GESCHENKEN OP MEDISCH GEBIED KLEINE FANTAST 10 Alle buitenlanders plaatsten hun handtekening in het gastenboek als ze op het Hoofd bestuur hun deel neming kwamen betuigen en hun gaven kwamen brengen. Henry Morgen stern, vertegen woordiger van hef Franse Rode Kruis in bezet Duitsland, tekent. blijkelijk geleid maar af en toe los gelaten kleuterhandje een brief ge schreven had: „Ma chère Caroline d'Hollande.viens chez.ta Caro line. 61 rue Massenet.Pogingen van een klein Frans meisje om aan een meisje in Holland, dat veel ge leden heeft, iets liefs te zeggen of misschien wel haar uit te nodigen. De rest van het papier was gevuld met die machteloze krabbels, die kleuters produceren als ze twee, drie jaar zijn. Wij hebben een Hollandse meisje, weliswaar een beetje ouder dan de Caroline van het briefje, bereid ge vonden haar een antwoord toe te zen den met een foto uit het rampengebied. Om „la petite Caroline" te laten zien, dat wij haar lieve bedoelingen hebben begrepen ondanks de weinig leesbaar heid van haar krabbels. Belangrijke geschenkzendingen uit binnen- en buitenland hebben het Nederlandsche Roode Kruis in staat gesteld aan alle aanvragen van artsen in het rampengebied voor wat betreft onmiddellijke aanvulling van verloren gegaan instrumentarium, verbandmid delen en medicijnen te voldoen. Ver moedelijk zullen ook t.z.t. de aanvul lingen van hun verbandmiddelen en medicijnen uit de beschikbare ge- schenkvoorraden kunnen worden be werkstelligd. Hebt u wel eens gelezen van zoek geraakte giftige medicijnen, ampullen met dodelijke vergiften, die in een verloren tas zaten? Welnu: de zen dingen, van de apotheek van de Gemeente te 's-Gravenhage, kónden eenvoudig niet zoek geraken. Onmid dellijk na 'het bekend worden van de omvang van de watersnoodramp stelde de hoofd-commissaris van politie te 's-Gravenhage drie van zijn beste motor-agenten ter beschikking van het hoofdbestuur van het Rode Kruis. Deze drie motor-agenten, die voor grotere pakketten een motor met zijspan ge bruikten en voor kisten een jeep, hebben alle bovenbedoelde zendingen, op de plaats van bestemming gebracht en indien dat niet mogelijk was ze afgeleverd ter plaatse waar een heli- coptère of ander vliegtuig ze overnam. Welke hulp de hoofden van de me dische en pharmaceutische afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis van deze drie kranige agenten gehad hebben, kunnen we in dit stukje niet omstandig uitleggen. Maar met dank baarheid denkt men aan de grote en verantwoordelijke hulp, welke zij ge presteerd hebben. Het Informatie Bureau van het Neder landsche Roode Kruis is in de loop van zijn inspannend werk in de evacuatie- dagen degelijk voor de gek gehouden door een knaapje van tien jaar. De enige troost voor het I.B. was, dat het niet het enige slachtoffer van dit jongetje was. De Haagse politie vond hem n.l. op straat (waarom zal wel een verhaal op zichzelf zijn) en de kinderpolitie haalde uit hem, dat hij met zijn vader en moeder geëvacueerd was uit Nieuwkerk en in een groot gebouw in Rotterdam van zijn ouders was geraakt. Hij dacht, dat ze bestemd waren naar Werkendam te worden ge- evacueerd. Misschien, dat deze vrij preciese gegevens de politie meer op haar qui vive hadden moeten doen zijn want ze bleken juist. Alleen: de bewuste vader en moeder in Werken dam misten geen tienjarig zoontje Jacob, want dat hadden ze niet. Het knaapje bleek helemaal niet ge- evacueerd te zijn doch had thuis het verhaal gehoord van de evacuatie van een oom en tante uit Nieuwkerk. De burgemeester van Werkendam kwam er telefonisch aan te pas, een familie in den Haag kreeg het jongetje tijdelijk in huis terwijl op twintig minuten afstand de eigen vader en moeder in ongerustheid zaten over hun telg. We vermoeden, dat Jacob's vreugde over zijn succesvolle mystificatie en voor de mal houden van politie- en informatiebureauautoriteiten, van een echte burgemeester en een stuk of wat gezinshoofden, aanmerkelijk bekoeld zal zijn na het onderhoud met zijn vader en moeder. Willy's Overland bood aan H.M. de Koningin een ambulance-auto aan. H.M. bestemde deze voor het Rode Kruis. Hierboven ziet men de overdracht aan de Directeur van het Nederlandsche Roode Kruis, de heer' A. van Emden. Ook de vertegenwoordiger van de Mercedes Benz schonk aan het Rode Kruis een ambulanceauto, terwijl de Firma Hart Nibbrig en Greeve, een D.K.W. wagen, voor hetzelfde doel gemaakt, aan het Rode Kruis gaf!

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 5