Burgemeester Janssens met Hare Majesteit de Koningin voor het huis, waarin zich Be Koningin verlaat de pastorie tijdens haar rondgang door Nieuw- het drama van moeder en dochter heep afgespeeld. Vossemeer in maart 1953. NIEUW-VOSSEMEER belde de provinciale waterstaat en met mijn auto trachtte ik overal tegelijk te zijn. De laatste keer, dat ik mij op de buitendijk waagde dat zal onge veer kwart voor vieren geweest zijn stond deze te trillen als bij een aard beving. Ik ben toen als een razende teruggereden. Vlak daarna brak hij op verscheidene plaatsen door. Twee huizen hoog kwam het water aan stormen. Het was een angstwekkend gezicht. Met één slag werd onder andere een transformatorhuisje door de golven weggevaagd. Er is nooit meer een schroefje van teruggevonden. Later hebben duikers tot op zestien meter diep nog naar de dynamo's fezocht, doch zonder resultaat, poedig daarop brak ook de slaperdijk op verscheidene plaatsen door. Het huis van de molenaar werd geheel uiteengeslagen. De voorgevel werd zeshonderd meter verder rechtop staande in het water teruggevonden. Men kon de deur zelfs nog open en dicht maken. Toen ik thuiskwam, stond het water reeds tot aan het bovenlicht van de deur. Mijn vrouw was met de kinderen al naar de bovenverdieping gevlucht. Ik heb nog even telefonisch contact gehad met de commissaris van de Koningin, doch bij een volgende doorbraak werden de telefoonkabels stukgerukt en Nieuw-Vossemeer, dat zestien doorbraken in de buitendijk en vier in de slaperdijk telde, was zonder telefoonverbinding en geheel geïso leerd. Van de hele gemeente bleef alleen de Beeiuspolder, die langs de buitendijk gelegen is, en een gedeelte van het gehucht Heense Molen vrij van water. Merkwaardig is, dat de boer van de Beeiuspolder achteraf nog Nr. 5 - 19 Gezicht op de katholieke kerk van Niéu/w-Vossemeer kort nadat het dorp was drooggevallen.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1958 | | pagina 3