Binnenland. "landbouw. gemengde berichten. gelieeten, is geboren te Illinois. Hij was lid van de oOneida-vereeniging", werd vervol gens advocaat te Chicago zonder practijk en wordt algemeen beschouwd als een be ginselloos avonturier, die naar beroemdheid hunkert tot aan waanzin toe. De voornaamste bladen zien in Guiteau een dolkop, die door bet mislukken zijner plannen waanzinnig is geworden en aan eeue bersenlooze wraak tegen bet hoofd des Staats is gaan denken. 4 Juli. De jongste berichten omtrent Garfield, door den Amerikaanschen gezant ontvangen, luiden voortdurend gunstig. Men verwacht, dat de lichaamskracht van Gar field hem zal redden. De Daily-News meldt uit Washington, dat de politie mededeelt, dat Guiteau mede plichtigen had, waarvan één hem waar schuwde toen Garfield arriveerde. Guiteau was zonder geldmiddelen. De politie ver moedt dat de medeplichtigen hem omkoch ten. Er hebben nog geen arrestatien plaats gehad. De pijn was heviger, polsslag 120; tem peratuur 100. Men zegt, dat er bloeduitstorting ontstond. Het gerucht is iu omloop, dat de moorde naar beproefde zelfmoord te begaan. De toestand van den president is volgens de laatste berichten niet ongunstig. Voort durend doen zich verschijnselen op welke hoop geven op behoud van zijn leven. Volgens den New-Yorkschen correspon dent van den Times zal president Garfield, indien hij behouden blijft, dit slechts te danken hebben aan zijn onverstoorbare kalmte, zijne krachtige constitutie en matige leefwijze. Dr. Agnew uit Philadelphia en dr. Hamilton, „de eerste autoriteit in het land op het gebied vau schietwouden," hebben Maandag in consult verklaard, dat al was de toestand ook hoogst zorgwekkend, er niettemin hoop op herstel bestaat. Hunne diagnose was de volgendeMaag onge deerd, nieren ongedeerd, lever gewond, do pijn in de voet veroorzaakt door het af scheuren der peezen leidende naar de rug- gemergzenuw. De patient kan den voet ge makkelijk bewegen en de geneesheeren heb ben de pijn onder bedwang. De zieke slaapt met tusschenpoozen rustig. EGYPTE. Uit Cairo wordt bericht, dat de Khedive eerstdaags de afschaffing der slavernij iu zijn gansche rijk plechtig zal afkondigen. SLUIS, 7 Juli 1881. Met 3 kinderen is in het begin dézer week alhier het volgende voorgevallen Het eerste, een jongentje, had het onge luk van de trappen aan de kaai in het water te vallen, doch het is daaruit spoedig gered. Het tweede, een meisje, was op eene achterplaats spelende, alwaar een put was, die vroeger voor aalput diende, doch thans vol modder en vuil staat en niet behoorlijk is gesloten. Onder het spelen liep het kind in den put, en zonk bijna geheel er in. Was hier niet tijdig hulp verleend, het kind ware gewis in den poel gestikt. Het derde kind, een jongentje, stond met twee anderen op een stoep op het oogenblik dat een wagen geladen met klavers aankwam. Het kind liep van de stoep weg iu de richting van den wagen, viel, en eer nog de voerman kon stilhouden werd het kind overreden. De hoop bestaat, dat men het nog in het leven zal kunnen houden, 't Is wel te hopen voor de ouders, wier eenig kind dit ongeluk trof. Benoemd tot dijkgraaf van den Wil- Ïem-Leopoldpolder Nederlandsch gedeelte, J. Basting, van het waterschap Groede en Baanst J. B. Becu, van het waterschap Groot en Klein Baarzande A. de Milliano, van den Clarapolder C. J. de Milliano, van het water schap Groot Sint Anna eu Nieuwenhoven A, de Hullu en van den Melopolder M. Brou- wens. De president der