Toen 't schuimend zeenat hevig bruiste... deel 2 Den Hertog bv Verschenen: RIK VALKENBURG uitgeverij en boekhandel 290 blz., met 150 zwart/wit illustraties. Gebonden in geplastificeerd vierkleuren-omslag. Prijs 39,75. Na 30 april 1983 45,-. 676 gezinsgids Dit spannende ware- verhalenboek is ver schenen ter gele genheid van de der tig-jarige herden king van de Waters nood 1953. Het kan een vervolg ff genoemd worden op ,,Toen 't schuimend zeenat hevig bruis- te", waarvan des- tijds een vierde druk verscheen. Dit tweede deel behoeft zeker niet onder te doen voor het eerste qua levensechtheid. Het boek is verdeeld in vijftien series met totaal 66 hoofdstukken ware verhalen. Zo vertelde mevrouw Koningswoud uit Stad aan 't Haringvliet in welk een toestand zij ge raakte: Ze stond boven in een wankelend huis met een baby op haar arm, terwijl haar man buiten, van beneden riep: ,,GooiMaar dat durfde ze niet. Echter het moest. ,,Gooi", riep haar man weer. Met een gebed in haar hart gooide ze toen het kind naar haar man, die midden in het bruisende water gereed stond om het op te vangen, balancerend op een wie belende baal stro. De baal dook dieper onder water toen de kostbare last aankwam. Wat ge beurde er Ds. F. Mallan moest in jachtige haast de klok van zijn kerkgebouw luiden in Bruinisse. Lang mocht het niet duren, want zijn jonge gezin verkeerde in gevaar. Verschillende gemeente leden nam hij in huis, maar moest zelf de trap ophollen om niet door het water gegrepen te worden. Wat hij die nacht op zolder aan onrust zag bij een echtpaar waarvan een dochter in doodsgevaar verkeerde We verwijzen ook naar de uiterst ernstige serie over wat er gebeurde rond de Rampaartsedijk, met name op en om de boerderij ,,Dijkzicht". Een reeks van tien verhalen, verteld door de families Cats en Van Klinken met zeer bijzon dereen aangrijpende gebeurtenissen. Een man die zojuist praktisch zijn gehele gezin voor zijn ogen zag verdrinken, betreedt de schemerdon kere reddingszolder. Wat zijn zijn eerste woor den? Op die zolder wordt 's maandags een baby geboren. In serie 10 wordt verhaald hoe een gezin, in uiterste nood van het dak af moet springen in de kolkende en bruisende watervloed. Dit gaf voor de een wel, maar voor de ander geen uit komst. Uitvoerig wordt stilgestaan bij wat de heer Van Wensen vertelde over hetgeen in Klundert ge beurde en het dominees-echtpaar Malensteijn in Oud-Beijerland beleefde. Tenslotte een aantal interviews over Middelharnis en Oude Tonge. Elzenkade 6, 3992 AC Houten, Telefoon (03403) 34 34 Het postadres blijft: postbus 2421, 3500 GK Utrecht.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 21