VERPACHTING. Advertentiën. Eciiige perccelcn Wei- en Graslanden, benevens de Zij kanten van den Steenweg naar den Kmisdijk. Meubelen, Huisraad, Boeken, Drokkersge- reedschapGalanteriën Winkelgoederen enz., SLUIS. A, Meubelen en Huisraad: 11. Winkelwaren, galauleriênenz.: C. Boekbinders- en Boekdrukkersgereedschap Jolian Jacobus Hennequin. Do overledene was ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw en van die van de Eiken Kroon en versierd met het Metalen Kruis. In de jaren 1830 en 1831 nam hij uit Maastricht deel aan de krijgsverrichtingen tegen Belgie en gedurende den staat van beleg dier vesting was hij daar, onder het opperbevel van den generaal Dibbetz, met de zeer moeielijke taak der politie belast; terwijl hem eindelijk ook de niet weinig ge vaarlijke last werd opgedragen het destijds vijandelijk kamp van Beverloo op te nemen. §Door de heeren Lebaigues, te Brussel, en H. Boers te Utrecht, is concesie gevraagd voor een stoomtramweg van Breskens naar Maldeghem. Aan de betrokken besturen is subsidie gevraagd. De raad der gemeente Oostburg heeft, op verzoek van de heeren Boers en Lebaigne om ondersteuning van die onderneming, een parig besloten om onder zekere voorwaarden bij het openen van die lijn eene toelage van f 500 's jaars, gedurende 10 achtereenvol gende jaren, uit de gemeentekas te ver- leenen. Door het dagelijksch bestuur van Oost burg was een som van f 1400 op de begroo ting gebracht voor hoogst noodige vernieu wing en herstelling der bestrating. De raad heeft echter met éen stem meerderheid dien post verworpen, «omdat dit geld bewaard moest worden voor mogelijke on derwijs uitgaven." De heeren wethouders hebben zich met die beslissing niet kunnen vereenigen en onmiddellijk hun ontslag in gediend. Z. K. H. do Prins van Oranje is Zater dagnacht half vier uur, per extra-trein van het Hollandsche spoor, in de residentie aan gekomen. KERKELIJKE ZAKEN, ONDERWIJS ENZ. Ds. Pohlman Ev. Luth. pred. te Groede is naar Stadskanaal beroepen. Tot predikant te Breskens is beroepen ds. H. Vermaas, te Yerseke. Na 25 vruchtelooze beroepingen te hebben uitgebracht, blijft de Her», gemeente te Arnemuiden sinds 25 Oct. 1874 nog steeds vacant. Tot hoofdonderwijzer te Eede is be noemd de heer J. H. W. Deckers van Breda. GEMENGDE BERICHTEN. Volgens de twintigste lijst van de tweede jaarcollecte voor de scholen met den bijbel was de opbrengst dier collecte totaal van 575 locale comités f 79,113.60. In een der zalen van do sociëteit »St. Joris" te Middelburg had Zondag de aan bieding plaats van een zilveren koffie- en theeservies met toepasselijke inscriptie aan den heer C. M. van Visvliet, sedert 1857 inspecteur van het lager onderwijs in Zee land en thans tengevolge der nieuwe wet als zoodanig aftredende. Ruim 300 Zeeuwsche onderwijzers en on derwijzeressen schonken vol geestdrift hunne ondersteuning aan het-plan om een stoffelijk blijk van dank en waardeering te geven aan den man, die door allen geliefd en geëerd is en tot aller vreugde als districts schoolopziener voor veler belangen zal blij ven waken. Op vele plaatsen in ons land zijn de rivieren zoodanig gewassen, dat onderschei dene uiterwaarden en laaggelegen landen zijn ondergeloopen. Een verschrikkelijk drama werd Zon dagnamiddag op de Stadhouderskade te Amsterdam afgespeeld. Een achttienjarig meisje had twist met haar vader. Ze liepen bij de van der Helst- straat aan de zijde van de Vest, en daar werd de woordenwisseling zoo hevig, dat het ongelukkigo meisje in een vlaag van drift of wanhoop (vaut wie weet wat er werd ge sproken) in het water sprong. De beklagens waardige vader bedacht zich geen oogenblik en volgde zijn dochter in de Vest, terwijl een voorbijganger het gevaar ziende, waarin beiden verkeerden, niet aarzelde vader en dochter na te springen. De vader en de menschlievende man, die zijn leven had ge waagd, werden met haken op het drooge getrokken. Het meisje verdronk. Haar liik werd een uur later opgehaald. De Luxemburgsche «Laudwirth" meld uit Ebrang dat aldaar eene grenzenlooze dierenmishandeling geconstateerd is. Aan het station Wittlich waren 41 paarden in 2 goederenwaggons gepakt, om vervoerd te worden naar Neustadt in den Palts, terwijl er naar de steller van het bericht meent maar 6 paarden in oen waggon geladen mogen worden. Bij het openen der beide