M'n blaauw schoolschrift gaot de kist weer in. Mn maots in de keêt zelle wel denke, wat zit 'ie toch te schrijve eiken avond. Ze hebbe d'r trouwens niks mee te maoke. 't Is alleen mar veur m'n aige. Ik wil 't bewaore veur laoter, want ge mókt hier complete zeêslaoge mee. Woensdag: Vanaovend bezoek gehad van '11 domenie uit Burghsluis. 't Is toch wei-mar goed da ze ons nie vergete. Hij brocht kraante en plaote-boeke mee en verder hebbe we zitte praote over alles en nog wa. Jammer da ge' er altijd mar een paor zijn die mee praote. En die paor waren 't heelemaol nie mee 'm eêns, as 't over geestelijke zaoke ging. Toch heb ik liever da sukke minse komme as die lui van de kraant. Die maoke d'r ma wa van. Die wille altijd de mooie kantjes van ons werk wete, mar 't is soms helemaol nie mooi as ge tot oe huid toe nat aon 't storte zijt. Of zo as vandaog nog met die donderbui, toen we nog volop in de vliegende stroom aon 't storte waore, toen kreeg de Schelpenhoek ineens een dreiging alsof al het waoter uit de polder tegelijk op oe aonkomt en ge mee schuim overdekt wordt. Ze motte komme as 't er krult! Ze motte komme as ge oe eige angstig afvraogt, houwe de ankers of houwe ze niet? Ze motten 't-is mee- maoke as ge die verrekte Klompegeul in mot mee leêg waoter, da ge teuge ne val van waoter in mot vare. Ze motte minder schrijve over de minse maor meer over 't waoter, da zo verschrikkelijk stérk Rijswerkers aan de wiepstelling

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 1953 | | pagina 20