De nieuwe Ruton 20 Contact met de Redactie overtreft alles j Ik doe er wonderen mee W Draaibare hulpstukken maken het werk licht. Men kan overal bij of op. V Goedgekeurd door de vk N.V. Kema te Arnhem. i compleet met 8 hulpstukken Handig voor Icleinbehuisden Wat een pracht stofzuiger. En handig En wat een mooi model. Geen sta in de weg en zo heerlijk om mede te werken. Ook op trappen. Er is overal aan gedacht. Rubber stoot- vlakken voorkomen beschadiging aan het meubilair. En wat een zuigkracht. Zand en ingetrapt vuil worden zonder moeite uit de dikste tapijten en lopers verwijderd, maar ook pluisjes en haren. De Ruton 20 kan gemakkelijk opge hangen worden in een kast. Dat spaart ruimte! het kwaliteitsmerk 28 d*.^>pLu)zJL. DE LIJFSPREUK Vervolg van pag. 23 niets deugt van die lijfspreuk die u me meegegeven hebt toen ik hier wegging. Als je oprecht bent kom je bedrogen uit en als je probeert goed te zijn in Gods oog dan lacht Hij en laat je modderen in de wrak stukken van je oprechtheid. De dokter kwam naar me toe. Zijn hand lag zwaar op m'n schouder en in z'n stem was haast iets als pijn. René, jongen zei hij, dat doet me verdriet. Ik had het zo graag an ders gezien, 't Leven slaat ons won den. Ons allemaal René en mis schien word je boos op je ouwe dokter maar hij geeft je weer die raad van jaren geleden. Blijf op recht en doe wat goed is. Nu lach je er misschien wat schamper om maar eens zul je me dankbaar zijn voor deze woorden. Want je zult overwinnen René. Houd je taai ke rel. Jij zult er wel komen. De tijd heelt. De wond werd een litteken dat soms nog wel eens stak, maar geen blijvende pijn ver oorzaakte. Maja had haar ontslag genomen en er stond nu een an dere juffrouw in de eerste. Ze was jong zoals Maja, maar verder toon den deze twee geen gelijkenis. De nieuwe juffrouw was heel blond, de zware blonde vlechten die ze om haar hoofd droeg gaven haar iets ouderwets en ze was heel beschei den. Zo bescheiden dat ze het nooit ge waagd zou hebben me aan te spre ken als de kleine schoffies haar band niet hadden leeggedraaid en de schoolpomp geen pomp was met gebruiksaanwijzing. Ze stond te prutsen in het fietsenhok en toen ze mij zag komen vroeg ze: Ach meneer Van Dongen, weet u hoe die pomp werkt? Dat ellendige ding weigert. Ik zal het eens proberen juffrouw de Vries zei ik. We fietsten samen naar huis, zwij gend. Bij de hoek zei ze alleen: Dag meneer Van Dongen. Ik stak m'n hand op. Dag juffrouw de Vries. Ik geloof wel, dat het hoofd van de school een beetje lachte toen hij ons iedere dag samen weg zag fietsen. Misschien verwachtte hij een herhaling van de scène met Maja. Maar ik was niet van plan om iets meer te voelen dan gewone vriendschap voor juffrouw de Vries. Ze was trouwens mijn type niet. En toch toch groeide er iets goeds in dat zwijgend naar huis fietsen. En op een middag onder het naar huis gaan kwam ik tot een nieuwe ontdekking. We waren bij de hoek. Dag meneer Van Dongen. Ik zwaai de. Dag juffrouw de Vries. En toen gebeurde het. Ze keek niet uit. Ik gilde: Pas op, een auto. Rakelings gleed de wagen langs haar. Ze viel. Ik smeet m'n fiets neer. Ik voelde me even vreemd duizelig alsof al m'n bloed uit m'n lichaam wegge vloeid was. Toen holde ik naar de plaats waar ze gevallen was. Ik werkte met m'n ellebogen. Laat me er door beet ik. En het drong heel duidelijk tot me door dat iemand zei: Zeker