Advertentiën. Dinsdagnamiddag werd. door den schut tersraad te Middelburg inededeeling gedaan, dat Gedeputeerde Staten het vonnis van dien raad, waarbij de muziekant P. G., tot verschillende boeten werd veroordeeld, we gens onbevoegdheid daartoe hebben ver nietigd. Aan de groote sluis te Veere moet een wel ontstaan zijn, waarvan de scheep vaart het moeielijke reeds ondervindt. Te 's Bosch heeft de schuttersraad een schutter wegens vergrijp tegen zijn meerderen en weigering van dienst veroor deeld tot twee geldboeten elk van f 12 met wegzending uit de schutterij en het betalen eener contributie van f 50 voor zijn nog overigen diensttijd. De heer jhr. P. A. Serraris, te Zwolle, is, wegens de door hem uitgevonden schrijf machine voor blinden, die te Parijs is ten toongesteld, door het bestuur der Revue universelle des Sciences, des Lettres et des Industries in Italië, benoemd tot medewer ker en vereerd met de medalje d'honneur de premiere classe. Hij ontving uit Turijn, Kopenhagen en zelfs uit Jeddo het ver zoek om toezending van zulk een machine. Men verhaalt, dat te Utrecht een metselaarsknecht, die een Hamburgsch lot van f7,50 had gehad, dit is kwijt geraakt, hij weet niet hoe. Op dit lot zou 80,000 Kijksmark gevallen zijn, en in ont vangst genomen door een derde, die dus dat lot moet gevonden oftewel gestolen hebben. Judels, de meest bekende en gevierde van alle Hollandsche komieken, zal het tooneel verlaten en zich aan een welver diende rust overgeven. Dientengevolge is ook met primo Mei 1879 de directie van de Salon de Variétés, N. Judels en Louis Bouwmeester, ontbon den. Een droevig ongeval heeft Vrijdag avond in eeue woning in de Nieuwe School straat te 'sHage plaats gehad. Eene jeugdige dienstbode viel met eene brandende petro leumlamp in de hand van de trappen, waar door hare kleederen in vlam geraakten en haar lichaam met brandwonden werd over dekt, ten gevolge waarvau zij na een hevig lijden is bezweken. De bekende violost Jos. Cramer, te Amsterdam, heeft, door een val van den trap, den linkerarm gebroken. De genees- heeren geven echter alle hoop op volkomen herstel. Bij het doorlezen van de Amerikaan- sche couranten ziet men, helaas op iedere bladzijde, dat daar als hier, de meeste mis daden door dronkenschap ontstaan. De New- York-Herald heeft o. a. twee treffende ver halen. Een ordelijk en ijverig werkman zat aan de deur van een koffiehuis met een sigaar in de band en wordt daarop door een dron ken man om vuur verzocht. Op zijn ant woord, mijn sigaar is uit, wordt de beschon- kene woedend en mishandelt hem zoo hevig, dat hij des avonds onder de ver schrikkelijkste pijnen overleed. Erger is nog liet volgende. Een huisva der, zwaar beschonken, zoekt twist mot zijn drie-en-twintigjarigen zoon; de moeder geeft den zoon een wenk om in eene andere ka mer te gaan, waaraan deze voldoet; doch nauwelijks is hij de deur uit, of de angst kreten der moeder loepen buren enhuisge- nooten bijeen. Men vond de vrouw met eene gevaarlijke hoofdwond, waaraan ze na twin tig dagen lijdens overleed. De zoon, geroe pen om getuigenis te geven, verzocht drin gend om daarvan te worden verschoond. «Gij moest het weten, mijne heerenriep hij, «hoe hard het voor mij is, in deze zaak tegen mijn vader te getuigen. Ik ben in mijn ziel overtuigd, dat hij