Bi/ de joto omóiag ÉÉN WATERVLAKTE! De wilde wolkenflarden en de hoog opstuwende golven van onze Noordzee, die de kusten beuken, getuigen van Gods majesteit! In dit nummer geven wij enige exclusieve reportages en foto's, die uitsluitend in ons blad zijn opgenomen. De foto op de omslag werd genomen bij Ridderkerk. Het lag niet in de bedoeling een dergelijk nummer uit te geven, daar reeds zo veel over de ramp, die ons volk trof, is verschenen, maar op ver- zöek van verschillende zijden, waaruit ons duidelijk bleek, dat men ook een herinneringsnummer verwachtte, vooral met het oog op de kinderen, hebben wij besloten dit nummer daarvoor te bestemmen, zij het in sober gewaad. De gedachte, die uit deze verzoeken sprak, was ons sympathiek daar men bedoelde het vooral voor het opgroeiend geslacht in de ingebonden jaargang te bewaren. Zo spoedig vergeet men. Dat kan inderdaad zijn nut hebben Alle sensatie hebben wij met opzet ontweken, waarom de foto's ook een zakelijk beeld geven van enkele plaatsen, zoals uit de omgeving van Ridderkerk en Oostdijk (bij Kruiningen en Krabbendijke). Met deze gegevens meenden wij tevens onze lezers in Amerika, Canada en Australië van dienst te kunnen zijn. Wij vertrouwen dat dit nummer daarom door onze lezers gewaardeerd zal worden. Moge het medewerken tot een recht besef dat ons allen ootmoed past, waar God gesproken heeft, en wij buigen mogen aan de voeten van Hem, Wie wolken, winden en stromen gehoorzaam zijn!

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 6