Correspondentie. Advertentiën. Van do predikanten bij de Nederl. Herv. Kerk in de provincie Zeeland hopen in den loop van dit jaar ds. J. Van Leeu wen, pred. to Colijnsplaat, den 28 Maart zijne 50-jarige; ds. IC. H. Ter Winkel, pred. te Sas van Gent c. a., den 9 Augustus zijne 40-jarige; ds. G. P. Buijze, pred. te Hulst, den 15 April, ds. L. D. G. Krol, pred. te Zaamslag, den 2 December, beiden hunne 25-jarige ambsvervulling, en ds. li. Q. Janssen, pred. te St. Anuater Muiden, den 1 April, en ds, J. F. L. Abresch, pred. te Middelburg, den 13 Mei, beiden hun 25-jarig verblijf in hunne tegenwoordige gemeenten te herdenken. (Z. N.) Door don ICerkeraad dor Hervormde gem. te Harderwijk is aan Z. E. den Minis ter van Waterstaat verzonden een rekwest om to verzoeken, dat er maatregelen geno men worden om door 't verminderen der spoortreinen op den Zondagaan 't personeel der spoorwegenen posterijen gelegenheid te geven de openbare godsdienstoefeningen hij te wonen. GEMENGDE BERICHTEN. Door de directie dor kiosken-onder neming te Amsterdam is een opgave gedaan van het aantal couran'en, dat in het afge- loopen jaar aan de kiosken is verkocht. Het grootst aantal exemplaren werd verkocht van «Het Vliegend Blad van Amsterdam", lil. 27235; dan volgt het «Handelsblad" met 16073, liet «Nieuws van den Dag" met 10873 en verschillende andere dagbladen mot minder getal. Als bewijs van het groote debiet van «Het Vliegend Blad van Amsterdam" vernemen we ook nog, dat er jongens zijn, die van elk nummer 150Ö exemplaren van dit L-lad verkoopen, en, dit driemaal berekenende, er alzoo 4500 cxempl. per week of 234,000 per jaar slijten. Et'zijn ei'ónder die kna pen, die dan nok het niet ónaardig som metje van f 30 tot f 40 per week verdienen. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van't Algemeen, te Amsterdam, heeft van een onbekende vier duizend gulden ontvangen. Op de Schelde drijft thans veel en zwaar ijs. Een 81jarige vrouw te Middelburg is Donderdag op hare slaapkamer in brand geraakt en aan de gevolgen bezweken. Een 5jarig kind heeft te Almelo zes dagen achtereen geslapen en is nog sla pende overleden. Te St. Oedenrode zijn twee knapen, zonen eener arme weduwe, door het ijs ge zakt en verdroukcn. Tijdens de felste koude in December, omstreeks Kerstmis, toen vorst en sneeuw als 't ware wedijverden om hel strengst te zijn, trok op een bouwakker nabij Mont- foort een groote vlucht kraaien door een oorvordoovend geraas de aandacht van eenige arbeiders ter plaatse werkzaam en werd door dezen gezien, dat op een gegeven oogeubük een der kraaien het offer werd van den honger der overigen on alzoo het gemaakte geraas gevoegelijk kon beschouwd worden als een overleg, op welke wijze in den honger moest worden voorzien. (Dagbl.) "Wie zich wel eens vermeten hoeft, eenvoudig afgaande op zijn goed geheugen, vergelijkingen te maken over de weersge steldheid van het tegenwoordige oogenblik en van vroegere jaren, zal bij inzage van metereologischo tabellen in 9 van de 10 ge vallen bemerken, dat zijn geheugen hem bedrogen heeft. Zoo zal het ook velen gaan, die in later jaren over het regenachtig jaar 1879 zullen spreken. Afgaande op de aan houdende stortregens, die den afgeloopen zomer ongenietbaar hebben gemaakt, zou men denken dat het vorige jaar al bijzonder vochtig is geweest. En toch is niets minder waar dan dat; want volgens de waarnemin gen van het metereologisch instituut is ge bleken, dat in 1879 slechts 065,9 m.M, re gen is gevallen tegen 904,8 m.M. in 1878 en 931,5 m.M. in 1879. Een juffrouw te Amsterdam is weder het slachtoffer geworden van een bedrog, dat, ondanks alle waarschuwingen, telkens schijnt te slagen. Zij gaf ter goedertrouw honderd gulden in specie voor een quasi- bankbiljef van dat bedrag, dat bij onder zoek bleek te zijn een stuk papier een uit kis tje sigaren, waarop dewoordeu «Nederland- sche Bank" eu «Honderd Sigaren" stond gedrukt, eu dat den vorm en het uiterlijk lieeft van een bankbiljet. Sedert het begin dezer maand wordt in Boxtel een knaap van 9 jaren vermist die nu reeds niet veel goeds vau zich deed verwachten. Dikwijls gebeurde het, dat hij in verscheidene dagen niet thuis kwam, eenmaal zelfs gedurende 14 dagen. Dan zocht hij zich hier of daar een nachtleger en trachtte op de eene of andere wijze, ge woonlijk door op naam zijner ouders in winkels te halen, in zijn onderhoud te voor zien. Ook bracht hij soms den nacht in een kerk door. Het laatste spoor van hem heeft men gevonden bij een landbouwer, waar hij om nachtverblijf vroeg. Deze hem kennende, joeg hein naar huis. Alle verde re nasporiugen bleven tot dusver vruchte loos, Tijdens de sneeuw, toon 't verkeer in do straten van Arnhem zeer belemmerd werd, kwam een straatjongen op den inval, om op een der drukste punten een voetpad te vegen. Ieder die zijne baan passeert, geeft den jongen eea of meer centen. Tegen den avond, en