nooit een haar van moeders hoofd zou hebben gekrenkt, als hij niet dat eene glas te veel had gedron ken De postbode van Sneek op Wommels is Vrijdagavond dood aan den weg gevon den; waarschijnlijk is hij den vorigen avond in het water gevallen en, na zich zeiven op het droge gewerkt te hebben, bezweken. Omtrent de uitvinding van den heer Edison, betreffende de toepassing van het electrische licht, meldt de Neue freio Presse, dat, blijkens bericht in de New-Yorksche organen, reeds proeven met de nieuwe uit vinding zijn gedaan. Terwijl bij de construc tie vau Jablochkoff en Lautin de mechani sche verdeeling van den electrischen licht stroom door een dubbele machine wordt bewerkt, wil Edison de scheikundige ver deeling hebben gevonden. Heeds is eene maatschappij gevormd om de uitvinding toe te passen, zoodra de patenten genomen zijn. Inmiddels heeft de redactie der Neue freie Presse van deu uitvinder der aan het Carltheater te Weenen aangebrachte elec trische lamp, de mededeeling ontvangen, dat bij reeds sedert eenigen tijd de schei kundige verdeeliug van den electrischen lichtstroom heeft gevonden, in Europa de noodige patenten heeft aangevraagd en Edison in Londen reeds is voorgeweest. De opsporing en aanhouding is ver zocht van een Duitscher, omstreeks 21 jaar oud, klein van persoon, gezet, haar bruin, litteeken aan eene der wenkbrau wen, spreekt ook Eransch en Hollandsch; hij heeft zich te Kleef schuldig gemaakt aan diefstal van 32 stuks Oostenrijksche obligatien a fl. 1000 ieder, 8 dito a fl. 100, f 150 aan vreemde specie, een gouden da- meskettiug en dito medaillon, waarop ver der met brillanten bezet. In Engelsche dagbladen wordt ge waarschuwd tegen het laden van een mest- specie, die onder den naam van Kunstmatige Guano te Buenos-Ayres uit den afval der slachtplaatsen vervaardigd wordt en zeer licht van zelf ontbrandt. Tot nutoe onbekende dieven, naar het schijnt drie in getal, hebben Maandag 11. 210,000 frcs. uit de succursaai der Eransche Aank te Rijssel weten te ont vreemden. Te Berlijn is een lOjarige knaap Her mann J., gearresteerd, die het nog ver kan brengen. Hij was reeds bij de politie we gens oen door hem gepleegde inbraak be kend en heeft thans weder een diefstal ge pleegd bij een bakkersknecht, in wiens kamer hij met aanwending van geweld was binnengedrongen. Nog melden de Berlijnsche bladen de ar restatie van vijf meisjes van 913 jaren, dieop heeterdaad als zakkenrolsters werden betrapt. Zij waren reeds in het bezit van een aardigen «oogst" portemonnaies en er kenden het bedrijf reeds geruimeu tijd te hebben uitgeoefend. Te Berlijn is weder sprake, dat dr. Slrousberg opnieuw als spoorwegonderne mer zal optreden, en wel met den aanleg van een lijn tot verbinding van de Praag— Duner met een Saksischen Muldebaan, nl. de lijn Klostergrab-Mulde. Het Saksische .ministerie van finantien heeft den aankoop van de lijn BrünKlostergrab geweigerd, en aan de Oostenrijksche regeering nieuwe voorstellen gedaan tot aanleg van de ver bindingslijn, die volgens tractaat. moet worden gemaakt. Nu wordt verzekerd, dat dr. Strousberg de lijn met Engelsch geld zal aanleggen en dat daartoe reeds stappen zijn gedaan. Alexander Villoing, de beroemde pianist, die o. a. Anton en Nicolaus Rubin stein onder zijne leerlingen telde, is dezer dagen