f. 135.- Steradent Wilt Gij Onderwijser worden 29 sadie letterlijk en figuurlijk de zoden aan de dijk zet. Probeert U eens in de hoge regionen geld los te kloppen. Ik betwijfel of het lukt. Wij twjjlelen niet, welke woorden U na spreekt. We menen, deze wartaal meer gehoord te hebben. Mag ik één voorbeeld noemen. We zaten in een bootje, dat met volle kracht naar Schouwen-Dniveland voer om hulp te brengen. Het dnurde ruim drie uur voor we er waren, dns er was tijd om te pra ten. En wie waren die we? 1 en 2. Twee grondwerkers uit Eindho ven. 3. Een arts uit Groningen. 4 en 5. Twee studenten uit Leiden (er was een jonkheer by) 6. Een schipper uit Rotterdam. 7. Een redacteur. Zie, zó was het Nederlandse volk. Dacht IJ werkelijk, dat dat kleine klompje com munisten de dijken gedicht hebben en de mensen gered? Nederland was één; alleen tw verpoli tiekte, dissidente, on-Nederlandse bende heeft die eenheid gebroken en we verba zen ons nog steeds, dat de Ned. Regering de leugenachtige publicaties in Uw dag blad niet terstond verboden heeft. Op diezelfde dag, dat ,,De Waarheid" valse scheldpartijen ten beste gaf op de Amerikaanse legereenheden hier in Ne derland, zagen wij, hoe diezelfde Ameri kanen met levensgevaar mensen van de dood redden. Mijnheer, er zijn voor zulke practijken geen woorden te vinden. Alleen een hart grondig: bah! „Mijn zuster heeft een dochtertje van bijna 2 jaar. Dit kindje heeft een heup ziekte en ligt al sinds een jaar met haar beide beentjes in een gipsverband. Dit zal zoals het goed geneestnog ongeveer 9 maanden duren. Door het gipsverband liggen deze beentjes uit elkaar en kan het dochtertje alleen vervoerd worden in een z.g. tweelingkinderwagen. De wagendie ze tot nu toe gebruikt heeftis tenge volge van de watersnood in het water ge raakt. Zou een van Uw abonné'sdie een tweelingkinderwagen heeftdeze uit wil len lenen? Er zal uiterst zuinig mee ge leefd worden en de te maken onkosten worden vergoed. Het adres is: Mevr. G. Dubbelman-KnookGroenstraat 32Wil lemstad (N .-Br.)." Mej. J. Dijkstra, Noorwolderweg 61, Be- dum (Gr.), is reeds haar leven lang door een verlamming niet in staat om door normale werkzaamheden in haar onder houd te voorzien. Zij doet nu een beroep op „De Spiegel"-le- zers(essen) om haar te helpen aan brei-, haak- en borduurwerk of iets dergelijks. Geachte Lezers en Lezeressen Hartelijk dank ik li voor de brieven en kaarten, die ik van U ontving. In totaal waren het er meer dan 600. Zo langza merhand hoop ik alle brieven te beant woorden, maar nu wil ik V vast langs deze weg danken. Gerrit Jan Stappenbelt „Johanna Stichting Heyenoordseweg 5, Arnhem. In mijn boekenkast bevinden zich een 60- tal preken, uitgegeven door het I.K.O.R. en van zeer recente datum. Wellicht is er een zieke, die deze graag zou hebben. Te gen portokosten ben ik bereid ze af te staan. R. Heere, Bootenmakersstraat 80, Zaandam. Wie helpt M. Yenema en A. Eefting, San. Rotterdams Zeehospitium, Katwijk aan Zee, aan kleine corsage-kraaltjes en lo vertjes? „Nogmaals verzoek ik U onze hartelijke dank te brengen aan al de mensen, die onze lieve Hannie kaarten en brieven ge zonden en vele attenties bewezen hebben. Ook uit t buitenland, Amerika, Canada, Californië. Ik kan onmogelijk alles beant woorden. Zeer velen vragen wanneer Han nie jarig is, dat is 19 April. Wij kregen 17000 poststukken Mevr. Boelens, Hoge Larenseweg 127, Hilversum. Gaarne zagen wi) ons in het licht van de „Spiegel"-kring geplaatst. Wij dat is dan een Jeugd Vereniging in Wychen-Leur werken hier onder moeilijke omstandigheden. Op 10 km. van Nijmegen, in het land van Maas en Waal, vormen wij in ons dorp nog minder dan 1 Protestanten van de totaal R.