Buitenland. Binnenland. dood eon cindo wij worden allen geboren om te sterven, Laat ons niet doof zijn voor do stem, die zoo ernstig roept uit dit graf; de stem, die zoo waarschuwend spreekt in het sterfgeval, dat wij betreurende stem, dio ons toeklinkt uit Christus' Evangelie: „Daar is maar ééne schrede tusschen ons en tusschen don dood. Waakt dan! want gij weot niet den dag of dc ure, waarin do lieer komen zal." Eindelijk werd nog het volgende gesproken door ds. Knottenbelt van Sluis Een voorrecht is liet, mijne Vrienden wanneer men, bij ons henengaan van deze aarde, zoo van harte een woord van dank wijden kan, aan hetgeen wij hebben ver richt. Wij zeiven gaan heên; wanneer dat ont zaggelijk woord ook over ons wordt uitge sproken, dat zoo diep vernederend is voor don mcnsc.h -Stof zijt gij en tot stof zult gij wedcrkeeren"; maar het goede, dat wij gewrocht hebben, blijft. Te moeten henengaan, zonder dat iemand oen traan der liefde en der dankbaarheid aan ons wijdt, dat is wel de dood, die hot meest van allen is te vreezen. Daarom zegen over hem, die hier rust in zijn graf cn wien velen zich dankbaar herinneren. Zegen over zijn huis; zegen U, zijn zoon en U, zijne hchnwdzonen, van wie wij hopen, dat gij. in het goede te zoeken voor Sluis, de voetstappen Uws vaders zult drukken. Maar dit alles is niet hot éónige en ook niet het hoogste. Er is cene andere, hoogerc wereld dan deze. En wie zal durven ontkennen, dat daar een andere maatstaf geldt, dan vaak op aarde wordt aangelegd. Voor het oog van God zijn allen zondaren. En om die zondaren een plaats in den hemel te verwerven, daarvoor was ook een arbeid noodig, waarbij alle arbeid der aarde verre in liet niet verdwijntde arbeid van Gods eigen Zoon, die den hemel verliet, 0111 op aarde voor den zondigen mensch te leven, te arbeiden en te sterven. Znndi'ii^M^^h'in daarvoor 11 iiI ihmlrl-'n- zijn Do plaats, waar wij staan, roept ons toe: gedenkt te sterven; maar ook: gedenkt te leven. Wie in den Zoon van God gelooft, die heelt het eeuwige leven. Laat ons dan, door die herinneringen bij vernieuwing opgewekt, dat leven zoeken. En God schcnko het ons door Zijnegenade. Nadat dit alles was afgoloopon word door den zoon des overledenen, mr. 1'. C. J. Hennequin niet een overstelpt gemoed een woord van dank gebracht 111 naam zijner Moeder en verdere betrekkingen voor dit laatste bewijs van toegenegenheid zijnen overleden Vader aangedaan. Vervolgens werd de kist bijgezet 011 koerde de stoet naar Sluis terug vervuld met do gedachte aan het verlies dat do gemccnto heeft geleden door het afsterven van den lieer Jacobus Maria Hennequin. maar toch met do hoop in het hart dat de Zoon de voetstappen des Vaders drukken zal Do v rees voor do Honaparliston, de ver wachting voor do Republikeinen, dat do dood van prins Louis Napoleon oen eindo zal niakoii aan de Bonaparlistischc partij, is reeds opweg van bowaarheid to worden. Kr is oeu scheur in do Napoleontische partij go- konion, dio zoker mooiolijk wodor zal kun nen lierstold worden. De eeno helft dor partij heefi zich om prins Jerömo Napoloon geschaard, do andero liolft 0111 diens zoon Victor. Hot is prins Louis Napoleon zelf, die mis schien onwillens en onwetens zooveel onheil voor zijn eigen aanhang hooft gesticht. Hij hoeft in zijn