Het Zweedse I op soc 10 /I P 26, 27, 28 en 29 April brengen h. van Zweden een bezoek aan ons la naar Zweeds gebruik zijn naam schriji Kruisziekenhuis te Zierikzee, dat zoals 1 Rode Kruis; hij bezichtigt die dag ooi te Ouwerkerk, één van de 74, die Rüdda Er is voor ons alle reden om ter geleg wijden aan het Zweedse Rode Kruis. In de watersnood is het Zweedse Rode Kn vast in de herinnering leven bij iederee margarine. Met grote dankbaarheid gei hulp in velerlei vorm na de overstromiï het grootste aandeel gehad. Per hoofd bijgedragen. Het totaal van de Zweedse millioen. Het verheugt ons een artikel van de l buitenlandse betrekkingen van het Zwi kunnen publiceren. De heer De Geer sc 17 VENALS alle andere Rode-Kruis organisaties is ook het Zweedse Rode Kruis een vrijwilligersorganisa tie. Onze werkzaamheden, voorname lijk die welke op nationaal terrein liggen, zijn gebaseerd op de vrijwillige bijdragen van de leden. Sinds de stich- Hare Majesteit Koningin Luise van Zweden, ere-presidente van het Zweed se Rode Kruis, in de kamer van de president in het hoofdkwartier van het Zweedse Rode Kruis te Stockholm. Aan de wand een portret van Prins Carl van Zweden, voorheen president van het Zweedse Rode Kruis; aan hem heeft de vereniging grotendeels haar moderne structuur te danken. Een recreatie-oord voor huisvrouwen. Het Zweedse Rode Kruis beweegt zich in grote mate op het terrein van de sociale zorg. Behalve de exploitatie vari dit soort huizen heeft het ook de zorg op zich genomen voor kinderkolonies in de zomer. Een nieuwe en belangrijke taak voor vrijwilligsters is de hulp aan bejaarden en zieken thuis.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1955 | | pagina 1