VERKOOPMEE WOONHUIZEN BOOMEN Advertentiën. Verkooping Verkooping varkon van 836/2kg. ruw gewicht, gemest te Dedemsvaart en aangekocht doorTrooster te Zwolle voor 59 ets. het kg. of f 246,62. Te Bruehsal in Baden zal een kinder- moorder de doodstraf ondergaan. De herto gin van Baden, eene echte dochter van kei zer Wilhelm, heeft hem doen weten, dat zij hem in den gebede bij zijn laatsten tocht zou gedenken en dat zij voor zijn achterblij vend kind zal zorgen. Zoo medelijdend en lief moeten de vorsten maar voor boosdoe ners worden Misdadigers zullen er door verminderen Volgens het Journal de Liege hebben reeds niet minder dan 400 uit Frankrijk verdreven Dominicanen, Capucijners en andere monniken zich over Luik naar Ne derland begeven, om zich voornamelijk in eenige Limburgsche plaatsen to vestigen. Een houthakker heeft zich in het bosch van-Fontainebleau op een even zon derlinge als vreeselijke wijzo van het leven beroofd. Hij hing zich nl. boven een pas door hem ontstoken vuur van pijnboomtak- keu op, met het gevolg dat zijn lijk, zoodra het touw, waarin hij zich verhangen had, door ,de vlammen verteerd was, in den brandstapel viel en daar tot asch verteerde. Achttien, maanden geleden werd door het gereehtshof te Gilli,in Stiermarken, een pachter, wiens vrouw vermoord was, en die, volgens getuigenisvan don ^moordenaar, dezen en nog een ander man tot de misdaad had aangezet, ter dood veroordeeld, welk vounis later in levenslangen dwangarbeid veranderd werd. Vóór eeuigen tijd werd de medeplichtige van den moordenaar gevat, en uit de ver klaringen va® dezen man bleek duidelijk dat de pachter volkomen onschuldig aan de misdaad was. De ongelukkige is thans in vrijheid ge steld. Maar hij heeftalles wat hij bezat.ver- loren. Zijn goederen zijn verkochtppvde gerechtskosten te voldoen, en zijn gezond beid is door de lange gevangenschap onher- stelbaar geknakt. Een restauratiehouder te Berlijn had sedert een jaar hevige pijnen door het lichaam, die de dokter aan rlreumatiek toe schreef. Daar niets hielp, ging hij naar een ziekenhuis, waar men merkte, dal hij door lood vergiftigd was. Hij dronk namelijk eiken morgen bier, dat des nachts in de looden pijp der bierpomp gezeten had, zoo dat enkele looddeelen in het bier gekomen waren. De bekende communard Humbert, te Parijs, laat zich niet spoedig afschrikken om met do justitie in aanraking te komen. Kort nadat hij van Nieuw-Caledouie was teruggekeerd, werd hij, wegens het schrij ven van een voor de regeering beleedigend artikel, veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf; doch de daarop gevolgde amnes tie, die zich ook uitstrekte tot hen, welke veroordeeld waren wegens een drukpersver- grijp, gaf hem de vrijheid weer. Thans ver volgd wogens het beleedigen van politie dienaren bij de terugkomst van Louise Michel, is bij veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf en 200 fr. boete. MARKTBERICHTEN. Oostbnrg, 1 December 1880. Er was weder eene ruime aanvoer van granen,doch de kooplust minder levendig dan de vorige week, waardoor tarwe iets minder opbrachtde andere granen gingen sleepend tot vorige weekprijzen van de hand en werd, einde markt, den omzet nog al omvangrijk. Er werd besteed Tarwe f 9,00 a 10,25, rogge f 7,75 a 8,00, wintergerst f 5,50 a 6,00, zomerdito f 5,00 a 5,40, paardenboonen f8,00 a 8,30, qaver f 3,25 a 4,50, erwten f 9,00 a 10,00. BURGERLIJKE STAND. SLUIS. November. Geboren. Henri Florandus, z. v. E. J. Callant en M. L. Delnat. AnnaLevina, d. v. J. Thoma en L. Steenkiste.Petrus Franciscus, z. v. J. B. Bommelé en A. Willemkens. Mathilda, d. v. F. Descamps en A. Gernaey. Euphrasia Leonie, d. v. D. H. Leliaert en V. Rubens, Jacob z. v. Iz. de Bruijne en E. S. M. J. de Smit. Overleden. Napoleon Johannes Hijlem lj. Leonardus Johannes Vermeesch 9 m. Maria Therisia Lammertijn, wed. B. J. Grahame, 69 j. Johannes Karei Wage, 12 dagen. Maria Johanna Tim mermans, wed. J. D. Tijl, 63 j. Willem Pieter Pattois, 7 m. Gehuwd. Machiel Pieter Verhoeve jm., 26 j. met Paulina Maria Hofman, jd. 25 j. De Speelwerken van HELLER worden elk jaar om dezen tijd aangekondigd, om spoedig daarna als het voornaamste te prij ken tusschen de kostbaarste zaken onder duizenden kerstgeschenken. En om weder aan duizenden.wenschen te kunnen voldoen, ook om te voorkomen, dat men zich te ver geefs zou gevleid hebben met de .verwachting van zulk een speelwerk; evenzeer om de ge vers te ontlasten .van de zorg voor een passend