P MOT hoog opgezette kraag zijn hoofd beschermend tegen de gevaarlijke polderwind, stond Koning Boudewijn, pas terugge keerd van een kort herstelverlof, Maandag even voor de middag te Zandvliet op de dijk om er zich door de burgemeester te laten ver klaren, hoe het water in de Noor- derhoek aan de Schelde binnen stroomde alom de vele akkers, de hofsteden en burgers- en arbeiders huizen teisterend. Dit bezoek was het eerste in een ganse reeks die de Koning Maandag aflegde. Niet alleen wou Z. M. Koning Boudewijn zich vergewissen van de stand van zaken in de Schelde- dorpen, waar de storm van 1 Fe bruari zo vreselijk huishield, hij wou persoonlijk 'n woord van troost richten tot de ergst getroffenen. Van Zandvliet, waar de Koning zoals overal elders trouwens, niet alleen door de bevolking doch ook door de talrijke soldaten die er aan de dijken werkzaam zijn, met on verholen voldoening begroet werd, reed de Kohing langs slijkerige we gen tussen weidse overstroomde poldervlakten over Berendrecht naar Lillo waar hij zich o.m. on derhield met dhr Grosfeld, wiens echtgenote in de overstroming het leven verloor. Over Melsele ging hef naar Kal- lo, waar een technieker van Brug gen en Wegen een uiteenzetting hield over de ramp en de vooruit zichten. Van de Antwerpse polders ging het naar het- Dendermondse. Over Steendorp en langs Vlassenbroek reed de Koning naar Baasrode, waar hij afstapte in de fabriek Union Margarinière beige. Het is hier dat enkele tientallen van de geevakueerde bevolking van Vlas- J senbroek ondergebracht werden. De Koning stelde vragen aan de ontheemden die vertrouwelijk rond om Zijne Majesteit stonden en hem met ontroering vertelden, hoe 2ij aan de vloed ontsnapten. Te Breendonk-kruispunt nam Zijne Majesteit afscheid van de persoonlijkheden, die hem op de tocht hadden vergezeld en keerde naar het Paleis terug met de zeker heid, dat zijn bezoek bij tiendui zenden een gevóelen van oprechte dankbaarheid had opgewekt. Nadat hij een bezoek heeft gebracht aan een paar zwaar getroffen inwoners van Lillo, schrijdt de Koning door de zware modder naar de dijk te Lillo- Fort ivaarin de noodlottige bressen geslagen werden. De burgemeester van Zandvliet verstrekt uitleg aan de Koning over de omvang van de waters nood in de noordhoek aan de Schelde. De Kohing is zopas te Lillo afgestapt cn begeeft zich in gezelschap van de burgemees ter cn de gemeentesecretaris naar het zwaar geteisterd gehucht Lillo-Fort. De Koning onderhoudt zich met Henri De Decker, een der rcle tientallen Vlassebroekenaars die. na hun evacuatie. in een fabriek te Baasrode ondergebracht werden. De Koning verlaat het gemeentehuis te Kallo, waarin hij van op de zolder een kijkje heeft gekregen over de over stroomde poldervlakte.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 6