12 werden ook meerdere mobilofoons in dienst gesteld, zodat na enige tijd vele sleepboten, zandzuigers, baggermolens en motorvletten in contact stonden met de vaste wal. Deze contacten waren en zijn belangrijk om opdrachten van directies, rapporten betreffende het werk, weerberichten enz., zonder tijdverlies te kunnen doorgeven. Via de mobilofoon moest helaas ook meerdere malen medische hulp gevraagd worden voor werkers aan de dijken, die bij hun niet ongevaarlijk werk, een ongeluk was overkomen. Op deze manier kon dan snel hulp verleend worden. Werd het zwaartepunt van het werk verplaatst, dan verplaatste ook het zwaartepunt van de mobilofoon, waaruit voorts weer wijzigingen in opstelling van apparatuur voorkwamen, door gebruik van andere vaartuigen en om de goede werking van deze verbindingen te blijven verzekeren. Waar zich moeilijkheden voordeden met de stroomvoorziening, werd gebruik gemaakt van noodstroomaggregaten. Veel en hard is er gewerkt door de betrekkelijk kleine groep van P.T.T.-ers, die aangewezen waren om deze, zo plotseling uit de kluiten geschoten dienst, een vlot verloop te doen hebben. Zo kon men b.v. vaak 's avonds laat, deze mensen, zich balancerend over lange rijen van gemeerde schepen in de haven van Zierikzee, huis toe zien keren; niet om de hun welverdiende rust te gaan genieten, maar om voor bereidingen te gaan treffen voor de volgende lange dag. Van huis uit landratten, moesten zij zich in de kortst mogelijke tijd omscholen in waterratten, weer en wind en niet te vergeten zeeziekte trotserend. Hoogtepunten vormden steeds, zoals bij al! betrokken instanties, het sluiten van de gaten in de dijken. Speciale voorzorgen werden genomen om eventuele storingen, op tredende aan de gebruikte apparatuur, zo spoedig mogelijk te kunnen opheffen, zo nodig met andere apparatuur. Onze dank gaat uit naar alle instanties en in het bijzonder naar de kapiteins van sleepboten en andere vaartuigen, welke hebben mede gewerkt en nog meewerken om de aan P.T.T. opgedragen taak steeds tot een zo goed mogelijk einde te brengen. „P.T.T.-er". r~~~ In dit nummer is een antwoord-kaart bijgevoegd voor bet verkrijgen van een verzamelmapje voor de Contact-bladen nos. 1 t/m 11. Lel op de sluitingsdatum van inzending. UITGAVE VAN DE DIENST DIJKSHERSTEL ZEELAND. SCHOUWEN EN DUIVELAND ■S LANDSKAMER. ZIERIKZEE

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 66