POSTZEGEL VARIA Antwoord Doordenkertje Opmerkelijk jeugdprotest 660 Het stille seizoen: geen nieuwe uitgiften. Wel veel tentoonstel lingen, ruildagen enz. In december jl. bezocht ik de grote internationale tentoonstel ling ,,BELGICA 82" in Brussel. Het was de moeite waard. Ter gelegenheid van deze tentoon stelling was een speciale auto maat geplaatst, waar na munt- inworp speciale frankeerstroken door werden afgegeven. Je ziet er hierbij een afgebeeld. Hierna volgt het uitgifteprogramma voor 1983: 1 maart: een zegel van 70 cent ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de A.N.W.B. 19 april: vier zomerzegels met toeslag (serieprijs 3,45) met o.a. een afbeelding van Hugo de Groot en een van Oldenbarne- velt. 17 mei: twee Europa-zegels (50 en 70 cent) met aandacht voor ruimtevaart en pers. 21 juni: zegels van 50 en 65 cent over kunst en architectuur. 30 augustus: een Rode Kruis- toeslag-serie van 4 zegels. Er is sprake van dat er (ook) een postzegelboekje met deze zegels komt! 11 oktober: Luther-herdenking, een zegel van 70 cent. 16 november: de gebruikelijke Kinderzegels (serie 3,45, vel letje 4,-). Of de Beatrix-serie nog wordt uitgebreid in dit jaar, is niet be kend. Druk de kurk in de fles en schud de knikker eruit. En nu kurk uit de fles! Dubbelgevouwen stukje touw in de hals, zodat er een lus ontstaat. Kurk in de hals schudden, lus komt onder de kurk, nu trekken en de kurk komt uit de fles. Uit de media zou men soms de in druk krijgen dat heel de jeugd met het sop van de sexuele losbandig heid is overgoten. Gelukkig weten wij beter. Zolang de wereld bestaat, zal er een komende generatie zijn, die door Gods genade de weg tot het ware leven vindt. Onder het opschrift: „Weg met de socialistische atheïstische zwijnen stal!" geeft de Infobrief van de duitse belijdenis-beweging een pro test van franse jongeren door. Zij zeggen: „Weg met sex op school. Sex-profeten en sex-leraren, de franse jongens en meisjes zeggen tegen u: wij zijn niet zulke zwijnen als u denkt! Wij willen ons niet door u laten afstompen. Wij zijn jeugd, levenskracht, toekomst. U bent oud, door verdorvenheid, gewin zucht en verraad. U wilt ons vangen voor uw onreine vermaak. En als we dan door uw onreine sex-onder- richt, uw voorbeeld en uw ge bruiksaanwijzingen bedorven zijn, dan wilt u ons manipuleren, zodat wij revolutie maken, in uw belang. U zou ons onze gezondheid willen afnemen, onze toekomst, onze lief de en onze vreugde. Ja, onze liefde! Maar bedenk dan dat wij juist lief hebben wat u haat: onze familie, onze vader, onze moeder, onze broers, onze zusters, ons vaderland, het Frankrijk van de helden en hei ligen, het Frankrijk van de maagd van Orleans Wij aanbidden God. Wij aanbidden Jezus Christus, waarachtig God en waarachtig mens, geboren uit de maagd Maria. Diegenen onder ons, die niet aanbidden, omdat zij niet geloven, hebben toch eergevoel, en achting voor reinheid. U kent geen eerbied, u wilt ons onze eer afne men! Wij willen bruid en bruidegom zijn, geen „partners". Wij willen vaders en moeders zijn, geen pil- lenslikkers en abortus-plegers. Verdwijn: maak dat u wegkomt, wij zullen ons zelf verdedigen. En als u revolutie wilt, dan zullen we die maken tegen u en uw zwijnerij, uw boze bedoelingen en uw gewichtig doenerij. Huichelaars! wij willen niets weten van uw sex-onderricht, uw sex-praktijken en sex-artikelen, uw huichelachtige voorgangers en hun medeplichtigen. Wat wij moe ten weten, dat weten wij zonder u en tegen u. Maar u gaat door en leert wat u niet weet: de eer van de franse jeugd, die u zoekt om te brengen". Daar is, dunkt ons, geen woord frans bij. Overgenomen uit „Getrouw"

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 13