NIEUWS' EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCHVLAANDEREN. N°. 19. Negentiende jaargang. A0. 1878. Buitenland. Binnenland. SLUISCB Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 15 regels GO cent, elke regel meer 7'/2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten^ff .Mejjjleelingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Generaal Agentscngj), N1JGH en VAN DITMAR, Algemeen Advertentiebureau te Rotterdam. e keizer van Duitschland heeft aan den Czaar de orde Pour le Mérite, met het portret van Frederik den Groote, toegekend. De groothertog van Mecklemburg heeft deze onderscheidir.gsteekenen persoonlijk aan den keizer overhandigd meteen eigenhandig schrijven van keizer Wilhelm, waarin o. a. gezegd wordt, dat het Duitsche leger mot trots deze orde op de horst van den Czaar zal zien prijken. Naar uit Rome aan de Köln. Ztg. ge schreven wordt hebben de kardinalen de Pruisische Meiwetten onderzocht en zijn ze daarbij tot de conclusie gekomen, dat die wetten voor een deel verkeerd zijn geïnter preteerd. De vergadering zou besluiten ge nomen hebben in yerzoeningsgezinden geest. Slechts strookt hiermede zeker het be- rieht, volgens 't welk diezelfde kardinalen aan de Duitsche geestelijkheid een schrijven zouden hebben gericht met aansporing zich tegen de bedoelde wetten te blijven verzet- ten. Wanneer een tijding bij de vele die on waar in de ooren klinken, waarhoid bevat, dan zal 't wel deze zijn, die Daily News brengt, dat nl. in Rusland de openbare meening aandringt bij de regeering op het nemen van oen besluit. De vervelende on derhandelingen, welko nimmer tot een einde voeren, zijn, zegt men, geheel in 't voordeel van het Engelsche Kabinet, dat toch tot den oorlog besloten heeft en tijd tracht te win nen, terwijl Rusland zich meer en meer ver zwakt door zijne legeruitgaven. Zeker, die onderhandelingen zijn vervelend, en Enge land wil Rusland uitputten. En toch zegt men tevens, dat in de laatste dagen de hoop op vrede weer meer is toege nomen. Die weerglazen-politiek .is ons te veranderlijk om er echter veel vertrouwen in te stellen; al werd diezelfde vredelievende verzekering ook in den Italiaanschen senaat gegeven. De toestand van den Russischen premier is bovendien ook weer verergerd, zoodat hij goen deel aande beraadslagingen kan nemen. Rusland's houding is daardoor gematig der, wat te wenschen ware dat van Engeland ook gezegd kon worden 1 Op de tentoonstelling te Parijs zijn dag aan dag alle machines in werking, wat aan de zalen een levendig, misschien wel wat al te levendig karakter geeft. Eéne soort van werktuigen slechts wordt in rust gehouden de kanonnen. De Trigorique, het schip dat in het ijs be waard vleesch uit Zuid-Afrika heeft aange voerd, zal bij gelegenheid der tentoonstel ling te Parijs komen, aan den pont-de-Jena en daar kunnen worden bezocht. Het aantal inzenders is dit jaar 21,239 Franschen'en 21,923 buitenlanders. België. Jl. Woensdag daalde in een kolenmijn te Marcinelle de directeur, vergezeld van zijn meesterknecht neder, toen omtrent 100 meters van den grond het touw van het wa gentje brak. De val was ijzingwekkend, en beiden werden onmiddelijk gedood. Eenige werklieden, dio béneden werkten en zich niet bijtijds konden redden, hebben ook ern stige wonden gekregen. F r a n k r ij k. Te Parijs woedde Dinsdagavond een zoo hevig ouweder, alsof Frankrijk's hoofdstad midden in de tropische gowesten lag. Don der en bliksem kondigden de nadering van den eersten dag der lieve Meimaand en tevens den feestelijken dag der opening van de derdo wereldtentoonstelling op indrukwek kende wijze aan. De regen viel bij stroomen, noder en richtte, in vereeniging met