DE VRIJHEID 9 worden, dat een nog groter gesel over de eilanden zal worden ge legd. Wat geeft het namen te noemen van de getroffen gebieden. Het leed is hier niet geringer dan daar. Overal in deze gebieden zijn vrouwen, kinderen, grijsaards en mannen in de kracht van hun leven door de beukende demonen weggenomen en naar onbekende onderstromen gesleurd. Een groot land verdronk, grote Nederlanders, naamloze helden, gingen ten onder. Niet te slaan Ge zoudt zo denken, dat een dergelijke stoot, de genadeslag zou zijn. Ge zoudt zo denken, dat na de watersnood, door de Duit sers uitgevoerd en na deze na tuurramp, de maat vol zou zijn: dat de krachten van de mens, die deze gebieden bewoont, lam geslagen zouden zijn. Ge hebt het mis. Dit volk is niet te slaan. Dit volk is slechts met de groot ste moeite van zijn huizen en boerderijen te halen. Zij zijn als de commandanten van de sche pen. Zij blijven op het schip, blij ven, totdat iedereen weg is en dan nog gaan zij dikwijls met het schip ten onder. Wij hebben een man gezien, die alles kwijt was. Gezin en goed. Toch gaat hij straks weer begin nen. En het is te hopen, dat hij spoedig mag beginnen, want „an- Boven: De burgemeester van 's-Gravendeel, de heer Van Heesen, werkte ondanks zijn 63 jaren dagen en nachten onder hoogspanning. Hier ziet men hem in gesprek met enkele getroffen boeren, die zijn hulp ko men inroepen. Rechts naast de burgemeester onze redacteur. Onder: Bij nacht en ontij en dikwijls onder levensgevaar brengen de boeren hun geredde vee in veiligheid

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 1