-K. bevolking. Om ons Jeugdwerk staande te houden, zouden wij graag verschillende gezel schapsspelen, zoals domino of monopolie, of event, dam- of schaakspel bezitten. Zou er mogelijk in de grotere kring onzer lezers één dezer spelen disponibel zijn Wie wil ons hiertoe helpen? Deze giften worden dankbaar ontvangen op ons adres: Corrie v. d. El (Secr.e), Kasteellaan M, Wychen. Boegen: Album met afbeeldingen van Ned. Herv. kerken en torens (2781). Lees boeken met korte jeugdverhalen (2787). Boete, G. F. Haspels (2792). De eer eens vaders, uitg. Gebr. Noordwijk, Schiedam, en behorende bij scheurkalender 1911: Kruimelkens van 's Heren Tafel (2795). Lectuur: Elisabeth-bode van 1949, No. 42, 43, 50 en 51 (2789). Y oordrachten: Smokkelaar en grenswacht, beginnende met: „Wat een stormen gingen er in die Decembermaand over de wereld", voorkomende in: Lezen en Voordragen, van Arie Post (2793). Gedichten: De eerste sigaar, begin nende met: „Waar of Papa zoo lang blijft plakken?" (2785). Schetsen, gedichten, preza of poëzie, betrekking hebbende op het Kerstgebeuren (2797). Muziek: Kun je nog zingen, en ande re vooroorlogse zangboekjes voor de jeugd (2786), tekst en muziek van het vers, eindigend met: „Is het hierom, is het daarom, dat ik zo van Holland houd?" (2800). Zieken vragen: Lectuur op foto grafisch gebied, ook in vreemde stalen (2766). Gebruikte postzegels voor verza meling (2794). Diversen: Spelregels van het gezel schapsspel „Academie" ter inzage ge vraagd (2712). Foto's of afbeeldingen van het Engelse Vorstenhuis, inzonderheid van Koningin Elisabeth II (2737). Oude radio onderdelen (2740). Afbeelding of teken voorbeeld van een opengeslagen Bijbel met gevouwen handen (2743). Foto's of andere afbeeldingen van kerkorgels (2752). Grote Australische cowboyhoed, als embleem van het K.N.I.L.-onderdeel „Katja Mera" (2758).. Foto's of andere afbeeldingen van kerkorgels (2791). Aangeb. 450 pnt. v. Van Nelle in ruil voor Niemeyerspnt. of Kwattasoldaatjes (2764). Aangeb. 700 punten van Van Nelle in ruil voor van Theo-bonnen in de verhouding 30 tegen 2 (2765). Aangeb. de boeken: Holland, zo ben je; Beelden uit Ned.-In- dië; Het goud van Winnetou, en: Van hart en verstand, in ruil voor Spiegel- jaargang 1949 (2767). Aangeb. Van Nelle's bonnen in ruil voor D. E.-bonnen (2768). Aangeb. Nederl. belastingwetten van De Groot, Beknopte belastinggids van Smeets en Meihuizen, en: Sociale verzekerings wetten van Schuering, alles losbladig, in ruil voor: Fiscaal zakboek, Sociale ver zekeringswetten en Nederl. wetten, los bladige uitgave van Kluwer (2769). Aan geb. Spiegel jaar gangen 1946 tot en met 1950, alsmede enkele -leesboeken, in ruil voor prentbriefkaarten van Ned. Herv. kerken en -torens (2770). Aangeb. „dub bele" prentbriefkaarten van Ned. H&rv. kerken en -torens, in ruil voor andere (2771). Aangeb. Jaarg. 