LUCHTMACHT HIELP MEE T Iedereen helpt mee de zakken levensmiddelen en de rubberboten in de gereedstaande vliegtuigen te laden. Een der tweemotorige machines staat gereed voor de start. Elders in het land wachten slachtoffers reikhalzend op voedsel uit de lucht. In de loods liggen grote stapels broden gereed om te worden ingeladen. Met man en macht wordt er gewerkt om de levensmiddelen in zakken te pakken. J^oen de eerste berichten over de verschrikkelijke ramp, die ons land had getroffen, in de loop van Zondag morgen binnenkwamen, begreep de legerleiding meteen, dat hier een taak lag voor alle onderdelen. Ook onze luchtmacht kreeg zijn deel van het werk. Op alle militaire vliegvelden was het meteen een koortsachtige drukte. Overal stegen toestellen op en alom werd gewerkt om vliegtuigen gereed te maken teneinde de ergst bedreigde gebieden hulp uit de lucht te geven. We zijn even naar de activiteit op het vliegveld Valkenburg gaan kijken. Dakota's en Harpoons werden in allerijl volgeladen met levensmiddelen en rub berbootjes. Grote hoeveelheden brood en boter, verpakt in zakken, vulden de laadruimten en even later stegen de machines op. Het is in dergelijke om standigheden helaas niet mogelijk, dat alle pogingen tot hulpverlening ook effectief zijn. Het droppen van voedsel en voorraden heeft altijd een risico element in zich. Nu de lading dikwijls moest worden uitgeworpen op een klein strookje land, een miniatuureilandje tussen een woelige watermassa, die de landerijen en polders bedekte, is het zeer begrijpelij k, dat er ook wei eens wat verkeerd terechtkwam. Maar veel va ker betekende een dropping een directe leniging van de nood, de mogelijkheid de knagende honger te stillen, de kans door middel van de rubberboten het vege lijf te redden. De piloten van de luchtmacht hebben bij hun werk niet gekeken op een enkel vlieguurtje meer of minder. Zij hebben er alle lof voor verdiend. No 7- 18 Reparatiewerkplaatsen zijn herschapen in opslagplaatsen van levensmiddelen. Het grondpersoneel van Valkenburg beijvert zich de verdeling vlot te doen geschieden.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 10