nadat hij een aardig som metje ontvangen heeft, neemt hij zijn be zem ter liaud en begint de weggeruimde sneeuw weer voor bet voetpad op te hoojibn. Een kruidenier die van Ütt zijn winkel dit bedrijf aanzag, vroeg hem woedend «Hé vrindje, wat doe je daar «Ik," antwoord de de straatjongen, «ik doe wat gij straks doen zult: ik sluit mijn winkel." Te Kösen is een oude vrouw overle den, die schijnbaar in zeer bekrompen om standigheden verkeerde, maar in wier klee deren men na haar dood 132,000 |mark 80,000) in goud en bankpapier vond. l)e vrouw had, voor zoover men weet, geen bloedverwanten, en ondanks de oproepin gen is tot nu toe geen erfgenaam komen opdagen, zoodat de niet verwerpelijke erfenis waarschijnlijk don Staat ten deel zal vallen. Het hof van appél te Ilome heeft het huwelijk van Garibaldi ontbonden. In Polen breidt de veepest zich meer en meer uit. In Wrona Maloklenhien Jo- sefowo (gouvernement Plozk) is do epizoë- tie in heftige mate uitgebroken. Men zoekt nog steeds in de Tay naar de lichamen der verongelukten. Het aantal der gevonden lijken is nu tot 26 geklom men. De commissie lot hot verleeuen van onderstand van de door de ramp benadeel den 'heeft thans f 45,000 bijeengebracht. Öp een te Dundee gehouden vergadering van de' havencommissie is besloten, 'aan de Noorderspoorwegmaatschappij te verzoeken de brug te herhouwen, maar mot dubbel spoor en minder hoog dan vroeger. De Pesther Lloyd deelt mede, dat een troep wolven een der voorsteden van Ternes- ver doorkruist heeft, en alle dieren ver scheurde die zich niet in de stallen bevon den. Een geestelijke, die in eene slede naar zijne woning terugkeerde, werd dooreen troep wolven aangevallen. Do koetsier zette zijn paard aan om de woedende dieren te ontkomen, doch had het ongeluk, dat de slede hij een omdraai kantelde, waardoor de geestelijke op den grond geworpen en in een oogenblik door zijn vervolgers verslonden werd. In een dorp zijn de wolven op klaar lichten dag eene herberg binnengedrongen en stilden daar hun honger aan een ezel; terwijl te Szalouta een veehoeder door wol ven verrast en verscheurd werd. De Engelsche minister Pitt werd in zijn laatste levensjaren erg door jicht ge plaagd en moest daarom het bezoek van den hertog van Newcastle, eerste Lord der Ad miraliteit, eens te bed liggende afwachten. Het was een barre winterdag, en toen dc hertog bij Pitt in de kamer trad, riep hij van koude rillend «Watstookt gij Lier niet «Neen", gaf do minister ten antwoord, «als ik do jicht hob, kan ik geen vuur ver dragen." «De hertog moest zich goedschiks of kwaadschikt naar de omstandigheden voegen; hij wikkelde zich dicht in zijn man- iel en ging bij Pitt's ledikant zitten. De kou begon hem echter zoo vreoselijk to hinderen, dat hij het niet langer uithouden kon, en na een enkel woord van veront schuldiging, sprong hij eensklaps in een tweed8 ledikant, dat in de kamer stond, en begroef zich geheel onder de dekens. Iu dien toestand onderhandelden de beide staatsmannen over het uitloopen der vloot, terwijl zij hun meenitigeu met heftige gesti culaties ondet steunden. Een derde persoon, die toevallig binnenkwam en het zonderling tooneel aanschouwde, kon het niet helpen, dat hij op zeor oneerbiedige wijze in lachen uitbarstte. Aan onzen lezer d. B. zij bericht, dat wij hem in een volgend nommer antwoord hopen te geven op zijne vraag. Red. Op grond van do feitelijk verkregen ge nezingen kan het reeds in don zesden druk verschenen rijk geillusteerde boek: Dr. Airy's Natuurgeneeswijze," aan alle ziekon ten zeerste worden aanbevolen. In het over 500 bladzijden sterke werk vindt een ieder onverschillig aan welke ziektebij lijdt, dui zendvoudig beproefde, gemakkelijk te vol gen raadgevingen, die, zooals tallooze dank betuigingen bewijzen, vaak zelfs zware zie ken, nog hulp genezing schonken. Geen zieke, al mocht zijn toestand ook hopeloos schijnen of mochten de totdaar aaugev eudo middelen zonder gevolg gebleven zijn, geve dus de hoop op. Om een ieder te overtuigen verzendt Richter's Boekhandel te Rotterdam op verzoek een 112 bladzijden sterk Uit treksel" vooraf gratis en franco. MARKTBERICHTEN. Oostbarg, 21 Januari 1880. Eene ruime aanbieding van granen was heden op de markt aanwezig. Daar de kooplust er niet naar geevenredigd was, bleef het grootste gedeelte onverkocht en bepaalde zich de verkoop meest tot de beste soorten. Er werd besteed voor Tarwe f 9,00 a 11,00, rogge f 7,50 a 7,75, wintergerst f 5,75 a 6,40, zomerdito f 5,00 a 5,75, paardenboouen i'8,50 a 10,00, haver f 3,00 a 4.50, Erwten f 12,00 a 14,00, Kanariezaad fll,60 a 12,50. Heden overleed totmijne en mijner Ouders, Broeders en Zusters diepe droefheid mijne geliefde Echtgenoote CorjieHa Catharlna Bonn in den jeugdigen leeftijd van bijna 25 jaar, met wie ik slechts 21 maanden mocht vereenigd zijn. Heille, 21 Januari 1S80. JAC'. LAKO.

Sluisch Weekblad | 1880 | | pagina 3