Laatste oproep I f - T 1 T Als u dit nummer leest herinnert u zich weer het vele leed dat zoveel landgenoten in 1953 heeft getroffen. Een nog grotere ramp trof INDIA. Zoals u weet hebben we ten behoeve van de slachtoffers in India de prijsvraag georganiseerd, die u vindt in het kerstnummer en in het nummer van 13 januari j.l. Op 31 januari sluit deze prijsvraag. Stuur daarom vandaag nog uw briefkaart met bijgeplakte post zegels in. Of maak een gift over op postgiro 30.20.900 t.n.v. Woord en Daad te Velp met de vermelding: SCHAKEL-AKTIE. Vergeet de kinderen van India niet! 9 Het land moet als het ware opnieuw ontgonnen worden De polder van Kruiningen enkele weken na het droogvallen De wederopbouw en het herstel van woongebieden en van de agrarische gebouwen had plaats onder leiding van het Ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting. Meer dan het stoffelijke verlies, is het verlies aan mensenlevens. Tij dens de eerste dagen na de ramp steeg het dodencijfer. Rouw heerste overal. Uiteindelijk vallen er 1835 slachtoffers te betreuren. Hiervan getuigen de begraafplaatsen in het rampgebied. Vele gedenktekenen werden in het getroffen gebied opgericht, welke ook nu nog getuigen van het vele leed. Sindsdien is er veel gepresteerd. De redders gingen naar huis. De wer kers kwamen. De dijken gingen dicht. Er werd gebouwd aan mooiere woongebieden en doelmatiger be drijfsgebouwen. Het land bracht weer zijn vruchten op. Tal van waterkerende kunstwerken werden uitgevoerd, zo bijvoorbeeld de stormvloedkering bij Krimpen a/d IJssel (1958). Nog steeds worden er werken uitge voerd en wordt er hard gewerkt aan een betere beveiliging van Neder land. Het gigantische project moet worden voltooid. Realisering daar van heeft Nederland veel geld ge kost en zal het nog kosten. De ramp van 1953 was groot, maar in het be trekkelijk korte tijdsbestek van 25 jaren is een enorm stuk werk tot stand gekomen. H. Meindert

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1978 | | pagina 5