WELK IS DIT? VAN DEN CHEF-SECRETARIS KOLONEL JAC. SMAEL z» Verwar het oorspronkelijke LEGER DES HEILS niet met nabootsingen 8 AANTEKENINGEN William Booth Stichter. Albert W. Orsborn Generaal. Internationaal Hoofdkwartier: Denmark Hill, London, S.E. 5. E. C. Thykjaer, Kommandant. Territoriaal Hoofdkwartier: Prins Hendrikkade 49-51 - Amsterdam-C. Redactie- en Administratie-adres: Prins Hendrikkade 49-51 - Amsterdam-C. ABONNEMENTSPRIJS 6.60 PER JAAR. ƒ1.65 PER KWARTAAL. Prijs per nummer 25 cent. Verschijnt iedere veertien dagen. Postgiro 420.000. Tel. 41703 (4 lijnen). Bankier: Kas-Associatie - Amsterdam. Verantwoordelijk voor de inhoud: Lt.-kolonel C. Barbier, Hoofdredactrice. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. Aanstellingen, lste luitenant A. de Koningnaar Val- thermond; Ze luitenant E. Holleman x) naar Den Haag-Schilderswijk; C. Ver meulen.) naar Handels-departement; C. Warmondx) naar Haarlem-Jongenshuis; P. de Water.) naar Dordrecht Ind. Inr.; kadet-luitenant G. Govaars x) naar Den Haag-Rijswijk; H. Meurs x) naar Maas sluis; G. Vrolijk x) naar Utrecht-Centrum. mannel. off.; x) vr. off. Territoriaal-kommandant. Amsterdam, Februari 1953. Speciaals. Kommandant en mevrouw E. Thykjaer: Amsterdam-Congreszaal: 21, 22 Maart (met Nat. muziekkorps) Amsterdam-Krasnapolsky3 April (Dag bij het Kruis) x) Rotterdam-Congreszaal: 5 April x) Groningen: 6 April x) Lunteren-Landkolonie: 7 April (opening verpleegdengebouw) x) Rotterdam: 12 April (Jeugddag) Enschede: 19 April (Jeugddag) x) met de Generaal. Mevrouw kommandant M. Thykjaer: Enschede: 20 April (ver. gezinsbond samenkomst). De Chef-secretaris en mevrouw kolonel Jac. Smael: Amsterdam-Congreszaal: 21, 22 Maart (met Nat. muziekkorps) Velp: 25 Maart (divisie-inspectie) Delft: 28, 29 Maart Amsterdam-Krasnapolsky3 April (Dag bij het Kruis) x) Rotterdam-Congreszaal5 April x) Groningen: 6 April x) Lunteren-Landkolonie: 7 April (opening verpleegdengebouw) x) Amstelveen-Kweekschool15 April (Gees telijke dag) Utrecht: 19 April (Jeugddag) x) met de Generaal. Kommandant A. C. Beekhuis (R): Delft: 22 Maart. Kommandant G. Lebbink (R): Deventer: 29 Maart Nijmegen: 5 April. Lt. kolonel W. F. Palstra: Amsterdam-Oost: 26 Maart Kampen: 29 Maart Amsterdam: 3 April Rotterdam: 5 April met de Generaal Groningen: 6 April Brigadier P. Deurloo: Rotterdam-Bloemhof22 Maart Rotterdam-Kralingen: 28, 29 Maart. Brigadier A. L. Gladpootjes: Amsterdam-Congreszaal: 22 Maart Alkmaar: 29 Maart. Brigadier J. Govaars: Amsterdam-Oost: 29 Maart. Brigadier J. B. Ruysink: Hilversum: 29 Maart. Sr. majoor M. Crok: Weesp: 25 Maart. Sr. majoor H. Lahuis: Dordrecht22 Maart Groning en-N oord: 29 Maart. Sr. majoor L. Nijman: Nijmegen: 22 Maart Doesburg29 Maart. Bevorderd tot Heerlijkheid. Weer is één onzer veteranen door de Heer Thuis ge roepen majoor M. M. Eveleens. De majoor kwam in 1905 in opleiding voor het officierschap en heeft gedurende haar gehele loopbaan in het maatschappelijk werk de goede strijd gestreden. De ma joor bereikte de leeftijd der zeer sterken en is betrekkelijk plotseling van ons heengegaan. Zij mag terugzien op een rijk gezegend leven en velen, die geeste lijk en maatschappelijk hebben geleden, zullen haar nagedachtenis zeker zegenen. Zij was een waardige strijdster en nadat zij uit de actieve dienst trad, heeft zij als een goed soldaat in Amsterdam-Noord haar tijd en krachten gegeven en met veel toewijding heeft zij de gezinsbond in genoemd korps geleid. Zij was altijd zeer actief en haar heengaan betekent een groot verlies voor het korps. Wij brengen onze oprechte condoleantie aan de fa milie, die