In Rusland is een grote honger naar het Woord van God Er is onder het Russische volk een grote geestelijke honger naar het Brood des Levens. Miljoenen mensen in de Sowjet-Unie hebben de Bijbel nooit ge zien, laat staan gelezen! wonen Rusland meer Reeds enkele ren is ja- er in Rusland een uit- v geverij die - door Gods wondere leiding en zorg - in staat is op eenvoudige wijze Evange liën en Bijbels samen te stel len. Het zijn veelal jonge men sen die daarvoor in „vrijwillige ballingschap" gaan. Zij verlaten vrienden en gemeente om in deze gezegende dienst werk zaam te zijn. De financiering van deze uitgeverij „De Christen" is een zware taak voor de geza menlijke gemeenten in Rusland. Daarom is in toenemende mate steun uit het westen nodig. Wilt u meehelpen aan de vervul- dan 265 miljoen mensen en 20% daarvan is bewust met het ge loof bezig. Jonge atheïsten vragen naar de zin van het bestaan. Zij zoe ken naar het geloof, en proberen - te vergeefs - een Bijbel te be machti gen. ling van de grootste taak die de ondergrondse drukkerij zich gesteld heeft? De verspreiding van de Bijbel onder het - geeste lijk zo arme volk van Rusland vraagt in de eerste plaats ons gebed. Wanneer er liefde in uw hart is om naast uw gebed ook daadwerkelijk iets af te staan voor dit werk is het goed om er bij te vermelden „Bestemd voor Bijbelverspreiding in Rusland". Friedensstimme-Nederland Postbus 15,2800 AA Gouda, tel. (01820) 1 07 33 Postgironr.: 4132334 t.n.v. Friedensstimme-Nederland-Gouda Een dienstplichtig militair in Rusland:... Tijdens mijn militaire diensttijd in het verre oosten bezocht ik in uniform in mijn vrije tijd een orthodoxe kerkdienst. Na de dienst volgde ik een oude vrouw tot in haar huisje, omdat ik hoopte bij haar de Bijbel te kunnen lezen. Uiteraard werd ik door haar wantrouwend bekeken, maar toen ik vertelde dat ik een christen was, werd ze wat vriendelijker. Op mijn vraag of ze een Bijbel bezat, toonde ze mij een stukgelezen Nieuw Testament. De losgelaten kaft en de geelgeworden bladeren werden door een touwtje bij elkaar gehouden. Het geheel was zorgvuldig in een doek gewikkeld. Ik vroeg haar, mij dit Nieuwe Testament voor een uur te geven, zodat ik het kon lezen. ,,Nee", zei ze,ik zal het zelf vasthoudeh terwijl jij leest. Verwonderd, maar dankbaar, ging ik op haar aanbod in. En zo las ik dan het Evangelie met een heel bijzonder gevoel, zonder het aan te raken. Tenslotte vroeg ik de voorzichtige oude vrouw, waarom ze me het boek niet in handen durfde te geven. Haar ogen werden vochtig, en ze antwoordde: ,,lkheb moeilijke tijden meegemaakt. Toen ik pas getrouwd was, werd mijn man tot dwangarbeid veroordeeld. Daarna heb ik nooit meer iets van hem vernomen. Ik heb hem nooit weergezien. Ik leef nu reeds 26 jaar om mijn geloof in dit verbanningsoord, en ik ben te oud en te moe om naar mijn geboortestreek terug te keren. Ik heb in dit leven alles verloren, behalve dit Evangelie. En met dit Evangelie heb ik wondere opwekkingen van mijn ziel beleefd, en op bijzondere wijze Gods nabijheid ervaren. Deze schat, dit Evangelie, is mij zo dierbaar, dat ik het niet in handen van een vreemde kan geven. Ik zou het niet verdragen, als ik ook dit nog zou moeten verliezen. Na deze verklaring sloot ze het Boek met trillende handen. Ze kuste het... Daarbij Hepen de tranen over haar door het leven getekende gelaat. Een Johan- nes-Evan- gelie. Dit is een exemplaar dat gedrukt werd in de ondergrondse drukkerij „De Christen" in de U.S.S.R.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1983 | | pagina 2