Rode-Kruisziekenhuis te Beverwijk vernieuwd en uitgebreid Het doel ten volle bereikt Van 45 tot 160 bedden - 12 specialismen - kosten f 1,6 millioen 9 9 Zeven en twintig jaar nadat Prins Hendrik als voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis het ziekenhuis van de afdeling Beverwijk opende, heeft luit.- generaal A. G. J. M. F. van der Kroon, onze eerste ondervoorzitter, het geheel vernieuwde Rode-Kruisziekenhuis officieel geopend. In het Kennemer Theater te Beverwijk had op 25 November jl. de openingsplechtigheid plaats in tegenwoor digheid van vele burgerlijke en kerkelijke autoriteiten. Voor de afdeling Beverwijk was de 25ste November een wel zeer bijzondere dag. Op 21 September 1927 werd een ziekenhuis geopend met 45 bedden; nu, na een grote uitbreiding en grondige vernieuwing, is de capaciteit 160 bedden. De initiatiefnemers, die in de jaren na 1920 plannen beraamden tot stichting van het ziekenhuis, moesten vele opponenten er van overtuigen, dat in Beverwijk wel degelijk behoefte aan een ziekenhuis bestond. De geschiedenis heeft hen in het gelijk gesteld en de feestelijke opening van het vernieuwde en uitgebreide zieken huis was dan ook een mooie bekroning van hun streven. De heer G. W. P. Stoutenbeek tijdens zijn openingsrede. F) IE geschiedenis van het ziekenhuis vertoont een voortdurend opgaande lijn. Eerst was men van plan een in richting voor 22 bedden te bouwen, maar de capaciteit werd tenslotte gesteld op 45 bedden. In 1943 werden twee zalen bijgebouwd; men kwam tot 60 bedden. Bovendien werd in dat jaar een huis aangekocht voor de po likliniek en voor het verblijf van per soneel. En in 1947 kreeg men nog de gemeentelijke barak voor besmettelijke ziekten ter beschikking om er de kin derafdeling met 40 bedden in onder te brengen. Na twee en een half jaar bouwen is het Rode-Kruisziekenhuis te Beverwijk thans uitgebreid met een vleugel aan het ziekenhuis van vijf lagen (op de foto rechts) en een vleugel aan het zusterhuis, die thans de verbinding vormt tussen het vroegere zusterhuis (geheel links) en het oorspronkelijke ziekenhuis; dit laatste is inwendig geheel vernieuwd. Men vindt in het nieuwe gebouw: in het sousterrain de ongevallenafdeling, de poliklinieken,

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1954 | | pagina 1