land aan te moedigen. Nederland se hydrologen zijn namelijk nogal bezorgd over een dreigende ach terstand op dit gebied in vergelij king met het buitenland. Uit de verschenen literatuur maakt een jury een keuze en kent dan de prijs toe. Deze bestaat uit een oor konde en duizend gulden. Voor waarde is wel dat de schrijver jon ger is dan 35 jaar. De heer Buishand heeft een weten schappelijk rapport gemaakt waar in hij nagaat of de waarnemings- Op 18 november werd op het KNMI de hydrologieprijs voor Nederland 1979-1981 uitgereikt aan dr. ir. T. A. Buishand van de afdeling Fysi sche Meteorologie. De prijs wordt één keer per drie jaar beschikbaar gesteld voor de beste publicatie op hydrologisch gebied. Hydrologie is de wetenschap die zich bezighoudt met de verschijningsvormen van water boven, op en onder het aard oppervlak en hun natuurlijke sa menhang. De prijs is ingesteld om het hydrologisch onderzoek in ons Professor dr. ir. Wartena overhandigt de oorkonde aan dr. ir. Buishaud (foto Van Vliet). reeksen van de regenval van 24 regenstations in een lange reeks van jaren - gemiddeld 100 - van gelijke aard zijn. Langs statistische weg onderzocht hij of er op één of meer tijdstippen in de reeks, spron gen in de gemiddelde regenval op traden, die te groot waren om toe vallig te zijn. De sprongen zitten er inderdaad in en dr. Buishand heeft ook geprobeerd aan te geven waar de oorzaken van die verschillen in konden zitten. Hij heeft de waarne mingsreeksen op elkaar afge stemd, zodat de hydrologen nu over een betrouwbare reeks waar nemingen kunnen beschikken. Namens de Stichting Hydrologisch Centrum reikte prof. dr. ir. L. War tena van het KNMI de prijs uit. Hij vond dat Buishand er 'op inspire rende wijze in was geslaagd een brug te slaan tussen de vakgebie den statistiek en hydrologie.' 'Toen we jong waren pakten we met twee meiden een brancard op. Of er nou een dikke of een dunne vent op lag, we sjouwden hem wel weg.' Een uitlating van An Hulsber- wilden eens wat', aldus An. 'Er is altijd veel medewerking geweest. Ook in drukke tijden zei mijn baas: denk erom dat je naar de EHBO- lessen gaat! Och, we bleven het leuk vinden.' Ze hadden nog maar kort hun diploma toen ze voor een oefening naar het BB-centrum Overvoorde moesten. Onderweg zagen ze een oploop: een auto te gen de tram. 'O An' zei Stanny, 'la ten we maar gauw doorrijden want ik kan geen bloed zien.' Bij de uit reiking van de medailles bekende gen. Zij en Stanny White kregen 3 december uit handen van directeur-generaal J. J. Valk van 'Scheepvaart en Maritieme Zaken' de medaille voor 20 jaar vrijwillige deelneming aan de bedrijfszelfbe scherming. Met de persoonlijke uit reiking wilde de heer Valk het be lang van de BZB onderstrepen. Al bij de oprichting in 1960 van een ploeg voor de bedrijfszelfbescher ming bij het vroegere DG- Scheepvaart, gingen An en Stanny bij de EHBO. 'We waren jong en we Boven, Stanny White: 'Kan nog steeds geen bloed zien'. Directeur-generaal Jelle Valk wenst An Hulsbergen geluk met haar onderscheiding. ze dat ze daar nog moeite mee had. Binnen DGS(M) hebben ze nooit echt moeten optreden. Buiten wel. An hielp ooit een aangereden fiet ser. De man was gauw weer op de been en heeft haar nog tijden lang goedendag gezegd, als ze elkaar tegen kwamen.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 13