NIEUW! De actie gaat door Zend géén geld - wel de BON Verzuim deze prachtige gelegenheid niet! Een GROOTS boek over een GROOTS onderwerp HALVE PRIJS ne Spiegel" PTefereer? Waarom*,,D° P U,u je meer. Het blad is »aJ EENVOUDIGER DAN OOIT Neerlands roem - de scheepsbouw - verhaald in een meesterlijke roman. De lezers van dit blad aangeboden voor Drie belangrijke voordelen De nieuwe reeks omvat: Stel niet uit Verdien vandaag nog f 13.50 24 „Kijk eens aan", zei P. Terlouw, toen hij de Elna uitpakte en voor Siep neerzette, „namens „De Spiegel" hartelijk gefeliciteerd en heel veel genoegen met deze machine gewenst!" Het was heel stil in het Friese dorpje Achlum toen we er binnenreden om een naaima chine uit te reiken aan de fam. G. A. van Dalen. Maar geluk kig liep er toch nog een eenzaam jongetje rond, dat ons de weg zou kunnen wijzen naar het huis van de bovenmeester. „Zeg Jan", vroegen we... „Fout!" zei de fotograaf, „die jongen heet natuurlijk geen Jan. Dat is Bouke of Siebe of Douwe." Ach ja, vanzelfsprekend. Toen her haalden we onze vraag en probeer den er een tikkeltje Fries accent door te werken, wat slechts tot gevolg had, dat er een verlegen vingertje de weg afwees. Achlum is niet zo heel erg groot, dus toen we in de aangeduide rich ting gingen, vonden we huize Van Dalen al spoedig. Hartelijk werden we welkom gehe ten door de heer en mevrouw Van Dalen en hun dochter Siep. laatst genoemde had sinds de voorgaande dag erg in spanning geleefd en na tuurlijk bijna niet geslapen, maar einde lijk ja hoor daar stopte dan toch werkelijk het „Spiegel"-auto'tje voor het huis. Een pittige koffiegeur kwam ons bij de deur, die wijd voor ons open gezet werd, al tegemoet en direct voelden we ons thuis in dit prettige „Spiegel"-gezin. „We hadden liet, eerlijk gezegd, niet meer verwacht", zei de heer Van Dalen, „want het was al zo lang geleden dat we het rijmpje opgestuurd hadden." Inderdaad was het een van de eerste rijmpjes, die we in Wageningen ontvin gen. Op het poststempel stond tenminste 20 Sept. 1952. Maar hiermee werd dan ook bewezen, dat alle rijmpjes de gehele tijd, dat de wedstrijd duurt, meedingen. „Was het moeilijk om dit rijmpje te vin den?" vroegen we. „Moeilijk is het woord niet", antwoordde de heer Van Dalen, „want je maakt er natuurlijk meer dan één. In dit geval heb ik ongeveer tien rijmpjes gemaakt, waar m'n vrouw en dochter het beste uitgeko zen hebben. Zij vormden dus als het ware de vóór-jury en met een góéd resultaat. Aan haar dus de eer èn de prijs." In verband met de ramp, die ons land getroffen heeft, moesten we noodgedwongen even de prijsuitreikingen stop zetten, maar vorige week is „De Spiegel" weer op stap geweest om een Elna en een Cyclestar bq een tweetal prijswinnaars te bezorgen. Intussen heeft onze admini stratie echter niet stilgezeten. Vele nieuwe abonnementen werden weer genoteerd (Wie wilde er geen abonné worden op ons weekblad, dat uitgebreide reportages bracht over 'het rampgebied?) en vele adressen werden opgeschreven om er te zijner tijd premies en welkomstgeschen ken heen te zenden. was het voor U om thans nieuwe aboané's te werven. U behoefde de nummers met de exclusieve foto-reportages uit Zeeland, de Zuid-Hol landse eilanden en West-Brabant maar te laten zien en U had een prachtige kans een nieuw abonnement te noteren. En U weet wat de beloningen zijn: Weest zo goed mij in de schrijven als deelgenoot in de Spiegel Serie. U ver plicht zich mij minstens één reeks uit de Spiegel Serie te zenden tegen de speciale prijs, en zo tot wederopzegging. Ik zend U nu geen geldmaar betaal pas 2.10 na ontvangst van een boek. NAAM: STRAAT: PLAATS: Sp. Via boekhandel Rechtstreeks per post Spiegel Serie - Wageningen Door de eeuwen heen heeft de faam van onze scheepsbouw in alle hoeken der aarde weerklank gevonden. Maar als het lied der klinknagels verstomt, wordt het angstwekkend stil langs onze grote rivieren. Dan daalt er duisternis in de harten der velen die van de werf leven. Dit boek schildert ons een scheeps werf en een mens van binnenuitWillem Wanders, pleitbezorger van de Ne- derlandsche scheepsbouw, „vader" van zeshonderd arbeiders. Een boek van ongewone betekenis, dat voor een ongewone prijs Uw eigen dom kan worden. Geen f 5.40, maar f 2.70. Word nu deelgenoot in de Spiegel Serie. De mooiste en best verzorgde boekenreeks die Nederland kent. Elk boek een geestelijke vreugde. Elk boek een benijdenswaardig be zit. Fraai gebonden, in echt linnen. Verlucht met vele illustraties en voorzien van veelkleurig stofom slag. Teken in en profiteer van deze Gratis deelgenootschap. Geen intekengeld. Geen vooruitbetaling. U behoeft slechts onderstaande bon in te vullen en U schaft U elk jaar de mooiste boeken aan met een besparing van 50 Elk boek, dat in de Spiegel Serie verschijnt, kost normaal 5.40. U, als deelgenoot, betaalt evenwel niet meer dan de helft. Geen 5.40, doch slechts 2.70 per deel. Geen goedkope herdrukken. De Spiegel Serie brengt uitsluitend nieuwe werken van vooraanstaande schrijvers. Dus geen goedkope herdrukken, maar elk boek vers van de pers. Klaas J. Popma: De zonde van Jan der Kindere; J. v. d. Linden: Moeder; Anno Teenstra: Scheepswerf Wanders Zn; M. A. M. Renes-BoldinghHet oude Post huis; Go Verburg: Vergeef ons. Deel voor deel een sieraad voor Uw boekenplank. Normale prijs per boek 5.40. Voor deel genoten echter slechts 2.70. Een totale besparing dus van 13.50. Laat deze voordelen U niet ontglippen. Vul de bon in en stuur hem vandaag nog naar de boekhandel of naar Bureau Spie gel Serie, Wageningen. Hoe eerder U be stelt, hoe eerder U de reeds verschenen boeken van deze reeks in Uw bezit heeft.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 13