algemeene Reken kamer, mr. baron van Zuijlen van Nijevelt, is te 's Hage overleden. Uit het tweetal predikanten aan de ambachtsvrouw van Heenvliet aangeboden ter voorziening in de vacature aldaar, is door haar beroepen ds. D. Van der Scheer, predikant te Waterlandkerkje. Jl. Zaterdag werd door de concessio narissen van den stoomtramweg Breskens Maldeghem bij den agent van het ministerie van financien te Amsterdam een waarborg som van f 10,000 gestort, voor de richtige nakoming hunner verplichtingen. Wij meenen aan velen onzer lezers geen oudienst te doen door het in herinne ring brengen van eenige bepalingen uit de nieuwe wet op de verzending van postpak ketten, beneden het gewicht van 5 kilogram. Voor de verzendingen met de pakketpost wordt het volgende port geheven, onver schillig den afstand waarover het vervoer plaats heeft, voor elk pakkettot een ge wicht van 1 kilogram 15 cents, van 1 tot 3 kilogram 20 cents, van 3 tot 5 kilogram 25 cents. Het port wordt bij vooruitbetaling, door middel van postzegels door de afzenders op de pakketten vast te hechten, gekweten. Sa menvoeging van pakketten voor meer dan één geadresseerde, met het doel om ze voor de toepassing van bet tarief als één pakket te doen doorgaan, is verboden, Aangifte vau de waarde van pakketten is tot eene som van f 500 toegelaten. Daarvoor is dan, behalve het vaste port, nog een even redig recht erschtildigd van 10 cents voor elke f 100 of gedeelten daarvan. Het wordt op dezelfde wijze als het port vooruitbetaald. Bij deze pakketten wordt, wanneer zij verloren gaan, het volle bedrag der aangege ven waarde aan den afzender vergoed. Bij verloren gaan van een gedeelte wordt ge handeld volgens art. 93 vau het wetboek van koophandel. Wanneer pakketten zonder waarde-aangifte verloren gaan, wordt bij de vergoeding de werkelijk geleden schade in aanmerking genomen, doch in geen geval meer dan f 2.50 per kilogram vergoed. Deze wet heeft alleen betrekking op het binnenlandsch verkeer. Nadere bijzonder heden, omtrent den omvang der pakketten, kunnen bij Koninkl. besl. geregeld worden. Vooruitzichten van den oogst in Eu ropa. De Oostenrijksch-Hongaarsche con suls, gevestigd iu de verschillende Staten van Europa, hebben onlangs aan hunne re- geering verslagen toegezonden betrelTendedo vooruitzichten van den oogst. Deze mede- deelingen heeft de genoemde regeering de zer dagen openbaar gemaakt. Beknopt saamgevat komt de hoofdinhoud hierop ne der. In geheel zuidelijk Europa staat het graan, op eukele weinige uitzouderiugen na, zeer goed. Het meereudeel der graanbouwende streken zullen vermoedelijk een meer dan gemiddelden oogst opleveren. Portugal be hoort tot de uitzonderingen en daar zal dan ook de opbrengst heelwat beneden het ge middelde blijven. Spanje daarentegen en het grootste gedeelte van Italië beloven een ruime opbrengstin Lombardije, in Grie kenland en in het meerendeel der provinciën van den Balkan zijn de vooruitzichten zelfs buitengemeen gunstig. Hierbij mag echter niet uit het oog worden verloren, dat de overstroomingen, welke de laaggelegen stre ken van Bulgarije, Servië en Rumeuië heb ben geteisterd, den oogst in die gedeelten veel nadeel hebben toegebracht. Moldavië vooral -heeft daardoor veel geleden, zoodat de oogst in dezen Staat beneden de helft van een gemiddelde opbrengst zal dalen. In Centraal-Europa koestert men zber gunstige verwachtingen, want met goeden giond mag worden aangenomen dat de oogst meer dan een gemiddeld bedrag