waggons te Ehrang deed zich een gruwelijk schouwspel voor. Niet minder dan 12fraaie, jonge krachtige paarden lagen op een hoop te zamen, zij waren dood; vijf paarden stierven nog bij het brengen uit de waggons naar den stal. Om een lek in gaspijpeu te vinden wordt in het Pharm. Weekblad als een volstrekt ongevaarlijk middel aanbevolen het brengen van een weinig zeepsop op de plaatsen, die men als lek verdenkt. Het ontstaan van zeepbellen toont dan aan, waar en hoe groot het lek is. BURGERLIJKE STAND. SLUIS. October. Geboren: Sara Centina, d. v. A. Tiersen en van W. van der Geert. Finantius, z. v. C. L. van Morrelgem en van M. T. Jacques. Maria Louisa, d. van E. Sleeuwagen en van G. van Bonsel. Tanneke Pieternella, d. v. L. Post en S. van den Heuvel. Barbara, d. v. Francisca de Brock. Jaco bus Bernardus, z. v. P. F. de Smidt eu van Ph. S. van den Bussche. Victor Emilius, z. van E. Nierstrasz en van A. E. W T. Burgbgraef. Johanes Karei, z. v. J. J. Wage eu J. E. de Lange. Gehuwd. G. Bevelander, jm., 32 j. met E. van Hal, jd.36 j. Overleden. Sophia Theresia van Rie, 40 j. echtgen. van H. Itamont. Louisa Maria Clijncke, 9 m. Leonardus Werre- broeck, 3 w. Johannes Albertus du Burck, 44 j. echtg. van J. A. Sanders. Melania Rosalia Hijlem, 2 j. MARKTBERICHTEN. Oostburg, 3 November 1880. Er was heden minder aanvoer dan vorige weken, echter genoeg voor de behoefte, wat tarwe betrofde gerst werd tot goed vorige prijzen opgeruimd, alsook erwten waar veel vraag naar bestond, andere graansoorten werded weinfg getoond en waren ook ruim prijshoudend. De prijzen waren voor Tarwe f 9,00 a 10,50, rogge f 7,50 a 8,00, wiutergerst f 5,80 a 6,40, zomerdtio f 5,50 a 5,70, paardenboonen f 7,75 a 8,00. haver f 3,50 a 4,25, erwten f 9,50 a 10,30. Zij, die instaat en genegen zijn om tegen 1° Januari 1881 een gesëhikt lokaal be schikbaar te stellen voor het houden der repetities enz. van 't muziekgezelschap APOLLO alhier, worden verzocht hiervan bluncu acht dagen mededeeling te doen met opgaaf der voorwaarden aan Het Bestuur. Degene die iets verschuldigd is aan- of te vorderen heeft van den boedel van wijlen ABRAHAM ABRAHAMS in leven Boekdruk ker enz., of van deszelfs echtgenoote J. C. DOCKHEER te Sluisgelieven daarvan be taling en opgave te doen, ten kantore van den Notaris C. le NOBEL, te Oostbnrg, vóór den 15 dezer maand. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sluis, zijn voornemens op Dinsdag den 16 November 1880, des namiddags ten één ure, in een der vertrekken van het Raadhuis, in het open baar, voor den tijd van vijf jaren, te verpachten De voorwaarden liggen ter lezing op het Raadhuis, en wel dagelijks van des voor middags 9 tot des namiddags één ure. Sluis, 25 October 1880. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, HENNEQUIN, Burgemeester. P. J. EVERS, fd. Secretaris. VERKOOPING van te De Notaris C. 1c NOBEL, gevestigd te Oostburgzal op Vrijdag den 12 November 1S80, des voormiddags ten 10 ure, ten woon- en winkelhuizo van mejufi'r. wed. A. ABRA HAMS, in de Kapellestraat te Sluisin het openbaar preseuteeren te verkoopen Een Secretaire, Chiffonuiere, Linnenkast je, Buffetkastje, twee Tafelkastjes, drie Ledekanten met pluimen Bedden en toebe- hooren, diverse Tafels in soort, Stoelen, 4 Kachels in soort, Spiegels, Schilderijen, Waschmachines, Kleeden, Tapijten, Matten, koperen en ijzeren Ketels, divers Geleierd en Aardewerk, Roomgoed, Glaswerk enz. Een Toonbank met 36 Schuiven, een klei ne dito, Koffiemolen, koperen Schalen, Ba lans en Gewichten, Winkelkast, Winkelbak- ken, Bussen, Doozen, Bakken, Flessohen, nieuwe Emmers, Vegers, Borstelwerk, Krui deniers- en Vettewarijwarcneene partij Galanteriegoederen enz. Een Drukpers, Linieerinrichting, twee Snijpersen, Klopsteen, een Kistje met ko peren Letters, Hoofd- en andere Letters, Drukinkt, Papier, Boekeu enz. NB. De Drukpers en het daarbij behoo- rende is in zijn geheel uit de band te koop, waarvan de inschrijvingsbiljettcn ten kantore van genoemden Notaris moeten in geleverd zijn vóór den 10 November e. k. De Drukpers en toebehooren dagelijks in den voormiddag te bezichtigen en de overige Goederen Donderdag vóór de verkooping van 25 uren en Vrijdag vóór 10 uren. Koopen beneden de drie gulden contant, overigens dadelijke borgstelling. ZEGT HET VOORT.

Sluisch Weekblad | 1880 | | pagina 3