Wat deze Roode-Kruissol- daat doet, hebben duizen den gedaan in de spannen de dagen van Nederlands nationale ramp. Een reus achtige evacuatie was bin nen een week voltooid. In zeven dagen zeven jaren ouder, verbijsterd en niet begrijpend, geslagen en be roofd. Maar veilig en gered en toevertrouwd aan zorg zame handen. De helicoptères. door het buitenland te hulp gezonden, hebben onschatbare diensten bewezen bij het reddings werk. Honderden mensen danken er hun leven aan. Een der grote verzamelpunten voor duizenden vluchtelingen vormde dc A'noy-hal te Rotterdam. Dit beeld moge de herinnering bewaren aan mateloze offervaardigheid en onbaat zuchtige hulp. Het evacueren der zieken van het eiland Goeree-Overflakkee was slechts een van de tragische episoden uit het leed van dit dubbeleiland. Onder het geweid van het water be- j§ zweek de sluis te Hellevoetsluis. Maar S reeds na enkele dagen waren de gaten gedicht en begon men met het her- stelwerk. Zo ging het op vele plaatsen. En terwijl duizenden handen de men sen weghielpen uit nood en benauwe nis naar veiliger oorden, redden an dere duizenden wat gered kon worden aan vee en huisraad. Onafzienbaar was het aantal mensen, dat te hulp snelde om het zware werk te doen der dijk-bescherming. Sol daten met walkie-talkies verleenden daarbij onschatbare diensten. Voertuigen, ducks, legerwagens, Roode- Kruisautc's in bonte wanorde bijeen om de evacuatie van bedreigd gebied te volvoeren.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 46