Ten geleide Het watersnoodnummer van het Polytechnisch tijdschrift brengt ons de gebeurtenissen van de ramp en van het dijkherstel weer scherp in het geheugen. Het is nuttig en nodig dat velen dergenen die aan het front gestaan hebben, vertellen wat er is gedaan en hoe het gedaan is en onder wat voor omstandigheden er gewerkt moest worden. Zij die na hen komen moeten in deze artikelen de voorbereiding vinden die hun in staat zal stellen op evenzo voortvarende en manmoedige wijze het werk te doen dat in hun leven aan hen zal worden voorgelegd als hier door de mannen van het dijkherstel is geschied. Zij zullen bij het lezen van deze artikelen technische kennis opdoen of hervinden. Maar veel belangrijker is, dat zij in deze schrijvers kunnen beluisteren hoe er met hart en ziel gewerkt is om de stromen te beteugelen, om de dijken weer dicht te krijgen, om het land weer droog te maken, om de welvaart te herstellen van onze grond en als zij dat begrepen hebben doen zij het ook als het nodig is. Ir A. G. MARIS Directeur-Generaal v.d. Rijkswaterstaat Lezing van de verschillende artikelen in dit watersnood nummer roept in de eerste plaats weer het beeld voor ons op van de ramp, die vooral het zuidwesten van ons land op de eerste Februari 1953 zo zwaar heeft getroffen. Van hoe groot belang goede waterkeringen voor Nederland zijn wordt daardoor nog weer eens duidelijk in het licht gesteld. In de tweede plaats geven deze artikelen een indruk van de technische problemen, die na deze ramp om een oplossing vroegen en van de wijze waarop deze problemen werden opgelost. Duidelijk blijkt daaruit welk een moeilijk maar dankbaar werk door de technici van hoog tot laag en door de daarbij te werk gestelde arbeiders is verricht. Ten slotte valt uit deze artikelen te lezen hoe door hogere en lagere overheidsinstanties en hun functionarissen op vruchtbare wijze kan worden samengewerkt en hoe in ons democratisch land door een dracht, besluitvaardigheid en voortvarendheid grote tegenslagen in betrekkelijk korte tijd kunnen worden overwonnen. Ir j. L. KLEIN Directeur - Hoofdingenieur v. d. ProvincialeWaterstaat in Zuid-Holland 537b

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1954 | | pagina 11