zal geven. In Zwitserland zijn de vooruitzichten nog gunstiger, want men Verwacht een opbrengst) die het gemiddelde ver zal overschrijden. Oost- en West-Pruisen zijn de provinciën, waar slechts een zeer matig, zoo niet schra le oogst wordt verwachtdit ongunstige resultaat wordt toegeschreven aan den nat ten zomer van 1880, den gestrengen winter die daarop is gevolgd en de koude, vochtigo lente van dit jaar. Dezelfde weerstoestand heeft in Russisch-Polen gedurende het ge noemde tijdperk geheerscht en ook daar wordt een opbrengst verwacht, die ver bo neden het middelmatige zal blijven. Saksen, Thuringen en eenige andere streken van Duitschland, waar zoogenaamde Engelscho tarwe wordt verbouwd, zullen een uiterst matig gewas opleveren, terwijl daarentegen in diezelfdo streken een gemiddelde oogst wordt te gemoet gezien, waar men inland- sche tarwe heeft gezaaid. Een zeer voldoende opbrengst wordt ver wacht in westelijk Europa, namelijk Frank rijk, Belgie eu Nederland. Slechts'tzuidelijk gedeelte van Frankrijk maakt hierop een uitzondering, want daar zal de gemiddelde opbrengst beueden het gemiddelde peil blij ven. Nederland daarentegen mag zeer ver blijdende verwachtingen koesteren de op brengst zal dan ook, naar men onderstelt, een middelmatig bedrag aanmerkelijk te boven gaan. Rusland heeft, alles saamgevat, het uit zicht op een gemiddelden oogst. Uit het mee rendeel der graanbouwendegouvernementen verneemt mon, dat een voldoonde opbrengst te gemoet mag worden gezien. In verschei dene andere gouvernementen heeft de bui tengewone zware winter veel schade aan den akker toegebracht, want er is veel graan doodgevroren en waar dit niet het geval was, is de ontwikkeling van het jonge gewas in de lente zeer langzaam gegaan. Algemeen genomen ziet Europa thans een gunstigen oogst te gemoet, een oogst die een gemiddelde opbrengst aanmerkelijk zal over treffen. Hierbij mag echter eene zaak niet uit het oog worden verloren, dat in dit jaar een grootero oppervlakte gronds met graan is bezaaid dan gedurende de jongst verloopen jaren het geval is geweest. Uit Wildungen meldt men dat door de geneeskundigen algomeen verzekerd wordt, dat de badkuur den Koning en de Koningin der Nederlanden voortreffelijk bekomt. Uit Pyrmont verneemt men, dat Prinses Hen drik der Nederlanden in het begin der vol gende maand, onder het strengste incognito, er de baden zal gebruiken. DeleeningderNoordbrabantsche Stoom tramweg-Maatschappij, groot f400,000, is zesmaal volteekend, zoodat den inschrijvers slechts een klein bedrag hunner inschrijvin gen zal kunnen worden toegewezen. Volgens opgave van het bureau «Veri tas" zijn in de maand Mei verongelukt 111 zeilschepen, waaronder 3 Nederlandsche en 16 stoombooten. Een oppassend werkman van het droo- ge dok te Amsterdam werd dezer dagen aangenaam verrast door zijne vrouw, die hem kwam mededeelen, dat de 100,000 op haar twintigje gevallen was. Dat ook de uitbreiding van Rotterdam aanzienlijk is, blijkt uit het feit, dat in do laatste 10 jaren ruim 3200 huizen aange bouwd zijn, ingericht tot ruim 12,000 wo ningen. Donderdag-avond is te Bergenopzoom een soldaat van het 3e reg. inf., milicien der lichting '80 voor die gemeente, plotseling dood gebleven terwijl hij zich in een herberg bevond en eeu teug bier nuttigde. De knecht van den landbouwer K. Boersema, te Zuidhorn is door de hitte ia hét hooiland plotseling ongesteld geworden en een paar uur later overleden.

Sluisch Weekblad | 1881 | | pagina 3