kerstgeschenk, daarom roepen wij iedereen uit overtuiging,toe Wat kan de man aan zijne echtgenoote, de bruidegom aan de bruid, de eene vriend aan den an dere beter en met meer genoegen schenken Gelukkige, voorbijgevlogen uren doet het ons nog eens doorleven; door zijne vroo- lijke muziek lacht en schertst het met ons; door zijne ernstiger melodieën verheft het hart en gemoed; het verjaagt treurigheid en droefgeestigheid; het is het beste ge zelschap en de trouwste vriend van den eenzame, en niet minder voor den lijdende, den zieke, den aan hui3 gebondene 1 in één woord, een speelwerk van Heller mag en moet in geen salon, bij geen ziekbed, in 't algemeen in geen goed huis gemist worden. Voor logementhouders, herbergiers, ban ketbakkers en allerlei winkeliers is er geen eenvoudiger en zekerder middel als zulk een speelwerk, om de gasten en de bekendheid voortdurend te trekken. Zooals ons van vele zijden werd bevestigd, werd het verbruik en de nering daardoor verdubbeld. Daarom aan alle herbergiers en winkeliers, die nog niet in het bezit van een speelwerk zijn, kunnen wij niet dringend genoeg aanbeve len, om zich zonder uitstel zulk een be proefd middel aan te schaffen, temeer omdat wij, als het gewenscht wordt, de betaling gemakkelijk willen maken. Wij doen hierbij nog opmerken, dat de keuze der stukken goed doordacht is; de nieuwste, en de meest geliefde der oudere opera's, operetten, wal sen en liederen worden in Heller's speel werken op het schoonst vereenigd. Hij heeft de eer leverancier te -zijn van vele hoven en hooggeplaatsten, en is bovendien op tentoonstellingen bekroond. Voor dezen win ter is eene premieverdeeling gemaakt van 100 speelwerken ten bedrage van 20,000 francs, om te zorgen dat elk kooper, ook zelfs van eene kleine speeldoos, daardoor in het bezit van een groot werk komen kan op elke 25 francs verkrijgt men na melijk een premielot. Uitvoerige geïllus treerde prijslijsten met het verlotingsplan worden op verlangeu franco toegezonden. Wij bevelen iedereen aan, al koopt hij ook maar een kleine speeldoos, zich direct aan de fabriek te adresseeren, omdat op vele plaatsen Heller's speelwerken worden aangeprezen, die het niet zijn. Alle echte werken en speeldoozen dragen zijn naam, waarop gelet moet worden. De firma heeft nergens dépots. Wie ooit te Bern komt, verzuime niet de fabriek te bezichtigen, hetgeen bereidwillig wordt toe- De broeders en behuwdzustei'3 van wijlen den heer ADR1AAN VAN DEN BROECKE betuigen door deze hun éank voor de deelneming bij diens overlijden hun be toond. van te SLUIS. De Notaris C. ïe N'OBEE gevestigd to Ooitiurg, zal krachtens bekomen rechter lijke machtiging op Vrijdag den 3 December 1880, des voormiddags ten 11 ure. in het logo- ment bewoond bij E. J. BUIJSSE, iu do Kapellestraat te Sluis, in het openbaar verkoopen 1°. Een Woonbnlo, Erf en Tuin, staande te Sluis in de Kapellestraat, kadastraal bekend Sectie A, no. 104, ad 2 Aren 90 Centiaren. Bewoond door den heer Iz. SANDERS. 2". Een Woon- en Winkelhui» to Sluis, nevens het voorgaande, kadastraal bekend sectie A, no. 109 groot 1 Are 32 Centiaren. Bewoond door Mej. de Wed0. ABRAHAMS. Om aan het gebruik te komen met den 3 Mei 1881. Nadere inlichtingen zijn bij gemelden Notaris le Nobel to bekomen. ZEGT HET VOORT. De .Deurwaarder l»E tënaAffB te Sluis zal ter na te melden plaatsen publiek ver koopen 1" Op Donderdag 16 December 1880, des voormiddags ora 10 uren, ten verzoeke van den HoogWelGeb. Heer Jhr. A. KER- VIJN te Gent. 220 stuks zwaro Olmen, Popnlleren en Elkenboome», wassende op de hof steden bewoond door de heeren BUIJCK, Burgemeester te Eede en DE BACKERE, te Sint Kruis. 9" Op Maandag'\¥! December 1880, des namiddags om 1 uur, ten verzoeke van den heer ANDR. ELIAS te Cadzand. 40 stuks Olmen- Essehen en Popn- llerenbeemen metende tot 1.40 M. in omtrek. 100 stuks Tronken* niet gewnnl, alles staande op des verzoekers hofsteden aldaar. Na afloop zal nog geveildj'worden een schoone Stier van bijna 3 jaar oud. van onder WAT2RLAÏVn KERKJE De Notaris K. F. KOKS.WA te Sluis, zal ten verzoeke van den heer J. F. HEN- NEQUIH aldaar, op Donderdag 13 Januari 1881. des namiddags ten 1 ure, in het open baar verkoopen Circa 100 stuks Olmcboomen, metende tot 1.00 meter in de koord; en Circa 200 stuks Wilgen Tronken; alles staande op do hofstede van M. BRUÏJNOOGE te Waterlandkerkje en op den dijk voor die hofstede. Ieder voorzie zich van borgen. ZEGT HET VOORT.

Sluisch Weekblad | 1880 | | pagina 3