testament zijdelings to kennen gegeven, dat de verwachtingen der Honapar liston moeten govostigd blijven op prins Victor indien hij, Napoleon IV, er mol moor zijn zon. Maar hij heeft zeker niet voor zien, dat do dag, om zijne laatste vvensehen te vervullen, reeds zoo spoedig zou aanbre ken, en nog vóór den dood van prins Jerömo, die van rechtswege do erfgenaam is en liet hoofd der Napoleonidelt; als Louis Napoleon de zoon van Napoleon III mocht komen te overlijden. Do Honapartisten zflju in een bijna evon mooiolijk goval geplaatst als do onderdanou van Aloxander don Groote, wiens Rijk aan den waardigste moest vervallen. Rouher, do vice-keizer, zooals ipen hem onder Napo leon III noemdo, heeft zich ten gunste van Jerömo verklaard, maar zal zich aan do staatkunde onttrokketo, naar men zegt; Paul do Cassagnac, do woordvoerder der woedende Honapartistèh, die den strijd tegen do Republiek openlijltfvoeren, heeft Victor tot patroon gekozen. De Berlijnscho Böiieii-Cour. bevat het bericht, dat do ex-kflzerlijko prins in het geheim gehuwd zou geweest zijn en dat een zoon van twee maandcti uit dit huwelijk af komstig is. De jougij^go moedor zou reeds oen audiëntie hij de ex-keizerin hebben go- had. Is hot Bismark's bedoeling, de liberale elementen uit liet Pruisische ministerie te verdrijven of zijn het ifo «tijdsomstandighe den", dio daartoe uiQdewerken Wie zal het met zokorheid zoggen. De ministers Falk, van onderwijs en ^eredienst, Hubrccht, van financiën, en Friodenthal, van land bouw, hebben hun ontslag gevraagd, do eerste omdat zijne aanwezigheid in liet kabinet do ouderhandelingen iret het vati- kaau in den weg stomL, de tweodo omdat de Rijksrogoering te ver gaat in hare bescher mende staatkunde, do laatste ter wille zijner gezondheid. Mou laat liet nu voorkomen, dat Bismarck liet ontslag van dr. Falk niet wil goedkeu ren. Maar hel zal niemand bevreemden, zoo dit toch spoedig volgt. Voor Piuisen is F^fc^^groot verlies, bereiding eonor nieuwe ondorwijswot. Do Rijksdag zwoegt nog altijd onder de behandeling der tariofwot. Op weinige uit zonderingen na krijgt do regeering haar zin. Is er weder oeu aanslag op een vorstelijk porsoon op lil Togen dc kerk to Laeken is Zondag oen biljet aangeplakt, waarin Belgie's koning werd verwittigd, dat zijn levon in gevaar is als hij de nieuwe ondorwijswot toekent. Zoo zegt tenminste do Etoile Beige 011 voegt er tevens .hij, dat do politie dit biljet af- scheurdo. Koning Loopold II hooit zich niet 0111 dezo bangmakerij bekommerd: De vetisroeds door hom bekrachtigd. Egypte is bovrijd van zijn leeneiiden khedivo. Hoeveel het den Egypteiiaren waard was hom kwijt to wezen, blijkt mis- schion uit hot feit, dat men hem een jaar geld van f 720,000 heeft geschoukeu om buitenslands to verteeren. Do nieuwe khedive, Tewflk-pacha, heeft hot heler begrepen, lioo hij zich vrienden moot maken hij hoeft do helft van zijn in komen afgestaan tot delging der nationale schuld. #Dc zonderlingste tegenstrijdigheidheerscht er in de berichten omtrent den jongen khedivo. Do een noemt hem eeu nietsdoo ner, ecu wootoiet, oeu onverschillige; do andor prijst hom als een kundig, zelfstan dig, goed ontwikkeld enz. man. BELGIE. Do Belgische minister van openbare wer ken is voornemens, het bestuur van eouige telegraaf- cn