den" wind, op bet tentoonstellingsterrein hier en daar, holaas, vrij wat schade aan. Volgens de Urnvers is te Cudot, bij Joigny, in het departement der Yonne, hot ongeschonden gebeente ontdekt van eene in 1211 in den reuk van heiligheid overleden herderin Alphaïs. Zij bezat, zegt ge noemd blad, de gave der profetie en heeft verschillende wetenschappelijke ontdekkin gen voorspeld, o. a. de dagelijksche omwen teling der aardo, «vier eeuwen later door Galileï bevestigd." Men bereidt groote fees ten tot hare eer voor, en giften worden go- vraagd om haar overschot naar eisch te be waren. Opnieuw is te Parijs een moord ge pleegd en het slachtoffer aan stukken ge sneden. Ditmaal is het een man, een per soon van omstreeks twintig jaar, die ge welddadig om het leven is gebracht. Vel schillende deelon van het lijk zijn in een zak in do Seine gevonden. Van de vijf voor eenigen tijd te Parijs in hechtenis genomon personen wegens deel neming aan de Internationale, verschenen Zaterdag twee voor de rechtbank Cosla en Pedoussant. De eerste is veroordeeld tot twee jaren, de tweeds tot 13 maanden gevan genisstraf, voorts elk tot 500 fr. boete. Zij blijven bovendien, na het verstrijken van hunnen straftijd, elk vijf jaren onder het toezicht der politie. SLUIS, 9 Mei 1878. Uitslag der verkoopingen van beestialen enz. ten behoeve van C. J. Wijffels gehou den 29 April 1878. Zwarte merrie 10 jaar f 405, dito dito 7 - 445, bruine ruin 10 - 260,— zwarte merrie 2 - 345, dito dito .18. - 35, bonte merrie 5 - 400, Idem ten behoeve van J. F. Meijsman, te St. Anna ter Muiden gehouden 2 Mei 1878. Bruine merrie 7 jaar f 605, 0 met veulen - 615, i 7 - 400,— vosse 10 - 365,— bruine «8 a - 400, zwarte 2 - 365,— ruin 2 - 375, bruine merrie 8 - 305, Idem ten behoeve van J. de Ilruijne Pz., te St. Anna ter Muiden gehouden 6 Mei 1878. Zwarte ruin 13 jaar f 245, merrie 6 - 600, bruine ruin 14 a - 260,— merrie 9 dik van veulen - 545, 10 - 325, a a 2 a - 375,— vosse a 15 a - 150,— Benoemd tot lid van het bestuur van het waterschap der Sluis aan deWiolingen de heer J. F. Honnequin. Bij publicatie van wege het gemeen" tebestuur zijn de ingezetenen heden uitge- noodigd hunne straten vóór deu 1 Juni a. s. gewied te hebben. Gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Zeeland de heer F. U. Sprenger met 399 stemmen, de heer mr. Van Hoek verkreeg 284 stemmen. Te Zevenbergen is tot lid van de Tweede Kamer gekozen de heer Van de Werk met 901 van de 1733 stemmen. Op den heer Diepen waren 814 st. uitgebracht. Onder het opschrift Trammay JBres- kensMaldeghem lazen wij in de Terneu- zensche Courant van 8 dezer o. a. het vol gende, dat ons te belangrijk toescheen voor deze streken, dan dat wij er ook onze lezers niet mede in kennis zouden stellen. „Met belengstelling namen wij kennis van de aanvrage om concessie tot liet leggen van een tramway van Breskens, door Schoon- dijke, Oostburg en Aardenburg naar het station Maldeghem. De groote ontwikkeling toch der tramways en het vervangen der trekkracht van de paarden door dien van den stoom, dat in Engeland, Frankrijk, Belgie en Duitsch land, hoe langer hoe meer veld wint, verdient meerdere aandacht en belangstelling als tot dusverre aan dat onderwerp werd geschonken De resultaten, die men op finantieel ge bied met de tramways in Amerika heeft verkregen; leveren eeii zonderling contrast op met die, door de spoorwegen opgedaan en opmerkelijk is het, dat de tramways uit sluitend door A merikaansch, de gewone spoor wegen met vreemd kapitaal zijn aangelegd. Van de 14 voornaamste tramways bedroeg in 1876 het dividend van 508 percent. De ondervinding heeft geleerd, dat overal,

Sluisch Weekblad | 1878 | | pagina 1