4 toegekend aan de heren R. Holm, af delingshoofd van het Deense Rode Kruis, A. H. J. Lovink, de Nederlandse ambassadeur in Canada en aan Jonk heer H. van Lennep, directeur Konink lijke Nederlandse Stoomboot Mij. De heer Holm heeft een zeer groot aan deel gehad in de Deense hulpverle ning na de watersnood. Zijne Excellen tie Lovink ontving de onderscheiding uit erkentelijkheid voor de leiding der Nederlandse delegatie naar de XVIIIde Internationale Rode-Kruisconferentie te Toronto en Jonkheer van Lennep voor het feit, dat de K.N.S.M. steeds bereid is het Nederlandsche Roode Kruis terzijde te staan als het gaat om het verlenen van hulp bij rampen en noden in het buitenland. Op of omstreeks de Internationale Rode Kruisdag werden ook elders in Nederland onderscheidingen uitgereikt, die door het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis waren ver leend aan hen, die zoals de heer van Tuyll het uitdrukte „de gaven, die hun gegeven zijn zo goed hebben ge bruikt, dat zij door hun daden opge vallen zijn!" In de kring Gelderland ontving de heer W. F. Stoltenhoff te Ede het Kruis van Verdienste en Dr. H. J. de Fluiter De heer Crolla was verrast toen kring commissaris Vencken hem de Medaille van Verdienste op de horst speldde; hij meende dat hij slechts een plicht ver vuld had tegenover de gemeenschap waarbij hij gesteund was door de Secre tarissen Verstegen en Sluysman. te Wageningen de Medaille van Ver dienste in zilver; in de kring Utrecht werd het Kruis van Verdienste toegekend aan de arts J. G. Herschel, col. cdt te Utrecht. De adjudant onderofficier M. Schmitz uit Utrecht en de sergeant G. van de Pijpekamp uit Soest werden onder scheiden met de Medaille van Ver dienste in brons; in de kring Noord-Holland werd de Medaille van Verdienste in zilver toe gekend aan Mevrouw E. van der Noordaa-Hoekmeijer uit Heiloo, aan mevrouw B. A. J. M. van Etten-Bijvoet uit Weesp, aan de heer P. Wittkamper uit Bussum-Naarden, aan de heer W. Bosch uit Enkhuizen en aan de heer J. Mens, eveneens uit Enkhuizen; in de kring Zuid-Holland kreeg de heer B. van Noord uit Sliedrecht de Medaille van Verdienste in zilver en ontvingen de adjudant J. H. van Wely en korporaal Th. J. Clarenbeek, beiden uit 's-Gravenhage, de medaille in brons; In Zeeland ontving de heer M. I. Hoste uit Oostburg de medaille in zilver; in de kring Noord-Brabant werd deze onderscheiding toegekend aan de heer R. M. J. C. Raijmakers te Helmond en aan kapelaan Et. Smits uit Bergen op Zoom, de Medaille van Verdienste in brons ontvingen Frans Goris te Moer gestel en Joh. van Dun te 's-Hertogen- bosch; in Limburg werd de heer A. J. Crolla uit Valkenburg (L.) onderscheiden met de medaille in zilver en mevrouw Th. Keuren-van den Bossche uit Maas- niel en sergeant-majoor J. J. G. Leuf- kens uit Brunssum met de Medaille van Verdienste in brons. Mejuffrouw H. J. Hoogenraad, Secreta resse van de Medische Afdelingen A en B ontvangt van de Voorzitter de Medaille van Verdienste. STUDIEDAG C.O.B. De grote aula van de Willem Arntsz- hoeve was overvol toen op 13 Mei j.l. de heer Ph. J. van der Burg, hoofd afdeling Maatschappelijke Gezond heidszorg van de directie Volksgezond heid van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, als voor zitter van de Commissie overleg Bezig heidstherapie, de aanwezigen begroet te op de tweede Studiedag. Aan de bestuurstafel zat ook de directeur- generaal van de Volksgezondheid Prof. Dr P. Muntendam, terwijl Dr Nittel de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vertegenwoordigde. De heer P. J. Piebenga, arts, hoofdinspec teur voor het Staatstoezicht op krank zinnigen en krankzinnigengestichten en zijn voorganger, Dr Pameijer, waren aanwezig, evenals verschillende hoog leraren, geneesheer-directeuren van psychiatrische inrichtingen, artsen, verpleegsters, sociale werkers en werk sters. Kortom het auditorium werd ge vormd door een groep mensen, die op medisch of sociaal gebied met het ge kozen onderwerp te maken heeft en die normaliter overbelast is met werk zaamheden. Toch hadden zij de dag geofferd om deze studiedag over de „Actievere therapie bij geestes- en zenuwzieken" bij te wonen en ze heb ben er zeker geen spijt van gehad, al was het alleen al om de heldere uit eenzettingen van prof. Dr W. M. van der Scheer, die als eerste spreker de „Richtlijnen bij de actievere therapie" behandelde. De teksten van alle op die belangrijke studiedag gehouden lezingen zijn bin nenkort bij het secretariaat van de C.O.B. verkrijgbaar.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1955 | | pagina 1