te St. Petersburg overleden. De Schah van Perzie beeft 12 Oosten rijksche officieren ter reorganisatie van zijn leger geëngageerd, die zich verbonden 3 jaren in Perzischen dienst te blijven, tegen het drievoudige tractement van hetgeen zij in Oostenrijkschen dienst genieten. Daaren boven krijgen zij 1500 gulden voor reis- kostén, bij vooruitbetaling. Het Perzische leger moet terstond op deu voet van het Oostenrijksche worden georganiseerd. In de laatste 100 jaren zijn 460 schouwburgen afgebrand. Te Londen brak sedert 1613 in 30 schouwburgen brand uit. In Augustus 1779 zal er te Sydney (Nieuw-Zuid-Wallis), een wereld-tentoon stelling gehouden worden. De landschapschilder Gaspar Lacroix, is dezer dagen te Parijs overleden. Het stadje Lensfeld (bij Saizungen) is in den nacht van Zaterdag op Zondag voor de helft afgebrand. Onder de inwoners heerscht groote verslagenheid. Op het eiland Nieuw-Guinea zijn weder vijf zendelingen door de bevolking vermoord en opgegeten. Dezer dagen vond een slager te Oberr wesel in de maag van een door hem ge slachten os een zilveren anker-horloge Het glas en de wijzers waren verdwenen en het zilver was zwart geworden; overigens zag het geheel er nog vrij goed uit. Het hart van den genialen compo nist Fr. Chopin, dat, ingevolge zijn laat- sten wil, uit E'rankrijk naar Warschau is overgebracht, wordt in laatstgenoemde plaats in eene urn, in eene der aldaar aanwezige kerken, bewaard. Naar men verneemt, wil thans de heer Selenski, directeur van een muziekgezelschap te Warschau, met mede werking van dilettanten, een concert geven en de opbrengst daarvan besteden tot het laten maken van een marmeren monument, dat boven de urn zal geplaatst worden. BURGERLIJKE STAND. SLUIS. Augustus, September en October 1878. Bevallen A. S. Van Maldegem-Beijaert, z. R. Goossens-van Bellegem, z. M. M. Claerhoudt-Geeraerts, d. M. W. Hoogerheide-Koene, d. A. M. J. Vijncke- Van de Velde, d. C. E. Croin-Va'n Sta- pele, z. J. de Smit, d. M. J. De Smit-Bogaard, z. A. Maas-Lako, d. J. T. De Krijger-Borrem' d. L. We- maer-Dasekot- z. C. R. De Bruijckere- Lampo. z, E. S. M. J. de Bruijne-De Smit, d. J. Van Wuijckhuijze-Cuveljé d. L. J. Abeele,-Leijts, d. (te Veurne woon achtig.) Overleden L. van Meelen, d. 7 j. P. van der Hooft, 5 m. J. Lute, echtg. van K. de Vries, 47 j. Jac. van Nimwegeu, 16 j. J. F. Lakerveld, lj. B. L. Cuelenaere, 6 m. Th. H. Goossens, 2 m. Gehuwd E. J. Buijsse, jm„ 28 j. met S. J. de Smit, jd., 25 j. J. P. Comme- lin, jm., 40 j. met M. J. du FIoo, jd., 25 j. BROODZETTING. SLUIS, 28 October 1878. Grof Tarwe Brood 12% cents per kilo. Rogge 9 Va n MARKTBERICHTEN. Sluis, 29 October 187S. Boter 65 e. per kilogram. Eijeren f 1,— 26 stuks. Oostburg, 30 October 1S78. De graanprijzen ondergingen heden weder geene noemenswaardige (verandering, even wel bleef den omzet klein, doordien er zich geen groote kooplust openbaarde. Er werd besteed voor Tarwe f 8,75 a 10,20, Rogge f 6,75 a 7,00, Wintergerst, f 6,70 a f 7,00, Zomergerst f 5,50 a f 6,60, Paardeboonen f 7,75 a f 8,25, Haver f 2,00 a 4.00, erwten f 8,50 a 9,00, Kanariezaad f 8,50 a 9,50. Bij den Burgemeester der gemeente Sluis is gelegenheid tot onderhandsehc pacht van een perceel TVal en ver- lande Vest aldaar, tot 9 Novemb. '1878.

Sluisch Weekblad | 1878 | | pagina 3