Een wandschildering, die alle fa cetten van 'Instrumentatie' uit beeldt en die het werk is van W. Wesenaar. Wesenaar is werkzaam op de (technische) tekenafdeling van de DVK aan de Koningskade. Hij vertelt trots: 'Ik ben natuurlijk kunstenaar en geen technisch te kenaar. In deze wandschildering, heb ik alle onderdelen van de dienst uitgebeeld - de computeraf deling, de voertuigen en ga zo maar door. Voordat ik aan het ont werp begon, in januari '82, heb ik eerst met de mensen van de afde lingen gepraat en hier en daar eens een dag 'meegedraaid'. Daarna heb ik een ontwerp op schaal ge maakt'. Dit model - 5 meter breed, dus ook niet bepaald klein - werd eerst 'ge keurd' door de DVK. Rob van der Voort, van Instrumentatie, zegt hierover: 'We hebben wat kleine wijzigingen aangebracht in het eer ste ontwerp en daarna is de heer Wesenaar in mei '82 begonnen met schilderen'. Het doel van de wand schildering werd bij de onthulling door ir. Beukers (Hoofdingenieur directeur van DVK) onder woorden gebracht. Toen de onderafdeling Instrumentatie van DVK hier twee jaar geleden introk, was men erg gelukkig met deze huisvesting. En terecht, want de architect had van de verwaarloosde hallen iets moois gemaakt. Er was één nadeel, het leek wel alsof de architect gespeci aliseerd was in ziekenhuizen. Hij maakte alles wit, met hier en daar een kleurtje. Wit is natuurlijk zeer rustgevend, maar een magazijn met een 80 meter lange witte wand is wel wat tè rustgevend. De heer Wesenaar houdt zich liever bezig met het artistieke werk dan met on ze statistieken, vandaar....' Zoals al gezegd verrichtte de DG, ir. Van Dixhoorn de officiële hande ling. Met een flinke ruk aan een touw onthulde hij het kunstwerk. In feite trok echter niet hij het meters lange papier weg, maar deden de heren H. de Boer, C. Mooijman en A. Farla van de Huishoudelijke Dienst dat. Zij stonden - voor het publiek onzichtbaar - onder het balkonen hadden in werkelijkheid de touwtjes in handen....

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 14