postkantoren aan vrouwen toe lo vcrtroiiwou. Verleden Maandag is het stoffelijk overschot van den heer Renard, minister van oorlog, met den moesten luister ter aarde besteld. Hij was geboren in het jaar 1801 en had dus don ouderdom van 75 ja ren bereikt. FRANKRIJK. De Fransehc ex-keizerin heeft hare go- zondheid zoo goed als terug gekregen". Zoodra haar zoon begraven zal zijn, is zij voornemens naar Spanje te gaan om eonigo maanden in een klooster bij Burgas to ver toeven, waarna zij een bezoek aan kuro moeder brengon zal. DUITSCHLAND. De keizer van Duitschland is, schoon hoog bejaard, nog zeer krachtig. Van be lang is 't daarom te weten hoe hij leeft. Hij slaapt op eon zeer hard bed, en onder een deken van dunuo stof. Hij rookt noch snuift, maar is zeer gesteld op versche lucht en bloemen «meer lucht" is ziju gewoon verzoek. Hij is zeer matig in 't gebruik van wijn en drinkt slechts con glas per dag. Daarentegen bewijst zijn flinken eetlust en de stevige kost dion hij gebruikt, dat zijn krachten eu lichaams verrichtingen nog zijn als van ouds. Do keizer is een liefhebber van vroeg opstaan. Met een kop koffie en een beschuit, ge plaatst op zijn lessenaar, in dien hoek zijner kamer, welke op «unter die Linden" uitziet, brengt hij don dag oen goed eind ver. Men kan aan niets bemerken, dat hij roods 82 jaar oud is. In Berlijn wordon een half dozijn Zoeloes door een Engolschcn ondernemer vertoond. Hun klceding bestaat uit drie gedeelten, oen soort ring van wit scha pcnvel op hot hoofd, een korlo voorschoot van schapenvol en van dezelfde stof oon knieriem. Bij hun optreden beginnen zij met oen lied, waarvan de melodie zeer eentonig en do lekst zeer kort is. Sissi- ambu, Sissi-amhu, zoo klinkt hel voort durend. Dan volgt er con oorlogslied, met eeu oorlogsdans. Iemand die in Zocloelaud geleefd on daar de volkstaal goleerd had, sprak uezo Zöofoe s aan on zo verston den goon syllabo van wat hij sprak. SLUIS, 10 Juli 1879. In deze en in de naburige gemeente St. Anna ter Muiden komen gevaiien'.van ma zelen voor. Op 15 dezer moet alhier eone ver kiezing plaats hebben van twee loden van den Gemeenteraad, ter voorziening in de aftreding van de heereu K. F. Koksma en A. de Priester. Drietal to St. Kruis ds. II. W. Brandt van 's Heerenhoek, AJ. van Riet van Seroos- kerke in Schouwen en II. G. Wittebol van Aardenburg. Opgaaf van brieven geadresseerd aan onbekenden, vorzonden gedurende de 2o helft der maand jl. Door het postkantoor Sluis P. Rijkbost te Haarlemmermeer; en door het hulpkantoor te Cadzand. J. Baden te Rotterdam. Onder de gemeente Waterlandkerkjo is verleden Maandag een reiziger in jenever- door twee personen aangevallen cn hem, naar men zegt, ruim f 2000 ontnomen. Vol gens gerucht schijnen de daders bekend cn in handen der justitie te zijn. Z. M. heeft benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den calami- teusen Hoofdplaatpolder, C. J. Sturm. De Provinciale Staten van Friesland hebben tot lid van de Eerste Kamer ver kozen jhr. mr. J. IL F. K. van Sernminde. In het verkeer met Frankrijk kan in het vervolg mode gebruik worden gemaakt van briefkaarten met betaald antwoord. Het port van ecu vooraf betaald antwoord is hetzelfde als dat van de briefkaart zelve, namelijk 5 cent,

Sluisch Weekblad | 1879 | | pagina 2