mij verzekerde, dat men haar erg missen zal. De Chef van de Staf en mevrouw Allan hopen Nederland te bezoeken ter gele genheid van de Velddag en ons Nationaal congres. Officieren zullen dit bericht on getwijfeld met blijdschap vernemen, ter wijl onze makkers en vrienden, die zullen deelnemen aan de Velddag, het zeker zul len waarderen, de Chef en mevrouw Al lan te ontmoeten. Argentinië. Zoals reeds eerder gemeld, zullen de kapiteins Weergang met hun baby naar Argentinië vertrekken. Thans zijn alle paperassen gereed en werden zij geboekt voor het s.s. „TARA", dat op 1 Mei vertrekt. Op 29 April hoop ik een afscheidssamenkomst in Schiedam te leiden, het korps, waar beiden voor hun vertrek naar de kweekschool hebben ge streden. Landkolonie. De werkzaamheden zijn thans zover gevorderd, dat de Generaal en mevrouw Orsborn de officiële opening van het'nieuwe verpleegden gebouw zul len kunnen verrichten op Dinsdag 7 April. Dat zal een gebeurtenis van be lang zijn en de Strijdkreet zal ongetwij feld bijzonderheden mededelen. Voor waar is dit gebouw een grote aanwinst en zal blijken in een grote behoefte te voorzien. Watersnood. Sinds onze laatste medede lingen is ons werk in Krabbendijke en Kortgene beëindigd. In Krabbendijke mocht een aantal vrouwelijke inwoners weer terugkeren naar haar huizen, waardoor wij meenden, dat onze taak overbodig werd. Thans is ons korpsge bouw te Zierikzee ingericht tot recreatie centrum en lste luitenant Gelderman werd daarvoor verantwoordelijk gemaakt. Het blijkt, dat ook dit centrum in een grote behoefte voorziet; vele dijkwerkers kunnen de avonden bij ons doorbrengen en een groot aantal hunner woont ge regeld de dagsluiting bij. Moge ook van dit werk eeuwige zegen uitgaan voor de genen, dip er werkzaam zijn. Vele gemeentebesturen en afdelingen van het Rode Kruis, alsook velen persoonlijk hebben hun dank getuigd voor de hulp, die het Leger heeft geboden. Wij hebben daarmede onze christenplicht vervuld, n.l. te denken aan onze naasten. Te Ellewoutsdijk is sr. majoor Wels met zijn team nog in actie. Ook hier zal het werk van het Leger des Heils echter spoedig beëindigd worden; het water is er thans geheel gezakt. Uit eigen kring. Helaas, moest kapiteine Dondertman in het ziekenhuis te Gorin- chem worden opgenomen. Hoewel zij er reeds enige weken verblijft, is nog niet te zeggen, wanneer zij het mag verlaten. Majoor Luca (R) moest ons het heen gaan van haar broer berichten. Op de foto: Sr. majoor Wels helpt 2e lt. Bos met de afwas. Het is in en om Ellewoutsdijk duidelijk te zien, dat het land hier nog maar een paar dagen geleden is drooggevallen. Pluk ken stroo en weggedreven uien hangen als een bizarre kerst feestversiering in de bomen en voor de huizen in het lage gedeelte van het dorp ligt nog de „luchtbrug", die de mensen langs de gevels hebben gebouwd om althans enige verbinding met elkaar te hebben. Het leveh gaat zich hier weer herstellen en in dat opzicht is niets zo veerkrachtig als de kinderziel. Aan de dijk spelen vier jongens in blauwe overalls en met rubberlaarzen aan „water- snoodje" op een vlot van balken en tonnen, dat daar nu op het droge ligt. Op datzelfde vlot hebben in de rampnachten de mannen gevaren, maar dat zijn deze jongens allang vergeten, in elk geval op dit ogenblik, gelukkig maar! In de schuur, die als hoofdkwartier van het Leger des Heils team dienst doet, is het heerlijk warm en is zelfs een sfeer van huiselijkheid. Op een paar groentekisten is een tafel geïmproviseerd, waarop luitenant Vulperhorst, de kok, in een ogenblik tijd een paar heerlijk warme koppen koffie „organiseert". Die koffie is pri ma, als je elke dag voor 150 liter moet zorgen om naar de hon derden arbeiders aan de dijken te brengen, leer je het wel. Ook voor de veertig dijkwerkers, die hij in de volle kost heeft, draait de luitenant zijn hand niet om, dank zij de hulp van de andere teamleden. Tegen een balk heeft de teamleider, sr.majoor H. Wels, het dagprogramma geprikt. Het begint elke morgen met: 6.00 uur. Koffie naar het Verenigingsgebouw, en dan gaat het de hele dag op dit thema door om 's avonds te eindigen met een dag sluiting. 