HERINNERING AAN FEBRUAR11953 Bis! 4 Waarde ondergelopen Vervolg van pag. 530 Schuur en wagenhuis in het water Per kano naar huis toe „Hoe is de toestand van de dijken momenteel uws inziens?" „Bij ons hier langs de Westerschelde- dijken is er m.i. veel minder gevaar dan langs de Oosterscheldedijken. Daar is het nogal eens kritiek. Hier bij ons is de dijk al op deltahoogte. „Meneer Koster, bent u voor of te gen het afsluiten der Oosterschel- de?" „Persoonlijk ben ik een erge voor stander van het afsluiten der Ooster- schelde. Ik heb nog wel een boodschap aan fervente voorstanders van een open Oosterschelde: als het kritiek is, kom dan zelf 's nachts eens wachtlo pen! Maar, als het gevaarlijk is, zie je niemand. De veiligste manier van af sluiting is nog altijd: dicht, zoals ze in '53 besloten hebben." Meneer Koster, bedankt voor uw medewerking! Ja, zoals de heer Koster net opmerkte: kritiek en gevaarlijk kan het zijn! En de PZC van 3 januari j.l. maakte daar ook gewag van. Dijkgraaf Geluk merk te daarbij op: „Stormen van najaar '73 en '74 zouden het Zeeland van enkele eeuwen geleden zwaar geteisterd heb ben." 28 november 1974 raasde een vervaarlijke noordwesterstorm over Zeeland. Het water ging tekeer en de storm loeide. Voor de zoveelste keer in de historie van Zeeland zaten er mensen achter kwetsbare dijken in spanning. Storm over Zeeland betekent dikwijls ook: angst over Zeeland. Daarom is uiterste waakzaamheid ge boden! Door al de eeuwen heen is Zeeland dikwijls geteisterd door de waterwolf, maar mocht dit gewest toch ook vaak weer herrijzen. Hoewel er ook namen op de Zeeuwse landkaart staan als: Verdronken land van Reimerswaal, en ga zo maar door. Deze namen zijn te kenend. Daarom is de Zeeuwse wa penspreuk zo mooi. Zij getuigt van de worsteling tegen het water: Luctor et Emergo... Ik worstel en ontzwem, dankzij Gods goedheid! C.v.d.B 543

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1975 | | pagina 6