1949, 1950 en helft 1951 van Vliegwereld, in ruil voor Lucht- vaartencyelopedie (2775). Gevr. 16-els ge bruikt vloerkleed, in ruil voor Levens- symphonie, In de ban van de tropen, Het onweer trekt voorbij, De korte straat is een nette straat, De kerk in de catacom ben, Gedenkschriften van Paul Kruger, Herinneringen aan de Oude Garde, en De sycomore bij de vijver (2779). Aangeb. Het eerste gebod, van Foka v. Loon, In beide handpalmen, van A. Miedema, De kunste naar, van Akkerman, en: Brieven aan mijn moeder, van Is. Rodrigues, in ruil voor Spiegel jaargangen 1933'35 of 1934—'36 (2780). Aangeb. jaarg. 1950'51 van Op den Uitkijk, in ruil voor Daar ligt een volk geknield, of: Als de dauw hangt, komt de regen (2782)Aangeb. Kóraal- bundels (psalmen) van L. Doortmont en van M. H. v. 't Kruis, alsmede: Sonaten- albums van Beethoven en Bach, voor viool en piano, in ruil voor Klavar^Skribo-mu- ziek, w.o. Psalmen en/of Gezangen van Worp (2783). Aangeb. Storm over Afrika, Zij zoeken een vaderland, In de ban van de tropen, en: Het onweer trekt voorbij, in ruil voor Spiegeljaargangen 1936 t/m 1940 of gelijk aantal andere Chr. romans (2784). Aangeb. Dine Sybesma, Onvol waardig, Langs een omweg, en Life van Dec. 1951 t/m Juni 1952, in ruil voor ge neeskundig of Ned. woordenboek, boeken van Daphne du Marrier, Charles Dickens of andere auteurs (2788). Aangeb. studie-, boeken voor het Middenstandsdiploma: 2" dln. Rekenen, 2 dln. Boekhouden, Lezen en Denken, Bedrijfsleer, en: Organ, en inst. v. d. Middenstand, alles in ruil voor Chr. boek, of boek, resp. jaargang van een tijdschrift op natuurk. gebied (2796). Aangeb. 2 jaarg. van Moeder, ingeb., in ruil voor 2 jaarg. Uitkijk of dergel., of 2 Chr. romans, niet uit Spiegelserie (2798). Aangeb. Austral, iectuur, in ruil voor lectuur uit de U.S.A. (2799). maken het werk licht! Tienduizenden huisvrouwen ondervinden reeds dagelijks hoe snel en goed de Ruton 10 het werk doet. Deze mooie stofzuiger blinkt uit door de krachtige motor en het grote zuigvermogen. Overal wordt stof, vuil en zand weggezogen zonder enige in spanning. De draaibare zuigmond is boven dien voorzien van glijers en rubber opnemers. Draden haren hei kwaliteitsmerk en wor den radicaal verwijderd. Toch is de prijs slechts compleet met 8 hulpstukken. Voor f 1 35.kunt U ook in het bezit komen van de RUTON Opbouwset, welke opgebouwd kan worden tot ROBOT. RUTON ROBOT - compleet als stofzuiger, vloerwrijver, mixer en haardroger I 295. Vraag dan NU nog een pros pectus aan bij: HILVERSUM Akten M.O. Nederlands, Frans, Duits, Engels, Boek houden, Wis kunde. Staatspraktijk- Diploma. Staatsexamen A en B. Hoofdakte, Moderne Bedrijfsadm. Mulo-diploma H.B.S. A en B Of Uw gebit van plastic is of niet het is pas werkelijk schoon als U het Steradent- schoon maakt. Steradent reinigt afdoende, veilig. Daardoor be schermt Steradent Uw kostbare gebit. Aanslag en vlekken ver dwijnen snel en volkomen. Uw gebit voelt koel en prettig aan. Een proefverpakking Steradent wordt U gratis toegezonden op verzoek aan N.V. Handelmij. Reckitts, afd. D 8 De Bilt. reinigt ALLE kunstgebitten veilig. JjL"è>pittyJL

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 15