De schade en de herstel werkzaamheden in de Provincie Zuid-Holland Het vasteland Reeds voor het van kracht worden van de Noodwet Dijk herstel 1953 was in Zuid-Holland de provincie intensief betrokken bij het herstelwerk. In verband met het bepaalde in art. I van de Noodwet Dijkherstel 1953 werd bij besluit van de Minister van Ver keer en Waterstaat van 6 juli 1953 met terugwerkende kracht tot I Februari 1953 het herstel van alle hoofd-en buitenwaterkeringen in de provincie Zuid-Holland binnen het in art. I van genoemde wet omschreven gebied, met uitzondering van: 1. de Rijkswerken; 2. de hoofd- en buitenwaterkeringen van het voormalige eiland Goeree; 3. de hoofd- en buitenwaterkeringen ten Zuiden en Zuid westen van de polder Wieldrecht en de Louisa- en Cannemanspolder (eiland van Dordrecht); opgedragen aan het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Voor zover liggende in de invloedssfeer van de storm vloeden zijn in het gebied van Zuid-Holland te onder scheiden, de waterkeringen ter bescherming van: a. het vasteland b. de Krimpenerwaard met Stormpolder; c. de Alblasserwaard; d. het eiland IJsselmonde; e.f. de eilanden Voorne en Putten, Rozenburg en de Welplaat; g. het eiland de Hoeksche Waard; h. het eiland van Dordrecht; en I. het eiland Goeree en Overflakkee. Voor elk dezer gebieden zal een overzicht worden gegeven. Fig- De zorg voor de waterkeringen berust bij de Hoogheemraadschappen Rijnland, Delfland en Schieland, krachtens het bepaalde in de reglementen dezer in stellingen. Op de overzichtskaart zijn de begrenzingen van deze drie lichamen aangegeven, waaruit blijkt, dat de zorg voor de kust in handen is van Rijnland en Delfland en de zorg voor de water keringen langs de Nieuwe-Waterweg Nieuwe Maas Holl. Ijsel berust bij Delfland, Schieland en Rijnland. Voor geen dezer drie instellingen zijn van hogerhand voorschriften gegeven voor de hoogte en verdere afmetingen waar op de waterkeringen moeten worden onderhouden.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1954 | | pagina 32