z'n meissie. M'n meisje dacht ik en toen was ik al bij juf frouw De Vries. Iemand had haar overeind geholpen. Ze glimlachte VOOR ALLE LEZERS UIT HET RAMPGEBIED ERNSTIGE OPROEP Tijdens de ramp kwamen bijna 1800 per sonen om het leven en het behoorde mede tot de taak van het Informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis om een registratie op te zetten van de slacht offers. Deze ramp bracht heel bijzondere problemen mee. De stoffelijke over schotten werden soms over grote af standen meegevoerd, ver buiten het ge bied waar plaatselijk nog aanwezige per sonen hen aan uiterlijk en postuur of kleding zouden kunnen herkennen. Het is daarom dringend gewenst, dat alle ge gevens omtrent de bijzondere kentekenen en de kleding van de nog niet herkende slachtoffers op een centrale plaats be kend worden, opdat bij het vinden van een stoffelijk overschot zulke gegevens kunnen worden vergeleken met die van de "geborgene. Juist ter verkrijging van alle ontbreken de gegevens wendt het Informatiebureau zich tot allen, die hier mogelijkerwijs kunnen helpen. Allen die bijzonderheden weten, dus ook hen, die de laatste ogenblikken met nog vermiste personen samen zijn geweest, worden daarom dringend verzocht zich in verbinding te stellen met het Informa tiebureau van het Nederlandse Rode Kruis, Jan Evertstr. 9, Den Haag. Zowel met de Rijksidentificatiedienst als met de Rijkspolitie bestaat een nauwe en vruchtdragende samenwerking, waardoor alle gegevens met spoed worden uitge wisseld. Mag ik, privé, hier nog een enkel woord aan toevoegen. Tijdens mijn bezoek aan Schouwen-Duiveland heb ik kennis ge maakt met het ontzaglijke leed van hen, die nog steeds in 't onzekere verkeren over het lot van hen, die ze verlóren in de vreselijke ramp. Ze weten niet, waar ze begraven zijn. Ze weten niet, öf ze al gevonden zijn. Willen al onze lezers een handje helpen. Geeft U volledige gegevens over kleding, bijzonderheden, sieraden enz enz. onver wijld op aan Het Informatiebureau van het Neder landse Rode Kruis, Jan Evertstr. 9, Den Haag. U helpt er velen mee. Het is Uw plicht. SCHOUWEN-DUIVELAND Geachte redactie Hoewel we iedere week met verlangen naar „De Spiegeluitzienwas dit vorige week wel in bijzondere mate het geval omdat dit nummer een reportage zou ge ven over Schouwen-Duiveland. In overig Nederland is men de ramp vrijwel ver geten en als men in Holland komtvraagt men verwonderd: „Is Schouwen nóg niet droogMen beseft niet, welke moeilijk heden hieraan verbonden zijn. Toen 'n kennis van ons foto's uit Z'zee zag, was haar enige opmerking„Z'zee is 'n para dijs!" (Ze was namelijk 'n dag in Oude Tonge geweest). Nu hoop ik van harte dat zo iemand op „De Spiegel" is geabonneerd en anders dit nummer koopt. Want dit moet ik u zeggen: dit is de eerste goede reportage, die over Schouwen-Duiveland gepubliceerd is. Ja, zo is het op Sch.-D. gesteld, dit is de ware toestand, die aller minst 'n paradijs is. Ik ben blij, dat juist „De Spiegel" met deze reportage kwam, niet uit sensatie, maar om overig Nederland op de hoogte te stellen met de gigantische strijd en de enorme moeilijkheden van Waterstaat en bewoners op dit vergeteneiland. Wij wensen „De Spiegel" veel succes toe en hopendat u op deze wijze voortgaat or.h ons volk voor te lichten. Hoogachtend, P. W. v. d. Heiden, Zierikzee.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 2