13evorderd tot f"feerlijkheid Een van de Texelse heilssoldaten heeft zijn leven verloren in de rampnacht, die ons land getroffen heeft. Br. Dijker, die zijn plicht vervulde én anderen te hulp snelde, werd door God opgeroepen tot Hoger dienst. Onder ontzaglijke belang stelling van de gehele bevolking werden hij en een mede-dorpsgenoot ter aarde besteld. In de Legerzaal van Den Helder werd een gedenkdienst gehouden o.l.v. lt. kolonel van Eeken (R). Zr. Dijker ge tuigde van kracht, ontvangen van de Allerhoogste. Een schoonzoon sprak woorden van warme waardering. Onder eerbiedige stilte werd de naam van br. Dijker aangebracht in het gedenkraam. God trooste de nabestaanden. X. Na een betrekkelijk kort ziekbed is het verscheiden van zr. Antje de Jong (Am sterdam-Haarlemmerpoort) nog plotse ling gekomen. Ze was een stille, rustige figuur, die haar werk trouw en nauw gezet deed: als leidster van de jong-sol- daten, van een klasje in de handleiding, als patronen-sergeante. Sober was de uit vaartdienst en diep-ernstig de gedenk dienst, die samenviel met het herdenken van de slachtoffers van de grote ramp, die ons volk trof. „Hoe groot is het goed, dat Gij hebt weggelegd voor wie U vre zen," werd gelezen in deze bijeenkomst, die onder leiding van kapiteine Krom menhoek stond. Ook zr. de Jong zal dit zeker ontvangen uit de handen van Hem, Die zij liefhad en diende hier op aarde. Jan Hartjes. Lt. kolonel J. E. v. Eeken (R) Treebeek: 22 Maart. Sr.majoor A. Lorier (Zendings-agent) Gouda: 31 Maart Ijeiden: 1 April Amsterdam-Wittenburg8 April Na een langdurig lijden is de jeugd sgt. majoor van Ierseke, zr. E. Duinkerke, opgeroepen tot Hoger dienst. Twintig jaar was zij reeds de leidster van het jeugdwerk en veel zegen heeft zij ver spreid, vooral onder de jongeren. De diensten i.v.m. de teraardebestelling stonden o.l.v. majoor Berendse. Na een uitvaartdienst in de Legerzaal, werd het reiskleed naar de groeve gebracht, w'aar een korte, indruk wekkende dienst plaats vond, waarin en kele pl. officieren spraken en kinderen zongen. Velen waren in de gedenkdienst aanwezig, w.o. vele familieleden. Ouderen en jongeren getuigden van de zegen, door het leven van onze heengegane makker ontvangen. Kinderen, de zangbrigade en gezinsbond zongen liederen van de hemel. Indrukwekkend was de Bijbelboodschap. God zegene in het bijzonder de zuster van de overledene, die zo alleen achter blijft. Corr. K. S. M. de Visser. Te Delft is br. Mees Struiff op 52-jarige leeftijd naar Huis gegaan. Hij was een stille in den lande, maar achter de scher men werkte hij trouw, b.v. met de Na tionale Inzameling. Veel belangstelling was er bij de teraardebestelling van de zijde zijner makkers en collega's van de fabriek, waar hij werkzaam was ge weest. Sr. majoor Hak, die hem dikwijls in het ziekenhuis bezocht had, leidde de dienst. In de gedenkdienst spraken enke len woorden ter nagedachtenis aan onze makker. God zegene en trooste zijn vrouw en beide kinderen. Corr. J. A. Jansen. STICHTER: WILLIAM BOOTH

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 6