VAN OORD WERKENDAM r Fa.A. de Jager-Tolhoek Rijswerken Grondwerken AANNEMERS- EN HANDELSBEDRIJF HOOGSTRAAT 93 TELEFOON 23 Nebiprofa Bitumen producten Wyzonol Creosootverven rondom de kerk, als aanknopingspunt met de tijden van vóór de ramp en als hoofdmotief, te handhaven. Het verwerven van de gronden voor deze plannen kan óf door aankoop, óf door onteigening en misschien door middel van de herverkaveling ge schieden. Het laatste zou waarschijn lijk de minst tijdrovende en doel matigste procedure zijn. Onverbrekelijk met deze volkshuis vestingsvraagstukken zijn de werk zaamheden van bouw- en woningtoe zicht en gemeentewerken verbonden. De rioleringsplannen dienen in deze algemene vernieuwing zo te worden ontworpen, dat daarop t.z.t. een zui veringsinstallatie kan worden aange sloten. De bestratingsplannen en ge meentelijke herbeplantingen moeten voldoen aan de eisen des tijds, zonder met hoge kosten de grondexploitatie te zwaar te belasten. Mogelijk nog meer door het aanschou wen van een verwoest dorp in een pas drooggemalen polder, dan door welke beschrijving ook, zal men onder de indruk komen van de hoeveelheid en de gevarieerdheid van het werk, dat hier te wachten staat. Nuttig zou dit tevens zijn voor hen die traditiegetrouw mopperen op „de jeugd van tegenwoordig". Zij zouden dan zien dat deze jeugd belangeloos vooraan gaat bij de opruiming van het ergste vuil. Voor het bouwvak in al zijn geledin gen ligt hier een grote taak, zowel voor de op het eiland aanwezige, als voor daar buiten woonachtige aan nemers. Niet alleen dat de Regering tegemoet komt in de kosten van het aantrekken van bouwvakarbeiders van elders, maar ook pogen vele gemeenten door het aanmoedigen tot combinatie van particuliere herstel- en herbouwop drachten, een vlotte afwikkeling mo gelijk te maken. Ik geef tot besluit uiting aan de hoop dat het élan van de aanwezige en komende burgerbouwers dat van de weg- en waterbouwers zal evenaren. Op Schouwen en Duiveland werkten o.a. de navolgende bedrijven mede aan de herstelwerkzaamheden na de Februari ramp N.V. A. J. van Haaften, 's-Gravenhage. N.V. Aann. Bedr. v./h. J. P. Broekhoven, Arnhem. Aann. Bedr. E. Blok, Rotterdam. Grontmij. N.V., Zwolle. Fa. Gebr. de Klerk, Werkendam. Fa. J. v. d. Vlies, Sliedrecht. Aann. Hand. Bedr. v. Oord, Werkendam. Fa. Jac. G. van Oord Zn., de Bilt. Gebr. v. d. Heuvel, Werkendam. De Groot's Houtbouw Ind., Vroomshoop. N.V. Visser Smit's Aann. Mij., Papendrecht. GOES, Telefoon 2138 K 1100 Filialen Middelburg Vlissingen voor beton- en rioleringswerken voor barakken en houten gebouwen Board, Triplex, Eternit, Tegels en Dakbedekkings materialen. Kwalifeii en Service, zijn de peilers van ons bedrijf. Verrijzend Nederland 27

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1954 | | pagina 8