Twee dagen met Jezus LICHT UIT JE BIJBEL 16 Doordenkertje (Johannes 4:39-42) Antwoord op blz. 660 658 CZinESIIE Iemand zei eens, dat hij veel gemakkelijker in de Heere Jezus zou geloven als hij Hem zelf had kunnen zien en horen. ,,Ik zou dan geen ogenblik geaarzeld hebben", meende hij. Ik denk, dat die man er niet bij nagedacht heeft, toen hij dit zei. Er zijn immers in de tijd dat Je zus op aarde was, duizenden mensen met Hem in aanraking geweest, die juist niets van Hem moesten hebben! Toch geloofden veel Samarita nen in de Heere Jezus, nadat ze Hem hadden gehoord in de twee dagen die Hij bij hen was. Ze zeiden het zelf tegen de vrouw met wie Jezus bij de waterput gesproken had (zie vers 42): Ze geloofden niet meer om wat zij hun verteld had, maar doordat zij Hem zelf hadden gehoord. Nu geloofden ze vast, dat Hij werkelijk de Christus, de Zalig maker der wereld was. Hoe zit dat dan? De twee dagen die de Heere Jezus bij de Sama ritanen doorbracht, waren voor veel mensen daar tot zegen. Het ging om de kracht van alles wat Jezus tegen hen zei. Die Samaritanen hadden geen weer stand tegen die kracht kunnen bieden. Het was de kracht van God, de Heilige Geest, Die nooit tegen te houden is. Voor Hem moet het ongeloof wijken, het smelt weg als sneeuw voor de zon. De Samaritanen waren er zó van onder de indruk dat ze op slag veranderd waren, dat ze er tegenover de vrouw niet over konden zwijgen. De Heere Jezus is ook nu nog dezelfde Zaligmaker. Wel is Hij niet meer met Zijn lichaaam op aarde, maar Hij heeft er Zelf voor gezorgd, dat de Heilige Geest elke dag met dezelfde kracht werkt als toen, bij de Samaritanen. Denk maar aan wat er op de Pinksterdag ge beurde (Hand. 2). „Zalig zijn zij, die niet zullen gezien heb ben, en nochtans zullen geloofd hebben", zei de Heere Jezus na Zijn opstanding tegen Thomas. Wij, de mensen die leven na de hemelvaart van de Heere Jezus, zijn als het er op aankomt be voorrecht boven de mensen die Hem gekend hebben. Wij kun nen Hem leren kennen als onze Zaligmaker vanuit de Bijbel, door de kracht van de Heilige Geest! Niet voor niets noemde de apostel Johannes de Heere Jezus Christus „het Woord"! Het heil, dat God aan de geval len, zondige mens beloofd heeft, komt door het Woord, de Bijbel, tot ons! Zo „woont" de Heere Jezus dus nog steeds onder ons, niet twee dagen, zoals bij de Samaritanen, maar dagelijks, doordat wij het Woord bezitten. De mensen in Samaria hadden, nadat de Heere Jezus bij hen weggegaan was, nog onderwijs nodig. Daarover kunnen we le zen in Handelingen 8: De diaken Filippus ging naar hen toe „en predikte hun Christus". Daarbij deed hij wonderen. Toen „werd er grote blijdschap", lezen we. Velen werden gedoopt! Later ontvingen zij, nadat Petrus en Johannes bij hen gekomen wa ren, de Heilige Geest. Nu waren ze kinderen Gods geworden! Zo kan het nu ook nog gaan! E.K. Als je een knikker in een fles stopt en een kurk op de fles doet, hoe krijg je dan de knikker er weer uit zonder de kurk eraf te halen of de fles stuk te slaan?

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 12